دومین سمینار بین المللی_ تجارت و امور مالی پروژه برگزار شد


دومین سمینار بین المللی_ تجارت و امور مالی پروژه برگزار شد
8 نوامبر 2011 ، کیف: دومین سمینار بین المللی: تجارت و امور مالی پروژه با مشارکت دومین آژانس اعتباری صادرات بزرگ جهان (ECA) هلند Atradius Dutch State Business NV هلند ، بانک بین المللی Rabobank و همچنین کارشناسان شرکت IBcontacts برگزار شد. . این رویداد در سطح بین المللی توسط وزارت توسعه اقتصادی و تجارت اوکراین و سفارت پادشاهی هلند در اوکراین پشتیبانی شد.
روسا و صاحبان پنجاه شرکت تجاری و صنعتی اوکراینی و خارجی که تجارت خود را در سطح بین المللی توسعه می دهند و سرمایه خارجی جذب می کنند از این سمینار بازدید کردند. این رویداد در حالت تعاملی برگزار شد و کارشناسان IBcontacts استاد مراسم بودند.
در دومین سمینار بین المللی آقای ولدیمیر تاکاچوک ، معاون اداره تجارت و همکاری اقتصادی وزارت توسعه اقتصادی و تجارت اوکراین ، وضعیت اقتصادی فعلی اوکراین و همچنین جهات امیدوار کننده صادرات کشور را تشریح کرد.
آقای روژیر ون تورن ، دبیر دوم سفارت پادشاهی هلند در اوکراین ، در مورد روابط اقتصادی دو جانبه اوکراین و هلند ، گفت که هلند در میان پنج سرمایه گذار بزرگ اوکراین است. میزان کلی سرمایه گذاری ها 4.7 میلیارد دلار آمریکا است که بیشترین سهم را در صنعت و ساخت و ساز دارد. هلند همچنین یکی از 15 شریک تجاری بزرگ اوکراین است.
وی افزود: “در دسترس بودن مالیات در حال حاضر عامل كلیدی در توافق نامه تجاری است. صادركنندگان خارجی با همان سطح ، با كالاهایی با كیفیت تقریباً برابر ، در شرایط مالی مطلوب تری برای خریداران خود رقابت می كنند ، برخلاف گذشته كه در كیفیت كالاها رقابت می كردند. و از آنجا که یک شرکت اوکراینی طرف قرارداد و شرکتی است که کلیه هزینه های همراه آن را هنگام جذب مالیه خارجی پرداخت می کند ، لازم است روسا و مدیران مالی شرکت های اوکراینی اصول و جزئیات طرح های مختلف جذب مالیه خارجی را درک کنند “- در مورد روند تجارت بین الملل درباره خانم کاترینا باراباش ، مدیرعامل IBcontacts اظهار نظر کرد.
آقای استفان نابر ، متعهد / متخصص منطقه ای (اروپای شرقی) ECA Atradius هلند ، ساختار و همچنین روش بیمه اعتبار صادرات ، محصولات بیمه ، انواع ریسک های تحت پوشش آترادیوس ، الزامات شرکت های اوکراینی و سیاست کلی را توصیف کرد. ایالت هلند ECA در مورد اوکراین. آقای هان بارتلدز ، معاون رئیس Rabobank ، با تأکید بر مزایای بیمه اعتبار صادرات ، طرح های آن ، ویژگی های خاص ارزیابی و تأمین مالی شرکت ، و همچنین تجربه همکاری خود با شرکت های اوکراینی را به اشتراک گذاشت.
کارشناسان IBcontacts خانم آنا پوبیدیمسا ، رئیس بخش پروژه ، آقای اولگ دوروفیف ، رئیس بخش حقوقی ، و آقای ویلن خارچنکو ، رئیس بخش مالی و تحلیلی ، موانع تجارت بین الملل در سطح دولت ، شرکت و کارآفرینان را تجزیه و تحلیل کردند ، و راه های کاهش خطرات تجاری را تعریف کرد.
این کارشناسان موانع شرکتهای اوکراینی را که مانع جذب مالی خارجی می شوند مطالب بیشتر و راههای غلبه بر آنها را شناسایی کردند ، یعنی: موانع مالی و سازمانی (به عنوان مثال عدم گزارش مطابق با استانداردهای بین المللی ، طرح “گروه شرکتها”) ، موانع قانونی و رویه ای شخصیت (مقررات پولی و عادی).
“ما اغلب با این شرایط روبرو می شویم كه شركت ها به دلیل عدم آگاهی در مورد تأثیرات منفی آن بر روابط خود با شرکای خارجی ، از ارائه اطلاعات مالی خودداری می کنند. در نتیجه ، ECA احتمالاً تصمیم منفی در مورد برای صادرات خطرات بیمه یک وام گیرنده اوکراینی “- اشاره کرد خانم آنا Pobedymska.
“یک شرکت اوکراینی همچنین می تواند با موانعی روبرو شود که به نظر می رسد در اوکراین غیرمعمول نیست. به عنوان مثال ، IBcontacts پروژه ای داشته است که اجرای آن به تأثیر آن بر محیط بستگی دارد. اکثر شرکت های اوکراینی این عامل را ناچیز می دانند ، بر خلاف شرکت های اروپایی علاوه بر این ، آترادیوس عدم نتیجه گیری در مورد تأثیر یک پروژه بر محیط زیست را زمینه مهمی برای کنار گذاشتن اطمینان از خطرات می داند “- افزود آقای خارچنکو.
قسمت عملی سمینار به بستری برای شرکت های اوکراینی تبدیل شد تا تجربیات خود را در زمینه جذب سرمایه خارجی در مورد امنیت آژانس های اعتباری صادراتی برای افزایش تولید به اشتراک بگذارند.
“تأمین مالی مستقیم (یعنی بدون مشارکت یک بانک اوکراینی) از شرکت ما که شامل ECA خارجی در اینجا بیشتر بخوانید و بانکهای تأمین مالی است ، نمونه بارزی از در دسترس بودن این ابزار برای بازیگران بزرگ بازار و واردکنندگان است که در 100 شرکت برتر نیستند ، – در مورد تجربه کارخانه قنادی “ZhL” مدیر کل آن آقای یوگن گاموف اظهار نظر کرد. – علی رغم برخی مشکلات خاص ، اجرای مستقل این پروژه موفقیت بزرگی بود که ما را قادر ساخت اعتبار جهانی خود را ارتقا دهیم. لازم به ذکر است که این پروژه ها توسط متخصصان IBcontacts هماهنگ می شود. دلیل این امر این است که این ابزار برای اکثر شرکت های اوکراینی جدید است. اگرچه هنگام جذب مالی بین المللی ، مهم است که از ویژگی های خاص ECA و همچنین خواسته های ECA خارجی و بودجه آگاه باشید. همچنین لازم است هنگام همکاری با هر ECA یا بانک تأمین مالی ، از روش های مختلف استفاده کنید. ”
Agroholding “Mriya” از سال 2008 با مشارکت آژانس های اعتباری صادرات خارجی سرمایه خارجی را جذب کرده است. جذب مستقیم مالی خارجی دارای مزایای زیادی است ، به عنوان مثال طولانی مدت ، منابع ارزان و بدون تعهد. علاوه بر این ، همکاری مستقیم با ECA خارجی و بانک تأمین مالی یک شرکت اوکراینی را ملزم می کند لیستی از الزامات روشن ، خاص ، ساختاریا و قابل پیش بینی از این بازیگران بازار داشته باشد “- به گفته خانم اولگا ریباچوک ، رئیس بخش امور مالی خارجی” Mria “Agroholding ، که تجربه خود را با شرکت کنندگان در سمینار به اشتراک گذاشت.
به نوبه خود ، آقای Rob Coppejans از Robinvest Reeuwijk B.V. تجربه همکاری صادرکنندگان هلندی را با خریداران اوکراینی به اشتراک گذاشت.
بنابراین ، با توجه به حضور همه عناصر طرح مالی صادرات (ECA ، بانک ، مشاور شرکت) شرکت کنندگان در سمینار توانستند تصویری کامل از روند جذب مالی ارزان و بلند مدت از خارج از کشور برای امنیت ایجاد کنند. از ECA ، برای دریافت پاسخ به تمام سوالات جالب ، و همچنین یادگیری تجربه شرکت هایی که با موفقیت جذب مالی خارجی کرده اند.
کارشناسان شرکت IBcontacts و Atradius مجموعه سمینارهای ابتکاری را که در قالب تعاملی برگزار شده بودند دنبال کردند. اولین سمینار بین المللی مالی تجارت توسط شرکت IBcontacts در 19 مه 2011 با همکاری رهبر جهان در تجارت و تأمین مالی پروژه ، ECA آلمان اویلر هرمس برگزار شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر ، لطفاً با خانم ایرینا واسیلنکو ، رئیس بخش ارتباطات IBcontacts از طریق تلفن +38 044 359 02 00 یا ایمیل pr@ibcontacts.com.ua تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.