دسک تاپ از راه دور در مقابل VPN – همه چیزهایی که باید بدانید


دسک تاپ از راه دور در مقابل VPN – همه چیزهایی که باید بدانید
در حالی که ما دائماً به مرورگرهای راه دور برای مرور وب ، مکالمه با دوستان خود و بازی کردن متصل می شویم ، دسترسی بدون محدودیت به یکی از دو روش انجام می شود: دسک تاپ از راه دور (RDP) و یک شبکه خصوصی مجازی (VPN). اینها دو جانور بسیار متفاوت هستند. هر دو تفاوت واضح و همچنین موافقان و مخالفانی دارند. در این مقاله ، ما سعی خواهیم کرد تا تفاوت این دو را توضیح دهیم ، بنابراین برای این که بخواهید تصمیم بگیرید که بهترین راه حل برای نیازهای شما ، این مقایسه بین RDP و VPN را بخوانید.
RDP چیست؟
RDP نرم افزاری است که به شما امکان اتصال بی سیم با سیستم رایانه ای دیگری را می دهد و به شما امکان دسترسی کامل به رایانه دیگری را می دهد. مهم نیست که رایانه در یک ساختمان است یا هزاران مایل دورتر است ، شما می توانید به راحتی به آن متصل شوید و از آن استفاده کنید انگار که از نظر جسمی آنجا هستید. برخی از RDP های محبوب شامل RealVNC ، Netviewer ، LogMeIn ، Teamviewer ، Citrix و Apple Screen Sharing هستند. در یک دسک تاپ از راه دور در اینجا بیشتر بخوانید ، شما به طور موثر کنترل کل سیستم را در دست می گیرید ، این بدان معنی است که این سیستم معمولاً در دسترس شخص مستقر در آن رایانه نیست. تمام کلیدهای حرکتی و حرکت ماوس از طریق اینترنت به دسک تاپ از راه دور ارسال می شود. از طرف دیگر صفحه برای کاربر ارسال می شود تا آنها ببینند چه اتفاقی می افتد.
VPN چیست؟
VPN در مقایسه با RDP بسیار متفاوت است. هنگام استفاده از سرویس VPN ، دستگاه شما به یک سرور VPN متصل می شود. شما نمی توانید مستقیماً این سرور را کنترل کنید ، این مورد در RDP وجود دارد. VPN مانند یک تونل برای ارتباطات شما عمل می کند و به شما امکان می دهد آدرس IP خود را تغییر دهید تا بتوانید بصورت آنلاین ایمن و ناشناس بمانید. وقتی به VPN متصل هستید ، به استفاده از دستگاه خود به جای دستگاه خارجی ادامه می دهید. با این حال ، دستگاه شما در برابر تهدیدات آنلاین و تغییرات مکان مجازی شما که مزایای دیگری دارند محافظت می کند.
RDP در مقابل VPN
وقتی صحبت از مقایسه RDP و VPN می شود ، 4 نگرانی اصلی وجود دارد. این شامل:
امنیت
چه بخواهید از راه دور به یک دستگاه یا شبکه دسترسی پیدا کنید ، امنیت همیشه باید در اولویت اصلی باشد. هنگامی که به یک منبع خارجی متصل می شوید ، خود را در برابر آسیب پذیری های مختلف باز می گذارید. VPN از نظر امنیتی کاملاً مناسب است و ارتباط شما را با رمزگذاری درجه نظامی رمزگذاری می کند ، که به طور قابل توجهی خطر نفوذ یا سرقت داده ها را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، RDP ها از کانال های رمزگذاری شده برای ایجاد یک محیط امن از راه دور استفاده می کنند. با این حال ، ممکن است برخی از کلاینت ها با این رمزگذاری سازگار نباشند. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان استفاده از RDP بر روی VPN را به عنوان راه حلی برای این وای امنیتی توصیه می کنند.
انعطاف پذیری
اگر می خواهید از هرجایی به شبکه و منابع آن دسترسی پیدا کنید ، VPN می تواند به شما کمک کند. با این حال ، RDP ها برخلاف VPN ها ، کنترل کاملی بر روی یک رایانه محلی از یک مکان از راه دور به شما می دهند. بنابراین ، مورد دوم از نظر انعطاف پذیری بهتر از حالت قبلی است. اما باید در نظر داشت که VPN بیشتر از اشتراک صفحه نمایش کار می کند ، ضمن اینکه دسترسی از راه دور به یک شبکه را فراهم می کند ، حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما را افزایش می دهد. بنابراین ، در پایان ، همه چیز به نیازهای شما دقیقاً برمی گردد.
قابلیت استفاده
RDP ها فقط در رایانه های رومیزی یا لپ تاپ قابل تنظیم و استفاده هستند. برای عملکرد روان آنها همچنین به سرعت بالایی در اینترنت نیاز دارند ، اما در اکثر موارد با وجود این همچنان به کندی ادامه می دهند. از VPN ها می توان در هر دستگاهی به دلخواه استفاده کرد زیرا برنامه های کاربر پسند برای همه سیستم عامل های اصلی در دسترس است. بیشتر آنها همچنین می توانند در مرورگر شما به عنوان مطالب بیشتر برنامه افزودنی یا افزونه مورد استفاده قرار گیرند. آنها تا حدی اتصال شما را کند می کنند ، اما می توانند در برخی موارد سرعت شما را افزایش دهند.
هزینه
VPN در مقایسه با RDP به طور کلی مقرون به صرفه است. بسیاری از ارائه دهندگان VPN همچنین معاملات فصلی و پیشنهادهایی را ارائه می دهند که به کاربران امکان می دهد اشتراک خود را با یک قیمت با تخفیف مناسب دریافت کنند.
RDP یا VPN یا هر دو؟
این به شرایط شما و اینکه آیا یک فرد تجاری یا شخصی هستید بستگی دارد.
برای مشاغل:

* VPN ها باید توسط کارمندان استفاده شود تا هنگام استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی به اینترنت دسترسی ایمن داشته باشند

* VPN ها باید توسط کارمندان مستقر شوند تا از راه دور به شبکه شرکتی و منابع آن اطمینان حاصل کنند

* اگر کارمندان شما نیاز به دسترسی و استفاده از یک سیستم مستقل از یک مکان از راه دور دارند ، از RDP استفاده کنید

* اگر تیم IT شما نیاز به دسترسی از راه دور به رایانه های کارکنان دارد ، آنها به راحتی می توانند با RDP فعالیت های عیب یابی و نگهداری را انجام دهند
برای افراد:

* اگر می خواهید با خیال راحت ، خصوصی و آزاد به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، از VPN استفاده کنید

* برای پخش محتوای غیرقابل دسترسی از هر کجا ، از VPN استفاده کنید

* از نظارت سرزده دولت خودداری کنید ، از VPN استفاده کنید

* اگر می خواهید از مکانی از راه دور به رایانه منزل خود دسترسی پیدا کنید یا به یک آشنای معتمد اجازه دهید این کار را انجام دهد ، از RDP استفاده کنید
با PureVPN فقط در 0.99 دلار دسترسی ایمن از راه دور را بدست آورید. با آزمایش 7 روزه PureVPN مانند هرگز دسترسی از راه دور را تجربه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.