چگونه ویروس های خطرناکی مانند COVID-19 بوجود می آیند_


چگونه ویروس های خطرناکی مانند COVID-19 بوجود می آیند_
امسال شاهد ویرانی هستیم که ویروس ها می توانند ایجاد کنند. علاوه بر مرگ و میرهای متعدد و ویروسی که ویروس ، COVID-19 ایجاد کرده است ، کل اقتصاد را نیز به حالت سکون در آورده است. در حقیقت ، سبک زندگی به دلیل این ویروس تغییر کرده است. بسیاری می دانند ویروس ها باعث بیماری می شوند ، اما اکنون آنها می خواهند درباره ویروس ها بیشتر بدانند. آنها بدنبال پاسخ س theالاتی هستند که دارند. من می خواهم به یک شماره در این پست وبلاگ پاسخ دهم.
ویروس یک عامل عفونی است که فقط در داخل سلولهای زنده موجود زنده تکثیر می شود. معنی این امر این است که ویروس یک موجود زنده مانند ادامه مطالب گیاه یا حیوان نیست. کوچکترین واحد حیوان یا گیاه سلول است. در خارج از سلول زنده ، ویروس بیشتر ذره ای است ، جسمی بدون حیات است که رشد نمی کند و کوچک نمی شود. با این حال ، این ماده حاوی مواد ژنتیکی به شکل DNA یا RNA است. به محض تماس ویروس با سلول زنده ، سلول زنده را ربوده و سپس نسخه های بیشتری از خود تولید می کند. این ماده قادر است اطلاعات ژنتیکی خود را هنگام قرار گرفتن در داخل سلول زنده رونویسی کند.
ما می گوییم ویروس زیر میکروسکوپی است زیرا با چشم غیر مسلح و میکروسکوپ معمولی دیده نمی شود. برای دیدن ویروس ، به آنچه میکروسکوپ الکترونی گفته می شود ، میکروسکوپ قدرتمندی که قادر است 10 میلیون بار یک جسم را بزرگ کند ، نیاز دارید.
چگونه بیماری های ویروسی خطرناکی مانند COVID-19 بوجود می آیند؟
از حیوانات
همانطور که قبلاً گفتیم ، ویروس ها فقط در سلولهای زنده فعال هستند. در خارج از سلول زنده ، ویروسی مانند HIV نمی تواند بیش از 20 دقیقه زندگی کند. COVID-19 نمی تواند به مدت سه روز در خارج از سلول زنده زندگی کند. همه ویروس ها به همین ترتیب است.
برخی ویروس ها حیوانات را در طبیعت آلوده کرده اند. آنها باعث شیوع بیماری های همه گیر و همه گیر نشده اند زیرا هیچ انسانی با هیچ یک از این حیوانات تماس نداشته است. در همان لحظه تماس هر انسانی با آنها ، به احتمال زیاد یک اپیدمی ایجاد می شود.
باید بگویم که همه ویروس ها به یک اندازه خطرناک نیستند و همه آنها به یک شکل منتقل نمی شوند. سیستم ایمنی بدن انسان در برابر ویروس هایی که قبلاً با آن روبرو شده ایمنی ایجاد می کند ، به طوری که وقتی دوباره با ویروس برخورد می کند ، می تواند یک پاسخ ایمنی موثر در برابر آن ایجاد کند. ویروس های جدید خطرناک هستند زیرا بدن نمی تواند پاسخ ایمنی موثری در برابر آنها ایجاد کند.
ویروس کرونا در بعضی از پرندگان و خفاش ها وجود دارد. اعتقاد بر این است که COVID-19 از خفاش ها بدست آمده است.
جهش ژنتیکی
ویروس ها وقتی داخل سلول زنده هستند نسخه های بیشتری از خود تهیه می کنند. این را که قبلاً گفتیم. با این حال ، چون کپی هایی از خود می سازد ، همیشه این کار را به همان شیوه انجام نمی دهد ، زیرا مرتباً اشتباه می کند. اکنون ، وقتی از این طریق اشتباهاتی انجام می شود ، ویروس های جدید ایجاد شده اندکی با ویروس والد فرق می کنند. این پدیده جهش ژنتیکی نامیده می شود.
به این ترتیب ویروس های جدید ظهور می کنند. ویروسی که مدتی وجود داشته باشد ، بدون ایجاد مشکلات زیادی ، با وقوع جهش می تواند ناگهان خطرناک شود. این ممکن است در حیوانات یا در انسان رخ دهد. ممکن است که COVID-19 از این طریق توسعه یافته باشد. من نمی توانم با اطمینان بگویم که این کار انجام شده است ، اما این امکان وجود دارد.
مهندسی ویروس ها در آزمایشگاه
اکنون علم ژنتیک چنان پیشرفت کرده است که بشر قادر به شبیه سازی حیوانات و حتی سایر انسانها در آزمایشگاه است. انسان ها قادرند DNA یك ارگانیسم را در DNA موجود دیگر وارد كنند ، به طوری كه خصوصیات مطلوب یكی به دیگری منتقل شود. این مورد به طور گسترده ای در توسعه محصولات اصلاح شده ژنتیکی استفاده شده است.
دانشمندان چندین آزمایش را در آزمایشگاه انجام می دهند تا بیمارستان ها و مقامات بهداشتی بتوانند بیماری ها را بهتر درمان کنند. در طی این آزمایشات ، ویروس های خطرناک تری می توانند ظهور کنند. این می تواند عمدی یا غیر عمدی باشد. با این حال ، اقدامات احتیاطی لازم انجام می شود تا این ویروس ها فرار نکنند. COVID-19 می توانست به این روش ظهور کند.
نتیجه
با اطلاعات فوق ، اکنون می دانید ویروس چیست و چگونه ویروس هایی مانند COVID-19 ظهور می کنند. هیچ کس به طور قطعی نمی داند که چگونه بوجود آمده است ، اما این قطعاً به دلیل حداقل یکی از راه هایی بود که در بالا توضیح دادم. تحقیقات در حال انجام است. در چند ماه آینده ، ما باید یک واکسن موثر و همچنین داروهای ضد بیماری داشته باشیم. اگر می خواهید بدانید که چگونه از ویروس های کرونا جلوگیری کنید ، از 10 راهکار پیشگیری از ویروس کرونا دیدن کنید.
مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.