بازاریابی به عنوان ابزاری برای تعامل در شبکه های اجتماعی


بازاریابی به عنوان ابزاری برای تعامل در شبکه های اجتماعی
بازاریابی راهی برای برقراری ارتباط بین مشاغل و مشتریان بالقوه برای ارائه و ترویج ارزش های یک محصول یا خدمات خاص است. هدف اصلی بازاریابی فروش ، تعیین مخاطبان هدف ، انجام تجزیه و تحلیل بازار ، رفتارهای مصرف کنندگان و ارتباط مشتری و غیره است.
بازاریابی شبکه های اجتماعی برای ارائه مشاغلی از طریق رسانه های اجتماعی و استفاده از این به عنوان راهی برای انتقال پیام به مشتریان بالقوه استفاده می شود. بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده از مزیت شبکه اجتماعی برای تحقق بخشیدن به برخی از اهداف بازاریابی مانند ارتقا and و ایجاد ارتباط با مشتریان و غیره است.
انواع رسانه های اجتماعی
پروژه های مشارکتی – این مجلات آنلاین ، ویکی پدیا ، سیستم عامل پرسش و پاسخ هستند.
بلاگ ها و میکروبلاگ ها – نمونه هایی از آن Twitter و Tumblr است. مطالب به صورت کوتاه یا مقالات طولانی در وبلاگ به اشتراک گذاشته می شوند. توییتر با میکروبلاگینگ خود از ارسال پیام کوتاه به نام توییت متفاوت است. از هشتگ استفاده می کند.
انجمن های محتوا – محتوا به اشتراک گذاشته می شود و پس از آن کاربران می توانند با به اشتراک گذاشتن برداشت درباره مطالب ، تعامل داشته باشند. مطالب بیشتر نمونه هایی از این موارد Youtube و Vimeo است. این وب سایت ها فایل های ویدیویی را میزبانی می کنند. فیلم ها می توانند تبلیغاتی ، آموزشی باشند یا می توانید یک وبلاگ ویدیویی راه اندازی کنید. شما می توانید با به اشتراک گذاری لینک در کانال های اجتماعی دیگر ویدیو را تبلیغ کنید.
وب سایت های شبکه های اجتماعی – آنها شامل فیس بوک و + Google هستند. فیس بوک به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی و همچنین شبکه ای با بیشترین تعداد مشتری بالقوه دیده می شود. صفحات فیس بوک مخصوص افراد مشهور ، مشاغل و موسسات است. از طرف دیگر + Google از نمایه های + Google برای افراد استفاده می کند ، صفحات + Google برای شرکت ها و موسسات است.
Virtual Gameworld- نمونه ای از این بازی World of Warcraft است که مردم در آن مشغول بازی هستند.
دنیای مجازی اجتماعی- طراحی شبیه بازی به کاربران امکان می دهد هویت مجازی ایجاد کرده و از طریق بستر آنلاین با سایر کاربران تعامل داشته باشند.
رسانه اجتماعی موبایل: کاربران موبایل که به اینترنت دسترسی دارند از کاربران دسک تاپ پیشی گرفته است. هنگام کار در بازاریابی شبکه های اجتماعی ، کاربران موبایل نیز باید بهینه سازی آگهی محتوای دستگاه های تلفن همراه را در نظر بگیرند. رسانه های اجتماعی طی سال های گذشته به عنوان منبع مهم اطلاعات و اخبار در نظر گرفته شده است. ابزاری مهم در رویدادهای مختلف جهانی از مسابقات موسیقی ، رویدادهای ورزشی گرفته تا انتخابات و مبارزات سیاسی.
مشارکت در شبکه های اجتماعی: این به احتمال شرکت کاربران در یک فعالیت خاص مانند پسندیدن ، نظر دادن ، کلیک کردن یا اشتراک گذاری در نتیجه تعامل شما اشاره دارد. می توانید سطح تعامل در شبکه های اجتماعی را با این موارد افزایش دهید:
 انتخاب زمان بندی مناسب آنلاین بودن پیروان خود.
 مخاطب مخاطب خود.
 مطالب باید اصل باشد.
رسانه های اجتماعی و مخاطبان هدف: مخاطبان هدف گروهی از مشتریان بالقوه هستند که می خواهید از طریق رسانه های اجتماعی به آنها دسترسی پیدا کنید. می توانید از بینش رسانه های اجتماعی برای یادگیری مخاطبان هدف استفاده کنید. Facebook و Google+ این خدمات را ارائه می دهند.
اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی: بازاریابی محتوا به معنای ایجاد محتوا برای اهداف تبلیغاتی مانند مطالبی مانند مقالات وبلاگ ، تصاویر ، کتاب الکترونیکی و غیره است. این موارد را می توان در حساب های شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت تا کاربران را به خود جلب کرده و میزان بازدید را افزایش دهد. مطالب مرتبط مطالب و عکسهای با کیفیت بالا باید ارسال شود. گرافیک باید به صورت نمودار یا متن باشد ، فیلم ها می توانند جلسات ویدئو ، آموزش ، سرگرمی و گپ باشند.
رویکرد به رسانه های اجتماعی: رویکرد شما به رسانه های اجتماعی تا حد زیادی به نوع کسب و کار و همچنین اهدافی که می خواهید بدست آورید بستگی دارد ، اما سپس باید:
professional حرفه ای باشید
reliable قابل اعتماد باشید
consistent ثابت قدم باشید
gen سخاوتمند باشید
insp الهام بخش باشید
interesting جالب باش
social اجتماعی باشید
helpful کمک کننده باشید
 بتوانید رویکردهای مختلف را ترکیب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.