مقدمه ای بر بازاریابی شرکت های وابسته – قسمت 1_2


مقدمه ای بر بازاریابی شرکت های وابسته – قسمت 1_2
مشاهده سایر مقالات نویسنده این قسمت 1 از 2 است
تاریخچه برنامه وابسته
در اواخر سال 1994 توسط CDNow.com اختراع و در سال 1996 توسط Amazon.com پیشگام شد ، “برنامه های وابسته” ، همچنین به عنوان Associate Programs یا Partner Programs نیز شناخته می شوند ، یک روش ساده برای درآمدزایی وب سایت ها با هدایت ترافیک به سمت سایت های دیگر و روشی عالی برای سایت عامل جهت افزایش بازدید و درآمد خود.
از آنجا که برنامه های وابسته بسیار راحت هستند و بسیار خوب کار می کنند ، به روش اصلی بازاریابی آنلاین در صنعت تبدیل شده اند.
4 نوع برنامه وابسته برای جبران خسارت “شرکتهای وابسته” (یا سایتهای ارجاع دهنده) برای ایجاد ترافیک در وب سایت عامل برنامه Affiliate وجود دارد: پرداخت در ازای هر برداشت ، پرداخت در ازای هر کلیک ، پرداخت در ازای هر سرب و پرداخت در ازای هر فروش.
پرداخت به ازای هر برداشت (CPM)
هزینه برای هر میلیون (Mil = 1000) برداشت. ناشر از مبلغ $ x.xx مبلغی به ازای هر 1000 بار نمایش (نمایش صفحه / نمایش) آگهی دریافت می کند. تبلیغ می تواند متن (AdSense) ، تصویر بنر یا رسانه غنی باشد.
مدل پرداخت به ازای هر برداشت و پرداخت به ازای هر کلیک معمولاً معمولاً مورد استفاده در بازاریابی سهامداران نیست. آنها در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما بیشتر به دلیل تقلب و عدم نتیجه رها شدند.
مدل جبران CPM (هزینه برای هر بار برداشت) توسط Google برای Google AdWords در تابستان 2005 احیا شد. این ویژگی در AdWords “هدف گذاری سایت” نامیده می شود و به شما اجازه می دهد تبلیغات Adsense خود را در وب سایت مشخصی که AdSense Ads را اجرا می کند نمایش دهید.
مدل پرداخت به ازای هر کلیک (CPC)
هزینه برای هر کلیک. هر بار بازدید کننده (چشم انداز بالقوه) بر روی تبلیغات تبلیغ کننده کلیک می کند ، مبلغ x.xx دلار به ناشر پرداخت می کند. بی اهمیت است (برای جبران خسارت) اینکه هر چند وقت یک بار آگهی نمایش داده می شود. کمیسیون فقط با کلیک روی تبلیغ انجام می شود.
مانند مدل پرداخت به ازای هر مدل ، مدل پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) در اواخر دهه 1990 در دوره رونق نقطه کامپوزیت محبوب بود اما به دلیل مشکلات دیجیتالی تقلب در کلیک ، بیشتر توسط تبلیغ کنندگان برای تبلیغات در وب سایت های دیگر مورد استفاده قرار گرفت.
مدل PPC توسط موتور جستجوی PPC GoTo.com که بعداً به Overture.com تبدیل شد و اکنون متعلق به یاهو است ، زنده نگه داشته شد. و از “جستجوی حمایت شده یاهو” به بازاریابی جستجوی یاهو تغییر نام داد.
گوگل خدمات PPC خود را AdWords در سال 2000 راه اندازی کرد. از Jeeves بپرسید ، اکنون Ask.com به سادگی خدمات PPC خود را در سال 2005 با نام Ask Sponsored Listings و MSN.com در 2006 با AdCenter دنبال کرد. سایر خدمات PPC Miva / FindWhat.com و 7Search.com هستند.
تبلیغات متنی
بازگشت بزرگ PPC زمانی اتفاق افتاد که گوگل AdSense را در سال 2003 ، تولد تبلیغات متنی راه اندازی کرد. Google AdSense چیست؟ در اینجا نقل قول از تاریخچه گوگل در وب سایت شرکت گوگل است.
Google AdSense: “… ارائه وب سایت های از هر اندازه به راهی برای درآمدزایی آسان از طریق قرار دادن تبلیغات بسیار هدفمند در مجاورت محتوای آنها. فناوری Google AdSense متن هر صفحه را تجزیه و تحلیل می کند و تبلیغات مناسب و مرتبط را ارائه می دهد ، افزایش می یابد سودمندی صفحه و احتمال اینکه کسانی که آن را مشاهده می کنند در واقع بر روی تبلیغات ارائه شده در آن کلیک کنند. ”
نسخه یاهو از AdSense به نام Yahoo! ناشر شبکه (بتا) در سال 2005 راه اندازی شد. مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی نسخه خود از AdSense است که انتظار می رود (بتا) در سال 2006 راه اندازی شود.
بازاریابی موتور جستجو (SEM)
بازاریابی کلاسیک موتور جستجوی PPC (تبلیغات هزینه به ازای هر کلیک (CPC)) بازاریابی وابسته نیست. این یک نوع کاملاً متفاوت از بازاریابی اینترنتی است و فقط دارای برخی از جزئیات فنی مشترک با بازاریابی وابسته قدیمی PPC / CPC است.
تبلیغات در درجه اول در صفحات نتایج جستجوی موتور جستجو (SERP) در کنار نتایج جستجوی ارگانیک و رایگان نمایش داده می شوند. تبلیغات متنی معرفی شده با Google AdSense نیز از آنجا که هیچ مشارکت مستقیمی بین آگهی دهنده ای که آگهی ها را ایجاد می کند و هزینه های آن را پرداخت می کند و ناشری که آگهی ها را در وب سایت خود نمایش می دهد ، مشارکت وابسته نیست.
این نوع بازاریابی به طور کلی به عنوان بازاریابی موتور جستجو (SEM) شناخته می شود و اغلب و به اشتباه با موتور جستجو (SEO) که در مورد بهبود رتبه بندی یک سایت در SERP های ارگانیک ، رایگان در جستجوی اصلی است ، مخلوط شده و اشتباه گرفته می شود. موتورها از طریق ابزارهای فنی و درک عمیق از الگوریتم های رتبه بندی پیچیده که توسط موتورهای جستجوگر مدرن استفاده می شود.
پرداخت به ازای هر تماس
این یک مدل جبران خسارت جدید است. هنوز هیچ اختصاری رسمی وجود ندارد آگهی دهنده مبلغی معادل x.xx دلار در ازای دریافت تماس های تلفنی دریافت شده از چشم انداز احتمالی به عنوان پاسخ به آگهی ناشری خاص ، به ناشر مبلغی معادل x.xx می پردازد. فناوری ردیابی تماس که اخیراً توسعه یافته است ، امکان بیشتر بخوانید ایجاد پلی بین تبلیغات آنلاین و آفلاین را فراهم می کند. تبلیغات به ازای هر تماس هنوز جدید و در مراحل ابتدایی است.
تبلیغات بابت هر تماس نه بازاریابی موتور جستجو (SEM) است و نه بازاریابی وابسته. پیش بینی می شود طی سالهای آینده به چهارمین نوع عمده بازاریابی اینترنتی در کنار بازاریابی وابسته ، بازاریابی موتور جستجو و بهینه سازی موتور جستجو تبدیل شود.
بازاریابی وابسته تقریباً به طور کامل به مدل پرداخت در ازای سرب (CPA یا CPL) و پرداخت در ازای فروش (CPS) تغییر یافت که به بازاریابی عملکردی نیز معروف است. کارمزد پرداختی معمولاً درصدی از فروش ارجاع شده یا مبلغی تخت دلاری است.
مدل پرداخت سرانه (CPA یا CPL)
هزینه به ازای هر اقدام یا هزینه به ازای هر خرید (CPA) ، هزینه به ازای هر سرب (CPL). اگر بازدید کننده ارجاع شده اقدام خاصی را در سایت آگهی دهندگان انجام دهد ، آگهی دهنده مبلغی معادل x.xx دلار در ازای کارمزد به ناشر پرداخت می کند. این اقدامات می تواند اقداماتی مانند پر کردن فرم ، ثبت نام در خبرنامه یا ایجاد حساب باشد.
مدل CPA در خدمات آنلاین مانند ارائه دهندگان کارت اعتباری ، خدمات بیمه ، خدمات اجاره بازی های دی وی دی و ویدئو و وام و وام بسیار محبوب است. با توجه به مقدار معمول کمیسیون بالا ، CPA برای شرکتهای وابسته PPC که وب سایت دائمی و پایگاه کاربری مستقر ندارند بسیار جذاب است.
قبل از اینکه مدل CPA را برای مشکل خود در نظر بگیرید ، مطمئن شوید که سازوکارهایی برای تأیید کیفیت لیدهای ارجاع شده در اختیار دارید. اگر شما چیزی برای تأیید کیفیت آگهی های تولید شده ندارید ، برنامه شما آسیب پذیر خواهد شد تا قربانی کلاهبرداری شود ، شرکتهای وابسته ای که هزاران لید “جعلی” تولید می کنند.
مدل پرداخت به ازای فروش (CPS)
هزینه به ازای فروش (CPS). آگهی دهنده درصدی (٪) مبلغ سفارش (فروش) را که توسط مشتری ارجاع شده توسط ناشر به ناشر پرداخت می کند.
امروزه بیشتر بازرگانان آنلاین از این مدل استفاده می کنند.
در اینجا همان نکات اساسی برای تبلیغ دهندگانی است که شروع یک برنامه وابسته با مدل جبران هزینه CPS را در نظر می گیرند:
حق کمیسیون هایی را که در نهایت با یک سفارش ضرر می کنید پرداخت نکنید. شما به دلیل Affiliate Program مشتریان جدیدی خواهید گرفت ، اما در ازای بازگشت مشتری ها نیز کمیسیون پرداخت خواهید کرد.
امروز خریداران در اینترنت از هوش بیشتری برخوردارند. سایت های خرید مقایسه ، سایت های کوپن ، خرید Cash-Back و سایت های خیریه ، که درصد زیادی از شرکتهای وابسته موفق را تشکیل می دهند ، اغلب ابتدا توسط خریداران بازدید می شوند. از برنامه وابسته به عنوان یک ابزار حفظ مشتری نیز دیدن کنید.
CPA یا CPS؟
اگر رقبای شما برنامه های وابسته دارند و شما ندارید ، این احتمال وجود دارد که مقدار قابل توجهی از تجارت را برای آنها از دست بدهید ، زیرا تأخیر برنامه وابسته برای سایت شما است.
اگر می خواهید از یک برنامه وابسته به عنوان یک بازرگان آنلاین برای کل هدف جذب مشتری استفاده کنید ، مدل CPA را در نظر بگیرید و برای مراجعه کنندگان جدید توسط شرکت های بیشتر وابسته کمیسیون تادی پرداخت کنید.
برای تهیه یک کمیسیون تخت ریاضیات را انجام دهید که باعث شود ارزش تبلیغات شرکت های وابسته برای شما ارزشمند باشد. شرکتهای وابسته منتظر شما نیستند ، تاجر بعدی که برنامه دارد فقط یک کلیک با شما فاصله دارد.
اینکه چه کاری انجام دهید و چه کمیسیونی بپردازید به خود شما بستگی دارد. شما همچنین می توانید مدل های جبران خسارت را مخلوط کنید. بهترین کار این است که همیشه ابتدا کارهای رقبا را بررسی کنید و از مدل جبران خسارت آنها به عنوان مرجع استفاده کنید.
پرداخت به ازای فروش متداولترین مدل جبران خسارت است. 2/3 تا 3/4 تمام برنامه های وابسته امروز برنامه های پرداخت به ازای هر فروش هستند. سایت عامل فقط برای نتایج واقعی (فروش ، ثبت نام و غیره) و نه فقط برای وعده ها (Clickthroughs ، Banner Impressions) “کمیسیون” را به شرکتهای وابسته آنها می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.