هنر وب تراشیدن


هنر وب تراشیدن
در اینجا بیشتر بخوانید سایت scraper به وب سایتی گفته می شود که تمام مطالب خود را با استفاده از scraping وب از وب سایت های دیگر کپی می کند. هیچ بخشی از سایت سوهان اصلی نیست. موتور جستجو سایت scraper نیست: سایت هایی مانند یاهو و گوگل از وب سایت های دیگر محتوا را جمع آوری می کنند و آن را فهرست بندی می کنند تا فهرست با کلمات کلیدی جستجو شود. سپس موتورهای جستجو در پاسخ به جستجوی کاربر ، تکه هایی از محتوای اصلی سایت را نمایش می دهند. در چند سال گذشته ، و به دلیل ظهور برنامه تبلیغات وب Google Adsense ، سایت های سوهان کش با سرعت شگفت انگیزی برای موتورهای جستجوی اسپم گسترش یافته اند.
وقتی صحبت از تجارت آنلاین می شود ، کسب رتبه بالای صفحه بسیار مهم است. زیرا این محبوبیت سایت شما را نشان می دهد. با این حال ، اگر محتوای مناسبی در سایت خود ندارید ، ممکن است یک رتبه بالای صفحه برای شما یک رویا باشد. بهتر است محتوای وب با کلمات کلیدی مناسب داشته باشید که موتورهای جستجو را به سمت سایت شما سوق می دهد. هرچه محتوای وب شما از طراوت و خلاقیت و کلمات کلیدی استراتژیک تری برخوردار باشد ، شانس بیشتری برای کسب رتبه بالاتر در صفحه خواهید داشت.
موتورهای جستجو کمک بزرگی هستند ، اما آنها فقط بخشی از کار را می توانند انجام دهند ، و به سختی می توانند با تغییرات روزانه همراه شوند. با تمام قدرت گوگل و نزدیکان آن ، تمام کاری که ادامه مطالب موتورهای جستجو می توانند انجام دهند این است که اطلاعات را پیدا کنند و به آنها اشاره کنند. آنها فقط در دو یا سه سطح عمیق یک وب سایت قرار می گیرند تا اطلاعات را پیدا کنند و سپس URL ها را بازگردانند. اکنون تلاش های زیادی توسط مدیران وب سایت ها انجام شده است تا از این نوع سرقت و تخریب جلوگیری کند.
بنابراین نوعی روش تجزیه متن HTML صفحات وب شده است. برنامه تراش وب برای پردازش داده های متنی که مورد توجه خواننده انسان است ، در حالی که داده ها ، تصاویر و قالب بندی های ناخواسته را برای طراحی وب حذف و از بین می برد ، طراحی شده است. گرچه تراش وب اغلب به دلایل اخلاقی انجام می شود ، اما اغلب انجام شده است تا داده های “مقدار” را از وب سایت شخص یا سازمان دیگری بکشید تا آنها را در سایت شخص دیگری اعمال کنید – یا به طور کلی متن اصلی را خراب کنید.
فناوری Proxy Data Scraping با استفاده از آدرس های IP پروکسی مشکل را حل می کند. هر بار که برنامه خراش داده شما استخراج از یک وب سایت را انجام می دهد ، وب سایت فکر می کند که از آدرس IP دیگری آمده است. از نظر صاحب وب سایت ، تراش داده های پروکسی به سادگی یک دوره کوتاه افزایش بازدید از سراسر جهان به نظر می رسد. آنها روش های بسیار محدود و خسته کننده ای برای جلوگیری از چنین اسکریپتی دارند اما مهمتر از همه – در بیشتر اوقات ، آنها به راحتی نمی دانند که آنها خراشیده می شوند.
اصطلاح “خراش دادن صفحه” از روزهای پایانه اصلی اصلی است که در آن افراد با رایانه های دارای صفحه های سبز و سیاه که فقط متن دارند کار می کنند. از صفحه تراشی برای استخراج کاراکترها از صفحه استفاده شد تا بتوان آنها را تحلیل کرد. انتقال سریع به دنیای وب امروز ، خراش صفحه اکنون به طور معمول به استخراج اطلاعات از وب سایت ها اشاره دارد. یعنی برنامه های رایانه ای می توانند از طریق وب سایت ها “خزنده” یا “عنکبوت” شوند و داده ها را بیرون بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.