10 نکته برای نوشتن رزومه برنده


10 نکته برای نوشتن رزومه برنده
سایر مقالات نویسنده را مشاهده کنید رزومه کاری شما (یا کارنامه) ، همراه با جلد نامه ، کلید اصلی باز کردن ذهن و کارفرمای احتمالی است تا بتوانید به مرحله بعدی روند – مصاحبه بزرگ بروید!
نکات ادامه مطالب و استراتژی های نوشتن را از سر بگیرید
در اینجا 10 نکته ارزشمند برای هرکسی که رزومه خود را می نویسد ، یا کسی را مجبور می کند شخص دیگری رزومه خود را برای او بنویسد ، آورده شده است. این نکات و استراتژی ها نسخه ای خلاصه از آنچه در کتاب الکترونیکی جدید من ، “کیت نوشتن فوری در خانه” وجود دارد.

* آن را متمرکز و بصورت تجاری نگه دارید رزومه کاری باید خاص و خاص باشد. سعی نکنید خیلی باهوش یا زیبا باشید. از این گذشته ، شما از یک کارفرما می خواهید که با انتخاب شما بیش از افراد واجد شرایط دیگر ، وقت و هزینه قابل توجهی سرمایه گذاری کند. کارفرمایان عمدتاً می خواهند بدانند که آیا شما صلاحیت کافی و باتجربه ای دارید و آیا توانایی “تحویل کالا” را دارید.

* بیش از دو صفحه بسیار زیاد است برای دانشجویان ، فارغ التحصیلان اخیر یا افرادی که فقط چند سال تجربه دارند ، سعی کنید رزومه خود را در یک صفحه ، حداکثر در دو صفحه ، نگه دارید. حتی رزومه کاری برای کسی که 20 سال یا بیشتر سابقه کار طولانی دارد ، نباید بیش از سه صفحه باشد. در بعضی موارد ، می توان از یک یا دو صفحه “اختیاری” به عنوان “در صورت درخواست در دسترس” نام برد. این ضمیمه های اختیاری به عنوان لیستی از منابع یا موجودی از پروژه ها و یا انتشارات اخیر است.

* واژه ها و علائم نگارشی را درست دریافت کنید مطمئن شوید که دستور زبان ، هجی و علائم نگارشی در رزومه شما عالی هستند. هرگونه اشتباه واضح به اعتبار شما لطمه می زند. همچنین ، حتماً زبان را واضح و ساده نگه دارید. اگر خودتان آن را تهیه کنید ، از شخصی که مهارت نوشتاری عالی دارد ، بخواهید یک ویرایش سرمقاله و تصحیح دقیق آن را انجام دهد. اگر یک حرفه ای آن را برای شما آماده کند ، این بررسی ها به عهده شرکت تهیه رزومه است. اگر می خواهید از نکات دقیق استفاده از کلمات ، علائم نگارشی ، حروف بزرگ ، اختصارات و غیره مطمئن شوید ، از “راهنمای سبک” به زبان انگلیسی استفاده کنید.

* بین خطوط بخوانید رزومه را برای مطابقت با الزامات اعلام شده شغل مورد نظر خود تنظیم کنید ، بدون اینکه گمراه کننده باشید. آگهی استخدام را با دقت مرور و تجزیه و تحلیل کنید. صلاحیت ها ، مهارت ها و توانایی های کلیدی که کارفرما به دنبال آن است را جستجو کرده و آنها را به صورت جزئی بیان کنید. سپس کلمات کلیدی خاصی را که معمولاً در چنین تبلیغاتی تکرار می شوند ، شناسایی کنید. اطمینان حاصل کنید که متن و ترتیب نکات در رزومه شما تا آنجا که ممکن است این “اصطلاحات شرکتی” و “کلمات رمز” را منعکس کرده و آنها را مورد توجه قرار دهد. در صورت امکان ، گزارش سالانه و وب سایت شرکت را مطالعه کرده و مضامین و اصطلاحات موجود در آن را در رزومه و نامه نامه خود ببافید.

* اطمینان حاصل کنید که خوب به نظر می رسد از یک قالب ارائه ترد ، تمیز و ساده برای یک رزومه حرفه ای استفاده کنید. فقط کمی کار ساده روی خط و / یا سایه زدن ، که با نرم افزار استاندارد پردازش کلمه انجام می شود ، این کار را انجام می دهد. اگر استعداد این کار را ندارید ، به احتمال زیاد کسی در میان دوستان یا دفتر شما وجود دارد که می تواند به شما در دستیابی به یک ارائه حرفه ای کمک کند. در غیر این صورت ، به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. برای یک طرح ساده خوب هزینه چندانی نخواهد داشت ، اما باعث ایجاد تفاوت در محصول می شود.

* نشان می دهد امروز چه کاری می توانید انجام دهید ، قبل از هر چیز ، روی تجربه اخیر خود که بیشترین ارتباط را با موقعیت موجود دارد ، تمرکز کنید. تجربه کمتر مرتبط و / یا تاریخ باید در انتهای رزومه شما حذف یا خلاصه شود. هنگام بازبینی اطلاعات رزومه شما ، یک کارفرمای احتمالی می خواهد بداند که اکنون چه کاری انجام می دهید ، اخیراً چه کاری انجام داده اید و اینکه این امر به الزامات شغلی پست مورد نظر خود برای ایجاد ارتباط مربوط می شود.

* یک تیرانداز مستقیم باشید کاملاً صادق باشید. وقتی افراد روی رزومه خود دروغ می گویند یا “مبالغه خلاقانه” می کنند ، دیر یا زود تقریباً در معرض خطر قرار می گیرند. به آن فکر کنید – چه کسی واقعاً می خواهد بر اساس دروغ (دروغ) شغلی پیدا کند و سپس باید با ترس از سرانجام کشف شدن زندگی کند؟ ما اغلب در روزنامه در مورد افراد مشهور که در یک دروغ یا اغراق رزومه گرفتار می شوند ، می خوانیم و این خیلی زیبا نیست.

* دستورالعمل ها را دنبال کنید رزومه خود را دقیقاً به شکلی که کارفرمای احتمالی درخواست می کند ارسال کنید. اگر می گویند ایمیل یا نمابر اشکالی ندارد ، این کار را انجام دهید. با این حال ، اگر آنها آن را از طریق نامه معمولی درخواست می کنند ، آن را همانطور که می خواهند ارسال کنید. آنها باید دلایلی برای درخواست آن در چنین شکلی داشته باشند و آماده می شوند تا از این طریق آن را پردازش کنند. اگر قرار است رزومه شما از طریق نامه حلزون ارسال شود ، از آدرس کاملی که آنها مطالب بیشتر مشخص کرده اند استفاده کنید ، در غیر این صورت ممکن است به یک دفتر اشتباه برود ، مخصوصاً در یک سازمان بزرگ.

* گم نشوید در پست الکترونیکی مراقب باشید برخی از قراردادهایی را که کارفرمای احتمالی ممکن است در کارنامه شما بخواهد احترام بگذارید. به عنوان مثال ، اطمینان حاصل کنید که در نامه جلدی نام دقیق موقعیت خاصی را که درخواست می کنید و در صورت وجود شماره مسابقه ذکر شده است. گاهی اوقات یک کارفرما درخواست می کند که عنوان شغلی و / یا شماره در خارج از پاکت چاپ شود. شما نمی خواهید یک کار را از دست دهید زیرا از شرایط اداری جزئی پیروی نمی کنید.

* خودتان را تکرار نکنید در نامه جلدی ، آنچه را که قبلاً در متن رزومه پیوست شده است ، تکرار نکنید. این یک نامه “پوششی” است. باید کوتاه و دقیق باشد. ابتدا خود را معرفی کنید و سپس به طور خلاصه خلاصه کنید که چرا شما اعتقاد دارید که شرایط و تجربه لازم را برای انجام وظایف موقعیت بهتر از دیگران دارید. ابراز اشتیاق در مورد شغل و شرکت کنید. با بیان اینکه چگونه مشتاقانه منتظر شنیدن اطلاعات بیشتر آنها به زودی هستید ، این مورد را ببندید و در صورت لزوم پیگیری خواهید کرد.
از لیست فوق می توان به عنوان “چک لیست” استفاده کرد هم در مرحله آماده سازی و هم در هنگام بررسی رزومه خود قبل از ارسال. این 10 نکته را بپوشانید و اشتباه نخواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.