پروتکل درمان پریودنتال کلاسیک


پروتکل درمان پریودنتال کلاسیک
پروتکل درمان پریودنتال کلاسیک به طور کلی به 4 مرحله تقسیم می شود …
1. مرحله ابتدایی (یا مرحله تمیز کردن)
2. مرحله ارزیابی
3. فاز جراحی
4. مرحله نگهداری
از آنجا که پریودنتیت معمولاً در زمینه بیماری پریودنتال درمان نشده رخ می دهد ، انجام درمان پریودنتال کل دهان قبل از کاشت دهان یا درمان پریودنتیت ضروری است.
در مرحله اولیه درمان ، معمولاً از یک روش غیر جراحی استفاده می شود. بهداشت دهان و دندان بیمار به طور موثری کنترل می شود و با تراشیدن زیر لثه و جرم گیری اولتراسونیک ، حساب و پلاک دندان برداشته می شود.
به دنبال آن استفاده از مطالب مرتبط لیزر دیود دایود دندان S3 با طول موج 980nm ، تنظیم شده در 2.5 وات و خروجی پالس 50 هرتز انجام می شود. نوک الیاف لیزر به داخل جیب پریودنتال کشیده شده و هنگام انتشار لیزر در امتداد سطح کاشت قرار می گیرد. برای بررسی اینکه نوک الیاف به بقایای بافت لخته شده آلوده نشده و بلافاصله با استفاده از یک پنبه مرطوب از بین می رود ، باید بررسی های مکرر بینایی انجام شود. این مزیت در جلوگیری از دمای بیش از حد بافت به دلیل جذب انرژی لیزر توسط نوک فیبر نوری است.
در طول هر جلسه درمانی ، سه قرار گرفتن در معرض 30 ثانیه استریلیزاسیون با لیزر برای هر ایمپلنت انجام می شود. در طی این 30 ثانیه ، لیزر می تواند برای 2-3 ثانیه شلیک شود و سپس برای مدت زمان قرار گرفتن در معرض لیزر 30 ثانیه ، برای 2-3 ثانیه مکث کند. این کار به منظور کنترل دقیق دمای بیش از حد بافت انجام می شود. از آنجا که رنگدانه های حمل شده توسط باکتری ها به شدت توسط لیزر نیمه هادی جذب می شوند ، سلول های ملتهب از بین رفته و تجزیه می شوند. با این حال ، بافتهای طبیعی اطراف تحت تأثیر درجه حرارت بالا قرار نمی گیرند و اثر تحریک زیستی 650nm لیزر انجام می شود و به یک اثر دو برابر می رسد.
در هفته بعد ، درمان عقیم سازی لیزر دو بار دیگر تکرار می شود. اگر بعد از سومین لیزر درمانی هنوز پیشرفت قابل توجهی وجود نداشته باشد ، وقت آن است که آماده سازی برای مرحله جراحی را بررسی کنیم. اگر بهبود بالینی مشهود باشد ، بیمار می تواند 6-8 هفته برای مرحله ارزیابی برگردد. هدف از فاز اولیه کاهش هرچه بیشتر بافت ملتهب است. از مزایای لیزر دندانپزشکی در این مرحله تأثیر دوگانه كامل دقت و تحریک زیست استریل است.
در طول مرحله ارزیابی ، مطالب مرتبط بهداشت پریودنتوس و بازیابی لثه پس از مرحله اولیه درمان باید ارزیابی شود. فقط در صورت بهبود م theثر وضعیت بیمار ، باید به مرحله نگهداری ادامه دهد و اگر خونریزی لثه و مایعات چرکی هنوز وجود دارد ، آماده سازی برای مرحله جراحی باید در نظر گرفته شود.
توجه به این نکته مهم است که اگرچه بسیاری از بیماران مبتلا به پری ایمپلنتیت در حال حاضر به حدی شدید هستند که در زمان مشاوره نیاز به مداخله جراحی دارند ، اما شروع آن با مرحله اولیه درمان هنوز مهم است و لیزر درمانی روش م moreثرتری نسبت به روش معمول است رفتار.
هدف از مرحله جراحی دستیابی به کل سطح کاشت است. این امکان حذف کامل سنگها و استفاده از عقیم سازی لیزری را فراهم می کند. مداخله جراحی برای بیمارانی است که در مرحله اولیه درمان موفقیت چندانی نداشته اند. کل سطح ایمپلنت از طریق فلپ داخلی در معرض دید قرار می گیرد. بافت دانه بندی اطراف ایمپلنت با دقت برداشته می شود و در صورت مشاهده چسبیدن سنگ به سطح ایمپلنت ، می توان آنها را با سونوگرافی یا لیزر اربیوم از بین برد. متعاقباً ، مواد باقی مانده روی سطح کاشت با تابش لیزر استریل می شوند. توان 2 W در حالت مداوم به مدت 10 ثانیه تحت تابش قرار می گیرد ، نوک فیبر را به سرعت حرکت می دهد تا از درجه حرارت بیش از حد در سطح کاشت جلوگیری کند.
مرحله نگهداری برای حفظ اثر درمان در مدت زمان نسبتاً طولانی تری طراحی شده است. معاینه بستگی به طول فاصله پیگیری دارد. اگر علائم جزئی از التهاب در اطراف ایمپلنت وجود داشته باشد ، می توان از لیزر دیود برای عقیم سازی و تحریک بیولوژیک دوباره استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.