تنوع دوز پروتئین و کربوهیدرات در مکمل های پروتئینی فروخته شده در شهر برزیل


تنوع دوز پروتئین و کربوهیدرات در مکمل های پروتئینی فروخته شده در شهر برزیل
مشاهده سایر مقالات نویسنده: تمرینات بدنی در دهه اخیر به شدت در حال رشد بوده است ، به موازات این عمل ، رشد مصرف مکمل است ، مکمل طبق تعریف ماده ای برای رفع برخی از کمبودهای احتمالی تغذیه ای است و همچنین می تواند برای اهداف ارگونیک بیشتر به بازار عرضه شود. هم برای بهبود زیبایی و هم برای عملکرد.
در برزیل پرفروش ترین مکمل ها مکمل های مبتنی بر پروتئین هستند ، به ویژه پروتئین آب پنیر ، پروتئین های آب پنیر ، که پروتئین آب پنیر نیز نامیده می شود دارای ساختار کروی حاوی برخی از پل های دی سولفید است. آنها دارای ارزش بیولوژیکی بالا ، محتوای بالای اسیدهای آمینه ضروری و زنجیره شاخه ای ، محتوای کلسیم بالا و پپتیدهای فعال زیستی هستند. اثرات آن منجر به افزایش غلظت انسولین پلاسما به نفع جذب اسیدهای آمینه به سلول عضلانی می شود.
مصرف پروتئین آب پنیر در بعضی از نقاط مثبت است ، مانند مواردی که در مطالعاتی مانند فرید و همکاران گزارش شده است. (2005) ، که نشان می دهد مصرف پروتئین آب پنیر به مدت میانگین 12 هفته باعث کاهش سطح تری گلیسیریدهای بعد از غذا در گروه Takasaki و همکاران شد. (2004) ، در موش ها ، نشان داد که مکمل پروتئین آب پنیر باعث کاهش سطح گلوکز سرم در حیوانات می شود.
بزرگترین مشکلات در مصرف مکمل ها زمانی است که مصرف کننده اطلاعات کاملی در مورد کالایی که خریداری می کند ندارد ، که معمولاً مصرف آن توسط متخصصان تغذیه تشویق نمی شود بلکه توسط مربیان ، دوستان یا رسانه ها تشویق می شود.
رسانه ها تأثیر شدیدی بر مردم می گذارند ، آنها را تشویق می كنند یا آنها را وادار می كنند كه برای رسیدن به اهدافشان نیاز به استفاده روزانه از مكمل ها دارند. به عنوان نمونه ای از این می توان ذکر کرد که در سال 2001 صنعت مکمل های غذایی در سطح جهانی 46 میلیارد دلار در تبلیغات سرمایه گذاری کرد تا وسیله ای برای ترغیب مصرف کنندگان بالقوه برای خرید محصولاتشان باشد ، که در صورت داشتن رژیم متعادل و پیگیری ، مصرف آن اغلب غیرضروری است. از یک متخصص تغذیه به گفته هرناندز و ناهاس (2009) ، مصرف اضافی مکمل های پروتئینی بیش از نیاز روزانه یک ورزشکار ، که می تواند با یک رژیم غذایی سالم در نظر گرفته شود ، افزایش یا افزایش عملکرد عضله اضافی را تعیین نمی کند.
سایر مشکلات موجود در مکمل های مبتنی بر پروتئین عدم تحویل محتوای پروتئین گزارش شده بر روی برچسب ، جایگزینی پروتئین آب پنیر با پروتئین های ارزان تر و تغییر مقدار پروتئین و کربوهیدرات در هنگام برخورد با مارک های مختلف است.
مطالعه حاضر با هدف ارزیابی کمی ترکیب شیمیایی کربوهیدرات ها و پروتئین ها در 35 نمونه خریداری شده در خرده فروشی شهر Recife ، ارزیابی کفایت ترکیب این مواد مغذی در رابطه با برچسب و قوانین فعلی انجام شده است.
این یک مطالعه مقطعی و تحلیلی است که طی ماه های نوامبر 2017 تا اکتبر 2018 انجام شده است و در آن برچسب های مکمل های پروتئینی کنسانتره پروتئین آب پنیر فروخته شده در شهر Recife – PE انتخاب شده اند. بیشترین فروش ، با در نظر گرفتن اطلاعات منتقل شده توسط صاحبان فروشگاه.
موسسات به طور تصادفی و در مناطق مختلف شهر انتخاب شدند. قبل از شروع مطالعه ، برای شروع ارزیابی از برچسب محصولات مورد علاقه مطالعه در آنجا ، رضایت مدیران موسسات درخواست شد.
مشاهده شد که علائم در بین فروشگاههای مشاهده شده تکرار می شود. بنابراین ، داده های برچسب 35 مارک مکمل پروتئین مختلف جمع آوری شد.
در این مطالعه ، 35 برچسب مکمل پروتئین کنسانتره پروتئین آب پنیر ، از جمله 21 مارک ملی و 14 مارک وارداتی ، مورد ارزیابی قرار گرفت.
تا آنجا که به برچسب زدن مربوط می شود ، از 35 علامت مشاهده شده ، 34 مطابق با فصل سوم ، ماده هشتم RDC / ANVISA 18/1013 کافی است ، فقط علامت B ناکافی است زیرا ماده II این مقاله را نقض می کند ، زیرا بیش از 15 نشان می دهد گرم کربوهیدرات در هر وعده ، یعنی مکمل مورد نظر کمتر از 50٪ ارزش کل انرژی پروتئین ها و 5/37٪ کربوهیدرات بیشتر از پروتئین در هر وعده دارد. این واقعیت همچنین به عنوان یک تبلیغ گمراه کننده گنجانده شده است ، بنابراین ناقض بخش IV ، ماده 6 ، فصل سه قانون 8.078 / 90 (قانون حمایت و حمایت از حقوق مصرف کننده برزیل) است.
نکته ای که توجه به آن مهم است ، تغییر غلظت کربوهیدرات ها و پروتئین ها در بین مارک ها است ، گاهی اوقات تغییراتی در مارک های تولید شده در همان کشور مشاهده می شود ، به عنوان مثال ، در این مطالعه مارک هایی مشاهده شد که دارای 5.2 گرم پروتئین بیشتر از غلظت هستند کربوهیدرات در هر وعده ، در حالی که مارک هایی که 20.6 گرم پروتئین بیشتر از غلظت کربوهیدرات در هر وعده دارند مشاهده شد.
از طرف دیگر ، هنگامی که تجزیه و تحلیل بیشتر پیش می رود ، همانطور که توسط م instسسه ملی اندازه گیری ، کیفیت و فناوری (INMETRO) انجام شد ، 15 پروتئین آب پنیر بازاریابی در برزیل را با استفاده از روشهای kjeldahl ، پروتئین کل و روش Lane تجزیه و تحلیل کرد -ایونون ، نتایج فاجعه بار است ، زیرا از بین 15 مارک مشاهده شده ، فقط 1 مورد 100٪ مطابقت دارد ، زیرا از نظر کمی ، 2 مارک بیش از 25٪ مقدار پروتئین اعلام شده بر روی برچسب کاهش یافته و 11 مارک مقداری متفاوت از کربوهیدرات ها ، در این میان دو مارک خاص دارای تعداد کربوهیدرات بیش از 250٪ بیشتر از آنچه در برچسب اعلام شده بود ، داشتند. در مورد کیفیت ، 11 مارک حاوی مواد اعلام نشده بر روی برچسب های خود ، عمدتا کافئین ، و 1 مارک حاوی گندم و پروتئین سویا بودند.
پس از تجزیه و تحلیل 35 برچسب مکمل پروتئین ، بی نظمی هایی مشاهده شد که بی نظمی هایی است که به مصرف کننده هایی که انتظار بهبود محصول و / یا زیبایی محصول را می خرند آسیب می رساند ، اما در بعضی مواقع نتوانند نتایج مورد انتظار را بیشتر بخوانید بدست آورند.
در حالت ایده آل ، شرکت ها باید کنترل کیفیت بهتری انجام دهند و از برچسب های محصولات خود برای اطلاع صادقانه از محتوای بسته بندی استفاده کنند و فقط از آنها به عنوان وسیله بازاریابی استفاده نکنند. و اینکه هنجارهای حاکم بر فروش و مصرف مکمل ها در مورد حداکثر و حداقل محدودیت های کربوهیدرات و پروتئین ارائه شده محکم تر و مشخص تر هستند.
همچنین اشاره شده است که نشان دادن مصرف توسط یک متخصص تغذیه ، هم برای تجزیه و تحلیل مورد به مورد مصرف مکمل ها ، و هم برای انتخاب صحیح مکمل و مقدار مورد نیاز برای هر فرد ضروری است.
در برزیل بیشترین مکمل های فروخته شده مکمل هایی هستند که بر پایه پروتئین و به طور عمده پروتئین آب پنیر ساخته شده اند. مصرف پروتئین آب پنیر دارای نکات مثبتی است و برخی از موارد منفی ، بزرگترین مشکلات مصرف مکمل ها هنگامی رخ می دهد که مصرف کننده در مورد محصولی که خریداری می کند ، توضیح کامل ندهد. سایر مشکلات موجود در مکمل های مبتنی بر پروتئین عدم تحویل محتوای پروتئین گزارش شده بر روی برچسب و جایگزینی پروتئین آب پنیر با پروتئین های ارزان تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.