برخی از فعالیت های مدیریت خشم


برخی از فعالیت های مدیریت خشم
مقابله با خشم و عواقب آن می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. عدم آگاهی از نحوه کنترل شرایط تحریک کننده و استرس زا ممکن است دلیلی برای بسیاری از موارد خشم و عصبانیت باشد. شاید بیشتر افراد ، به استثنای کودکان خردسال ، با عصبانیت غیرقابل کنترل ، مشکل خود را تشخیص دهند. اگرچه بسیاری از فعالیتهای کنترل خشم وجود دارد که به آنها امکان می دهد تا بهتر با موقعیتهای مقابله کنار بیایند ، اما برخی از افراد در مورد این تکنیکها و فعالیتها تحصیل نمی کنند.
در هنگام تلاش برای کنار آمدن با احساس خشم روزمره ، فعالیتهای کنترل خشم در انسان وجود دارد. فعالیتی که برای کنترل خشم توصیه می شود ، ورزش است. ثابت شده است که ورزش بر روحیه فرد تأثیر مثبت دارد. ورزش به فرد کمک می کند احساسات منفی را که تجربه می کند کاهش دهد. یک فعالیت کنترل عصبانیت تأثیر ممکن است به همان اندازه ساده باشد که برای پیاده روی یا دویدن در پارک بروید. بازدید از سالن بدنسازی برای کار در ورزش مورد علاقه آنها ممکن است به عنوان یک فعالیت کنترل خشم برای فرد مفید باشد. پیاده روی یا گذراندن چند ساعت در زیبایی طبیعت قطعاً به شخص اجازه می دهد سر خود را پاک کرده و تنش را آزاد کند. فعالیت های مدیریت خشم در فضای باز مطمئناً فضای آرامش ایجاد می کند.
فعالیت های مدیریت خشم مانند حضور در یک گروه پشتیبانی ، اردو یا عقب نشینی مطمئناً به افرادی ادامه مطالب که در کنترل خشم خود با مشکل روبرو هستند کمک می کند. یکی از جنبه های مثبت حضور در فعالیت های کنترل خشم مانند این است که فرد از نزدیک می بیند که مشکل آنها منحصر به فرد نیست ، و بسیاری از افراد دیگر این مشکل را دارند. امکان به اشتراک گذاشتن با افرادی که در موقعیت های مشابه هستند ممکن است کلید مدیریت خشم برای برخی افراد باشد. به اشتراک گذاری احتمالاً امید را از طریق داستانهای موفقیت فراهم می کند. در فعالیتهای کنترل خشم مانند اینها ، افراد مجبور می شوند از طریق جلسات گروهی فعالیتهای مختلف و با مشورت یک به یک ، با مسائل خشم خود کنار بیایند.
فعالیتهای کنترل خشم هنگام برخورد با کودکانی که با مسائل خشم کنار می آیند توصیه می شود. بعید است كودكی به جلسات گروهی پاسخ خوبی بدهد و حتی ممكن است حوصله ی مشاوره ی یكی به یك را داشته باشد. یافتن فعالیتهای جالب و حتی چالش برانگیز ممکن است جایگزین بهتری باشد. بچه ها از سرگرمی و بازی لذت می برند. طراحی فعالیت های کنترل خشم که لذت بخش و در عین حال مفید باشد بسیار موثرتر از مجبور کردن کودک برای نشستن با یک مشاور کنترل خشم است. کاربرگ ، صفحات رنگ آمیزی ، بازی های فردی و همچنین بازی های تعاملی بسیار بهتر از سفر به روانپزشک توسط کودکان پذیرفته می شود. هنگامی که کودکان درگیر می شوند ، ضروری است که با دقت به مسئله نزدیک شوید. پرخاشگری برای بچه ها خیلی خوب نخواهد بود. هنگام در نظر گرفتن فعالیت های کنترل خشم برای کودکان ، لازم است که توجه داشته باشید که آنها فقط کودک هستند و رویکرد مهم است.
هنگام در نظر گرفتن فعالیت های کنترل خشم ، فرد باید یکی را انتخاب کند که از نظر او جالب و سرگرم کننده باشد. گیر دادن یک فرد در یک محیط ناآشنا ممکن است احساس خشم ایجاد کند که هدف از فعالیت های کنترل خشم نیست. یافتن فعالیتی که مفید اینجا باشد باید کانون اصلی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *