ساختن فرهنگ توسعه کارکنان


ساختن فرهنگ توسعه کارکنان
در مواجهه با اقتصادی که همچنان چالش برانگیز است، برخی از سازمان ها وسوسه می شوند که تمرکز خود را به دور از آموزش و فعالیت های توسعه شغلی تغییر دهند. شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد انجام این کار یک اشتباه بزرگ خواهد بود. تحقیقات بر اساس نظرسنجی های کارکنان-نظر در صدها سازمان در سراسر صنایع متعدد تأیید می کند که فرصت ها برای توسعه و رشد شخصی از مهم ترین عوامل مؤثر بر وفاداری و بهره وری کارکنان است.
ثابت می کند که یک ارتباط فوق العاده قوی بین برداشت از قادر بودن به پیشبرد در شرکت خود و انگیزه وجود دارد – به عنوان یکی از درگیر. کارکنان امروز تشخیص می دهند که مسئول شغل خود هستند و اگر کارفرمای آنها به آنها فرصت یادگیری و توسعه در شغل خود را بدهد، نمی مانند. نادیده گرفتن توسعه مهارت ها و توانایی های آنها این است که اشتغال پذیری آینده یک فرد را به خطر بینند. بسیاری از کارکنان تیز کار در جایی را تحمل نمی کنند که رویکردی گاه به گاه به توسعه و رشد کارکنان می گیرد.
ممکن است ضد شهودی به نظر برسد، اما شرکت هایی که از توسعه مهارت های بسیار حمایت می کنند که کارکنان خود را برای کارفرمایان رقیب جذاب تر می کند، شرکت هایی هستند که کمترین احتمال را دارند که بهترین کارکنان خود را از دست بدهند.
اما این موضوع دسترسی دورتری دارد. در یک نظرسنجی از بیش از ۲٫۶ میلیون کارمند، سه چهارم آن ها به عنوان یک نیاز حیاتی در شرکت خود به «برنامه ریزی جانشینی» امتیاز دادند. این یک یافته فوق العاده بینش است، به عنوان تعداد قابل توجهی از رهبران شرکت خواهد شد بازنشستگی واجد شرایط در 5-10 سال آینده…
این به ارمغان می آورد تا نگرانی دو برابر برای کارکنان تفکر با استعداد تر و رو به جلو. آنها می خواهند آموزش است که آنها را فراهم خواهد کرد مهارت های آماده برای آن گشایش های شغلی زمانی که آنها رخ می دهد. مطالب مرتبط به همان اندازه که مهم است، آنها تشخیص می دهند که شرکت های آنها باید این آموزش را به رهبران بالقوه آینده خود ارائه دهند تا فناوری های برش لبه و رقابت پذیری رو به جلو را حفظ کنند.
آن دسته از شرکت هایی که در برنامه ریزی برای این متغیرهای ضروری شکست می خورند به احتمال زیاد در توانایی خود برای حفظ بهترین مدیریت سطح میانی خود در نقطه ضعف قوی خواهند بود. با بودجه های آموزشی مدیران مقید و تحت فشار زمان که برای اختصاص وقت به مربیگری و توسعه تیم های خود تلاش می کنند، بسیاری از شرکت ها در حال حاضر با این واقعیت های ناخوشایند رو در رو می شوند!
از نظر درصد تعداد بسیار کمی از سازمان ها با هر اندازه ای به این چالش توجه می کنند. تاریخ نشان می دهد که ما شاهد افت قابل توجهی در کیفیت رهبری کسب و کار در دهه آینده.
مدیریت برای ایجاد فرهنگ قوی تر برای توسعه چه کاری می تواند و باید انجام دهد؟ جای تعجب نیست، نظرسنجی ها نشان می دهد که مدیران منابع انسانی نیاز به حضور به مراتب بیش از فقط “آهنگ های شغلی” برای ایجاد اعتماد به نفس در کارکنان خود است که سازمان خود را متعهد به کمک به آنها را یاد بگیرند، رشد و پیشبرد.
رهبران شرکت نیاز به توسعه استراتژی های منسجم برای موفقیت در محیط کسب و کار فعلی، و برخی از برنامه های آموزشی جامع و در حال انجام با بالاترین کیفیت در محل و به آسانی در دسترس همه کارکنان است. شرکت های بیشتر باید کارکنان را به شدت تشویق کنند که از این برنامه های آموزشی بهره ببرند و مطمئن شوند که کارکنان می توانند دانش جدید خود را برای کار در فعالیت های کاری روز به روز خود قرار دهند.
از آنجا که فرصت ها برای پیشرفت اغلب محدود است، تعداد کارکنانی که می خواهند در هر نقطه از زمان ترویج شوند، به طور کلی از تعداد گشایش ها تجاوز خواهد کرد. پتانسیل قابل توجهی برای گسترش گسترده “انگور ترش” وجود دارد. رهبران باید مطمئن ادامه مطالب باشند که مربیان کارکنان قابل ترویج در این شرایط حساس و حمایت کننده باشند. آنها همچنین باید مطمئن شوند که فضای انصاف و انصاف وجود دارد چرا که موقعیت های موجود پر می شوند.
استانداردهای روشن برای تبلیغات باید به طور گسترده ای ابلاغ و در محل، به خصوص برای اطمینان دادن به همه در سازمان است که بهترین نامزدها در حال گرفتن آن شغل است.
در این راستا تقویت روابط نظارتی، افزایش آگاهی از فرصت های متقابل سازمانی و مدیریت انتظارات کارکنان، برداشت های مثبت از فرصت های توسعه در دسترس کارکنان را بیشتر تقویت خواهد کرد.
تحقیقات حاکی از آن است که برداشت های مثبت از فرصت های رشد و پیشرفت از قوی ترین پیش بینی کنندگان تعامل کارکنان هستند. کارفرمایی که این یافته ها را نادیده می گیرد، این کار را در خطر خود انجام می دهد.
این مقاله تا حدودی بر اساس مقاله ای بود که در مجله منابع انسانی توسط مارک رویال و ربکا ماسون از بینش گروه های نوشته شده بود
حسن نیت ارائه میدهد از طریق عقاب چشم، Inc.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.