آیا باید در طول COVID-19_ بازاریابی را متوقف کنید؟


آیا باید در طول COVID-19_ بازاریابی را متوقف کنید؟
تأثیر ویروس کرونا در تجارت کوچک
به عنوان یک انسان ، من مطمئن هستم که به نوعی تحت تأثیر COVID-19 (همچنین به عنوان ویروس کرونا ویروس جدید) شناخته شده اید.
خواه این به معنای نگرانی در مورد والدین مسن ، تغییر در برنامه های سفر یا تهیه وسایل ضروری برای کار در خانه برای آینده قابل پیش بینی باشد ، احساس فشار روانی دشوار است.
به عنوان یک صاحب مشاغل کوچک ، ممکن است مشتری کمتری را ببینید زیرا افراد تعاملات اجتماعی را محدود می کنند ، برنامه های سفر و اوقات فراغت را تغییر می دهند و بیش از خرید محصولات و خدمات به سلامت می پردازند.
تا زمانی که دستمال توالت یا ضد عفونی کننده دست نفروشید ، ممکن است نگران تأثیر ویروس کرونا در تجارت کوچک خود باشید. درآمد ، کارمندان و قیف خالی بازاریابی شما.
بنابراین آیا این بدان معناست که باید فعلاً کوتاه بیایید و تلاش های بازاریابی خود را متوقف کنید؟ نه
سازمان بهداشت جهانی ویروس کرونا را یک بیماری همه گیر جهانی اعلام کرده است و زمان آن بسیار نامشخص است. با این حال ، من اعتقاد راسخ دارم که بر روی آنچه می توانیم انجام دهیم و تغییر دهیم ، در حالی که فرصت ها را در میان مشکلات پیدا می کنم ، تمرکز کنم.
هر چالشی می تواند با عقل سلیم ، اندیشه منطقی و حتی مهربانی روبرو شود. زمان بی خردی نیست. من روز گذشته در حال تماشای یک وبینار بودم و کسی گفت: “نگران کننده بودن مانند یک صندلی گهواره ای است – به شما کاری می دهد که انجام دهید اما به جایی نمی رساند!”
من می دانم که ما در دوران سخت و دشواری زندگی می کنیم. ویروس و نحوه واکنش اقتصاد جهانی به اقدامات پیشگیرانه موضوعی است که در کتاب های تاریخ ثبت خواهد شد.
اما به عنوان صاحبان مشاغل ، یک چیز وجود دارد که ما هنوز بر آن کنترل داریم ، و آن توانایی مقاومت در برابر قدرت و انتخاب هایی است که ما را به بهترین شکل ممکن در این اوقات عبور می دهد.
در این مقاله ، من چند روش را به شما ارائه می دهم که شما می توانید چالش بازاریابی را در یک بحران برطرف کنید و تجارت خود را ادامه دهید.
بیایید با بررسی دو روش اشتباه برای نزدیک شدن به بازاریابی در یک بحران در حال حاضر شروع کنیم:

* شوخی با ویروس کرونا. چند هفته پیش ، به اشتراک گذاشتن میم های آنلاین بازار صادراتی ایران و کمپین های بازاریابی طنزآمیز معمول بود. یک جواهر فروشی در لاس وگاس حتی این کمپین را برای فروش انگشترها ایجاد کرده است! از آنجا که تعداد بیشتری از افراد در سراسر جهان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار می گیرند ، این سرعت بسیار کند می شود.
روشن شدن شرایط نه تنها در سلیقه نامطلوب است ، بلکه به احتمال زیاد قسمت بزرگی از مخاطبان خود را دور خواهید کرد.

* بازی در ترس مردم. استفاده از احساس فوریت برای فروش محصول یا خدمات خود یک چیز است ، اما استفاده از تاکتیک های ترسناک کاملاً چیز دیگری است. به عنوان مثال ، مردم را از خرید جعبه کمک های اولیه با پیغامی مانند “فقط دو نفر باقی نمانند! سلامتی خانواده خود را به خطر نیندازید” نترسانید. در عوض ، بر روی سودمند بودن و آماده بودن از طریق تهیه وسایل پزشکی تمرکز کنید.
مطمئن شوید که زاویه و لحن بازاریابی شما نگرانی های فعلی و نقاط درد مشتری را نشان می دهد بدون اینکه از اضطراب وی استفاده کنید.
چگونه می توان در طی شیوع ویروس کرونا به طور موثر تجارت کوچک خود را به بازار عرضه کرد
مهم نیست که از چه نوع مشاغل کوچکی استفاده می کنید ، اولویت شما باید برقراری ارتباط واضح با مشتریان باشد تا آنها را راحت کند.
به آنچه مشتری های شما باید از شما بشنوند و اینکه چگونه می خواهید در این بحران موقعیت شغلی خود را تعیین کنید ، فکر کنید.
در اینجا 3 راه برای بازاریابی تجارت خود در دوران بحران ویروس کرونا وجود دارد:

* به همه اطمینان دهید که از سلامتی آنها محافظت می کنید. این امر به ویژه در صورت داشتن محل آجر و ملات بیشتر صدق می کند. این ممکن است به معنای به اشتراک گذاشتن روشهای بهداشتی اضافی ، قرار دادن یک ایستگاه ضدعفونی کننده دست در جلوی محل شما یا اجرای سیاستی باشد که در آن همه کارمندان از ماسک و دستکش استفاده می کنند.
به عنوان مثال ، WestJet اقدامات پیشگیرانه اضافی تمیز کردن به دلیل ویروس کرونا را در وب سایت خود به اشتراک می گذارد.

* برای محوری آماده باشید. شما باید انعطاف پذیر باشید تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. این ممکن است به این معنی باشد که به جای لغو کنفرانس مشتری ، آن را به یک رویداد مجازی تغییر می دهید. اگر در حال برنامه ریزی کارگاه یا رویدادی هستید که در آینده برگزار می شود ، مخاطب خود را محوری درگیر کنید. ممکن است شما قبلاً مجبور به لغو یا به تعویق انداختن شده باشید ، اما تصور نکنید همه خواهان راه حلی هستند که شما ارائه می دهید.
گزینه هایی مانند ساختن آن به نسخه مجازی رویداد یا به تعویق انداختن کنفرانس خود برای تاریخ بعدی. یا ممکن است برخی از افراد بازپرداخت بلیط را درخواست کنند.
نظرسنجی ها و پرسشنامه ها می توانند راهی عالی برای دریافت بازخورد صادقانه از دارندگان بلیط خود قبل از تغییر رویداد باشند.
و البته ، قبل از هرگونه تغییر ، به تمام قراردادهای خود نگاهی بیندازید تا اطمینان حاصل کنید که تحت پوشش قرار گرفته اید.
اگر ارائه دهنده خدمات هستید ، روشهای دیگری برای کمک به مشتریان خود مانند این مربی تناسب اندام ایجاد کنید. وی راهی برای تناسب اندام به آنها پیشنهاد کرد که حضور در کنار گروهی از افراد در سالن بدنسازی را شامل نشود.

* کارمندان خود را نیز در اولویت قرار دهید. در این مدت تمام تلاش خود را معطوف بازاریابی نکنید. کارمندان شما هستند که تجارت شما را ادامه می دهند ، بنابراین چگونه می توانید از آنها مراقبت کنید؟ شاید بتوانید به کارمندان خود این گزینه را بدهید که 100٪ از راه دور کار کنند در حالی که COVID-19 نگران کننده است. یا به آنها یادآوری کنید در صورت احساس بیماری کاملاً آنها را تشویق می کنید که در خانه بمانند.
هر چقدر بتوانید کارمندان خود را راحت کنید ، بهتر توانایی پشتیبانی از تجارت و مشتریان شما را دارند.
آنچه صاحبان مشاغل کوچک می توانند از ویروس کرونا یاد بگیرند
من می دانم که این کار سختی است ، و امیدوارم که شما بتوانید آنجا را معلق کنید و به زمان حال و همچنین خدمات رسانی به مشتریان و کارمندان خود تمرکز کنید.
آنها می ترسند و آنچه شما انجام می دهید یا به اشتراک می گذارید می تواند به کاهش این ترس کمک کند. به یاد داشته باشید که در صحبت های خود دقت و تعمق داشته باشید.
اگر تجارت کوچک شما تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است ، زمان مناسبی است تا اصول تجاری خود را ارزیابی کنید ، از جمله اینکه چگونه CONVID-19 بر بازاریابی دیجیتال شما تأثیر می گذارد. دفعه بعد که یک بحران اتفاق می افتد چگونه کنار می آیید؟ آیا کارهایی وجود دارد که برای آمادگی بیشتر یا جلوگیری از ضرر و زیان ، متفاوت انجام دهید؟
مانند هر چیز دیگری در زندگی ، این یک تجربه یادگیری است. سالم ، ایمن و مثبت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.