هفت دلیل که چرا مصرف کنندگان کالایی را خریداری می کنند


هفت دلیل که چرا مصرف کنندگان کالایی را خریداری می کنند

* ایمنی مردم دوست دارند احساس نجات کنند. برای محصول خود باید از عباراتی مانند “بنابراین می توانید خوب بخوابید” یا “می توانید به ما اعتماد کنید” استفاده کنید. با چنین کلماتی می توانید نیاز مردم به ایمنی را برآورده کنید. . در این راستا همیشه خوب است که از ارزش های بالای محصول تمجید کنید. به عنوان مثال “ما دوام طولانی را به شما تضمین می کنیم”.

* وضعیت شخصی اعتبار و منزلت ، اعتبار و مقبولیت اجتماعی – بسیاری از افراد می خواهند خاص باشند و مایلند برای این کار هزینه کنند. بنابراین ، مشتریان خود را هدف قرار دهید. از عباراتی مانند “شما به عنوان یک کارآفرین موفق” یا “همسایگان به شما بخاطر آن حسادت می کنند” استفاده کنید.

* محصولات جدید CuriosityNew ، تجربه های جدید و ماجراهای جدید: مردم خواهان تغییر هستند. . مهم نیست ، خواه یک عطر و طعم جدید قهوه باشد یا یک ایده تجاری جدید. اگر می خواهید محصول جدید خود را به بازار عرضه کنید ، کلمه “جدید” از اهمیت بالایی برخوردار است. مشتریان این احساس را دارند که از اولین کسانی هستند که از این محصول خاص استفاده می کنند. از عباراتی مانند “از تجربه جدید لذت ببرید” یا “سوپ جدید را امتحان کنید ، تحت تأثیر قرار خواهید گرفت” استفاده کنید.

* BenefitEveryone دوست دارد در هنگام خرید پس انداز کند. همیشه بحث در مورد منافع مالی خوب است. عباراتی مانند: “شما در هزینه خود صرفه جویی می کنید” ، “هر دوشنبه 10٪ تخفیف” ، “یکی را بخرید یکی را رایگان” به فروش محصول شما کمک می کند علاوه بر این ، شما باید کلمات وزوز مانند: تعریف ، مزیت ، رایگان ، اقتصادی و غیره

* خودآگاهی برای بهبود مهارت ها و داشتن زندگی کامل در هر جامعه مهم است. . مردم می خواهند خود را از دیگری جدا کنند. باید به مشتریان خود این احساس را بدهید که آنها با دیگران متفاوت هستند و در اینجا بیشتر بخوانید می توانید خواسته ها و نیازهای خاص آنها را برآورده کنید. “فقط برای افراد ماجراجو” یا “ساری خود را طراحی کنید”

* راحتی افراد می خواهند در وقت خود صرفه جویی کرده و با کمترین تلاش به بزرگترین موفقیت ممکن دست پیدا کنند. صرفه جویی در وقت یکی از موثرترین بحث ها برای مشتریان است. جملاتی مانند: “به فکر خودتان باشید ، ما بقیه کارها را خواهیم کرد” ممکن است در برقراری ارتباط با مشتریان به شما کمک کند.

* اجتماعی بودن افراد دوست دارند معاشرت کنند. . آنها دوست دارند با دیگران صحبت کنند و از زندگی مشترک لذت ببرند. مردم همیشه می خواهند در یک گروه قرار بگیرند. نیاز اجتماعی مشتری را صدا کنید: “با ما بیایید” ، “از گروه ما لذت ببرید”.
نتیجه:
به موارد زیر فکر کنید: چه چیزی را می فروشید؟ محصول شما چه فایده ای دارد؟ چه مزیتی برای مشتری بیشتر بخوانید دارد؟ به گروه هدف خود بروید: مانند آنها فکر کنید ، با آنها صحبت کنید و بهترین پیام بازاریابی را برای آنها در نظر بگیرید.
برای اطلاعات بیشتر به:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *