FINTECH TRENDS_ AI ، قراردادهای هوشمند ، NEOBANKS ، INSURETECH ، REGTECH ، OPEN BANKING و BLOCKCHAIN


FINTECH TRENDS_ AI ، قراردادهای هوشمند ، NEOBANKS ، INSURETECH ، REGTECH ، OPEN BANKING و BLOCKCHAIN
فین تک چیست؟
“Fintech” فن آوری جدید را توصیف می کند که در حوزه های مختلف به منظور بهبود و خودکار سازی تمام جنبه های خدمات مالی ارائه شده به افراد و شرکت ها ادغام شده است. در ابتدا ، این کلمه برای فناوری پشت سیستم های پسران بانک های بزرگ و سازمان های بیشتر دیگر استفاده می شد. و اکنون طیف گسترده ای از نوآوری های مربوط به امور مالی در صنایع مختلف ، از آموزش و پرورش گرفته تا ارزهای رمزپایه و مدیریت سرمایه گذاری را پوشش می دهد.
در حالی که موسسات مالی سنتی مجموعه ای از خدمات را ارائه می دهند ، fintech بر ساده سازی پیشنهادات فردی تمرکز کرده و آنها را مقرون به صرفه و اغلب تجربه یک کلیک برای کاربران می کند. این تأثیر را می توان با کلمه “اختلال” توصیف کرد – و اکنون ، برای رقابت ، بانک ها و دیگر موسسات متعارف چاره ای ندارند جز تغییر شیوه های جا افتاده از طریق همکاری با استارت آپ های فین تک. یک نمونه بارز ، همکاری ویزا با اینگو مانی برای تسریع روند پرداخت های دیجیتالی است. علی رغم کاهش سرعت مربوط به اپیدمی Covid-19 ، صنعت fintech حرکت خود را بازیابی خواهد کرد و همچنان به تغییر چهره جهان مالی ادامه می دهد.
در اصل در وب سایت Blackhorn Vision منتشر شده است
کاربران Fintech
کاربران Fintech به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند. روندهایی از قبیل بانکداری تلفن همراه ، کلان داده ها و جدا سازی خدمات مالی فرصتی برای تعامل همه آنها به روش های جدید ایجاد می کند:

* B2B – بانک ها و مشتریان تجاری آنها

* B2C – شرکت های کوچک و مصرف کنندگان فردی
گروه هدف اصلی fintech مشتری مدار هزاره ها هستند – جوان ، آماده پذیرش تحول دیجیتال و جمع آوری ثروت.
چه نیازی دارند؟ طبق نظرسنجی Credit Carma ، 85٪ از هزاره ها در ایالات متحده از سندرم فرسودگی شغلی رنج می برند و انرژی لازم برای فکر کردن در مورد مدیریت مالی شخصی خود را ندارند. بنابراین ، هر برنامه ای که این فرآیندها را خودکار و ساده کند ، شانس خوبی برای محبوب شدن دارد. آنها به یک دستیار مالی شخصی مقرون به صرفه نیاز دارند که بتواند 24/7 ساعت زیر را انجام دهد:

* رفتارهای خرج كننده ، پرداخت های مكرر ، صورت حساب ها ، بدهی ها را تجزیه و تحلیل كنید

* مروری بر وضعیت مالی فعلی آنها ارائه دهید

* ارائه مربیگری و بهبود سواد مالی
آنچه انتظار دارند به دست آورند:

* هزینه بیش از حد را متوقف کنید (از تاخیر در صورتحساب خودداری کنید ، با مقایسه قیمت خرید هوشمند انجام دهید ، اشتراک های غیرضروری را لغو کنید)

* عادت های پس انداز ایجاد کنید ، بهتر سازماندهی شوید

* سرمایه گذاری پول (تجزیه و تحلیل شرایط سپرده گذاری در بانک های مختلف ، تشکیل نمونه کارها سرمایه گذاری و غیره)
صنعت fintech راه حل های زیادی را ارائه می دهد که می تواند همه این اهداف را برآورده کند – نه تنها در یک فرد بلکه در مقیاس ملی. با این حال ، در بسیاری از کشورها ، هنوز هم درصد بالایی از افراد غیر بانکی وجود دارد – به هیچ وجه حساب بانکی ندارند. براساس گزارش بانک جهانی ، این تعداد در سال 2017 1.7 میلیارد نفر بوده است. عدم اعتماد به فناوری های جدید ، فقر و بی سوادی مالی از موانع این گروه برای استفاده از پتانسیل عظیم فین تک است. بنابراین ، مشاغل و دولت ها باید تلاش های خود را برای جذب مخاطبان انجام دهند زیرا همه ذینفعان از آن بهره مند می شوند. ظاهراً خدمات فین تک ارزان قیمت و مقرون به صرفه که برای این گروه عظیم از کاربران برای اولین بار تنظیم شده است ، روند بزرگی در آینده خواهد بود.
Big Data ، AI ، ML در fintech
براساس گزارش Accenture ، ادغام هوش مصنوعی تا سال 2035 تقریبا 40٪ سود شرکت ها را در بسیاری از صنایع از جمله fintech افزایش می دهد که برابر با 14 تریلیون دلار خیره کننده است. بدون شک ، فناوری های Big Data ، مانند تجزیه و تحلیل جریان ، محاسبات درون حافظه ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، نیروگاه اصلی بسیاری از اهداف تجاری بانک ها ، اتحادیه های اعتباری و سایر م institutionsسسات برای دستیابی به اهداف زیر خواهند بود:

* جمع آوری و تفسیر مقدار زیادی از داده های ساختاریافته و غیر ساختاری در زمان واقعی.

* با کمک تجزیه و تحلیل پیش بینی ، پیش بینی های دقیق آینده را انجام دهید ، مشکلات احتمالی را شناسایی کنید (به عنوان مثال ، امتیازدهی اعتبار ، خطرات سرمایه گذاری)

* استراتژی های بهینه را بر اساس گزارش های تحلیلی بسازید

* تصمیم گیری را تسهیل کنید

* مشتریان را برای پیشنهادات شخصی تر تقسیم کنید و بنابراین میزان ماندگاری را افزایش می دهید.

* رفتار مشکوک را شناسایی کنید ، از تقلب در هویت و انواع دیگر جرایم اینترنتی جلوگیری کنید ، با استفاده از فناوری هایی مانند تشخیص چهره و صدا امنیت معاملات را ایمن تر کنید.

* استخرهای جدید وام گیرنده را در میان بخش بدون پرونده / پرونده نازک پیدا کنید و به طور گسترده توسط Gen Z (جانشین هزاره) معرفی کنید ، که فاقد سابقه اعتباری کوتاه هستند یا ندارند.

* کارهای کم ارزش را خودکار کنید (به عنوان مثال ، کارهای پشت دفتر مانند درخواست های فنی داخلی)

* هزینه های عملیاتی را با ساده سازی فرایندها (به عنوان مثال ، الگوریتم های تشخیص تصویر برای اسکن ، تجزیه اسناد و اقدامات بعدی براساس مقررات) و کاهش ساعات کاری ، کاهش دهید.

* به طور قابل ملاحظه ای تجربه مشتری با رابط های کاربری مکالمه را که به صورت 24 ساعته 7 روز در دسترس است و قادر به حل فوری مشکلات است ، بهبود بخشید. بانکداری مکالمه توسط بسیاری از بانکهای بزرگ در سراسر جهان استفاده می شود. برخی از شرکت ها بات بوت مالی را برای پردازش پرداخت در شبکه های اجتماعی ادغام می کنند.
Neobanks
بانک های دیجیتال یا فقط اینترنتی شعب آجر و ملات ندارند و منحصراً بصورت آنلاین فعالیت می کنند. کلمه neobank به طور گسترده ای در سال 2017 مورد استفاده قرار گرفت و به دو نوع موسسه مبتنی بر برنامه اشاره داشت – کسانی که خدمات مالی را با مجوز بانکی خود ارائه می دهند و کسانی که با بانک های سنتی همکاری می کنند. اتلاف وقت در خطوط و مدارک – این ناراحتی دلیل پیش بینی پیش بینی میزان مراجعه بانکی به 4 بازدید در سال تا سال 2022 است. Neobanks ، به عنوان مثال ، Revolut ، Digibank ، FirstDirect ، خدمات گسترده ای را ارائه می دهند – پرداخت های جهانی و انتقال P2P ، کارتهای مجازی برای معاملات بدون تماس ، کار با ارزهای رمزپایه و غیره و کارمزد کمتر از بانکهای سنتی است. مشتریان از طریق گپ درون برنامه ای پشتیبانی می شوند. از جمله چالش های مرتبط با بانکداری دیجیتال ، حساسیت بالاتر به کلاهبرداری و قابلیت اطمینان کمتر به دلیل عدم آدرس فیزیکی است. در ایالات متحده ، توسعه neobanks با موانع نظارتی روبرو شد. با این حال ، اوضاع به سمت بهتر تغییر می کند.
قراردادهای هوشمند
قرارداد هوشمند نرم افزاری است که امکان اجرای خودکار و کنترل توافق نامه های خریداران و فروشندگان را فراهم می کند. چگونه کار می کند؟ اگر دو طرف بخواهند در مورد معامله به توافق برسند ، دیگر نیازی به سند کاغذی و وکیل ندارند. آنها توافق نامه را با کلیدهای رمزنگاری به صورت دیجیتالی امضا می کنند. خود سند به صورت ضد دستکاری کدگذاری شده است. نقش شاهدان توسط یک شبکه غیر متمرکز بلاکچین از دستگاه های محاسباتی که نسخه هایی از قرارداد را دریافت می کنند ، انجام می شود و کد تحقق مفاد آن را تضمین می کند ، با همه معاملات شفاف ، قابل پیگیری و غیرقابل برگشت. این سطح بالا از قابلیت اطمینان و امنیت باعث می شود هرگونه عملیات فین تک در هر نقطه از جهان و هر زمان امکان پذیر باشد. طرفین قرارداد می توانند ناشناس باشند و دیگر نیازی به تنظیم یا اجرای اجرای آن توسط سایر مقامات نیست.
بانکداری آزاد
بانکداری آزاد بیشتر سیستمی است که به اشخاص ثالث اجازه می دهد از طریق API (رابط برنامه نویسی برنامه) برای ایجاد شبکه به داده های موسسات مالی بانکی و غیر بانکی دسترسی پیدا کنند. ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث مانند استارت آپ های فنی ، پس از رضایت کاربر ، این داده ها را از طریق برنامه ها جمع کرده و برای شناسایی بهترین محصولات مالی مانند حساب پس انداز با بالاترین نرخ بهره ، به کار می گیرند. حساب های شبکه به بانک ها امکان می دهد ریسک وام های رهنی را دقیق محاسبه کرده و بهترین شرایط را به مشتریان کم خطر ارائه دهند. بانکداری آزاد همچنین به شرکتهای کوچک کمک می کند تا با حسابداری آنلاین در وقت صرفه جویی کرده و نقش مهمی در کشف تقلب داشته باشند. سرویس هایی مانند Mint به کاربران نیاز دارند که برای هر حساب کاربری معتبر ارائه دهند ، اگرچه چنین عملی خطرات امنیتی دارد و پردازش داده ها همیشه دقیق نیستند. ÀPI گزینه بهتری است زیرا به شما امکان دسترسی مستقیم داده ها بدون دسترسی به گذرواژه و ورود را می دهد. امنیت مصرف کننده هنوز به خطر افتاده است و این یکی از اصلی ترین دلایلی است که هنوز روند باز بانکی از بین نرفته است. بسیاری از بانک ها در سراسر جهان نمی توانند API های باز با کیفیت کافی برای مطابقت با استانداردهای نظارتی موجود ارائه دهند. هنوز نقاط کور زیادی وجود دارد ، از جمله موارد مربوط به فناوری. با این حال ، بانکداری آزاد روند امیدوار کننده ای است. گزارش Accenture بینش های جالب بسیاری را ارائه می دهد.
بلاکچین و ارزهای رمزپایه
فناوری دفتر توزیع شده – بلاکچین ، که پایه بسیاری از ارزهای رمزپایه است ، با تغییر ایالات متحده و چین به عنوان رهبران پذیرش جهانی ، همچنان چهره مالی جهانی را تغییر می دهد. با ارزش ترین ویژگی پایگاه داده بلاکچین این است که داده ها پس از نوشتن قابل تغییر یا حذف نیستند. این سطح بالای امنیت ، آن را برای برنامه های کلان داده در بخشهای مختلف ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، بیمه ، انرژی ، بانکداری و غیره ، به ویژه در مورد اطلاعات محرمانه ، مناسب می کند. اگرچه این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی توسعه خود قرار دارد و در نهایت متناسب با نیازهای fintech خواهد بود ، اما در حال حاضر راه حل های نوآورانه مبتنی بر بلاکچین هم از سوی غول ها ، مانند مایکروسافت و آی بی ام و استارتاپ های متعددی وجود دارد. فلسفه مالیات غیرمتمرکز قبلاً زمینه های مختلفی برای تأمین مالی همتا فراهم کرده است و منبع ارزهای رمزپایه جدید ، حتی حتی ارزهای ملی خواهد بود. بلاکچین به طور قابل توجهی تراکنش های بین بانک ها از طریق سرورهای امن را تسریع می کند و بانک ها از آن برای ساختن قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. این فناوری همچنین در حال افزایش محبوبیت در بین مصرف کنندگان است. از سال 2009 ، زمانی که بیت کوین ایجاد شد ، تعداد کاربران کیف پول Blockchain به 52 میلیون نفر رسیده است. کیف پول یک لایه امنیتی است که به عنوان “توکن سازی” شناخته می شود – اطلاعات پرداخت به عنوان نشانه برای مرتبط کردن معامله با حساب مناسب به فروشندگان ارسال می شود.
Regtech
فناوری Regtech یا مقررات توسط گروهی از شرکت ها ، به عنوان مثال ، IdentityMind Global ، Suade ، Passfort ، Fund Recs ارائه می شود ، و راه حلهای SaaS مبتنی بر هوش مصنوعی را برای کمک به مشاغل در پیروی از فرایندهای نظارتی ارائه می دهد. این شرکت ها داده های پیچیده مالی را پردازش می کنند و آنها را با اطلاعات مربوط به نارسایی های نظارتی قبلی برای شناسایی خطرات احتمالی و طراحی ابزارهای تحلیلی قدرتمند ترکیب می کنند. مالی یک صنعت محافظه کار است که به شدت توسط دولت تنظیم می شود. با افزایش تعداد شرکت های فناوری ارائه دهنده خدمات مالی ، مشکلات مرتبط با انطباق با این مقررات نیز چند برابر می شوند. به عنوان مثال ، اتوماسیون پردازش ها سیستم های fintech را در برابر حملات هکر آسیب پذیر می کند ، که می تواند آسیب جدی وارد کند. مسئولیت چنین نقض امنیتی و سو mis استفاده از داده های حساس ، جلوگیری از پولشویی و کلاهبرداری مهمترین موضوعاتی است که م institutionsسسات دولتی ، ارائه دهندگان خدمات و مصرف کنندگان را مورد توجه قرار می دهد. بیش از 2.6 میلیارد کاربر بیومتریک از سیستم های پرداخت تا سال 2023 وجود خواهد داشت ، بنابراین محدوده برنامه regtech بسیار زیاد است.
در اتحادیه اروپا ، PSD2 و SCA هدف تنظیم مقررات پرداخت و ارائه دهندگان آنها را دارند. اگرچه این اقدامات قانونی برخی از موانع نظارتی را برای نوآوری های fintech ایجاد می کند ، کمیسیون اروپا همچنین یک سری تغییرات تخفیف دهنده را پیشنهاد می کند ، به عنوان مثال حذف اسناد کاغذی جدول برای مصرف کنندگان. در ایالات متحده ، شرکت های fintech باید از قوانین مالی منسوخ پیروی کنند. پوشش نقره ای سرویس جدید FedNow برای پرداختهای فوری است که احتمالاً در سالهای 2023 تا 2024 راه اندازی می شود و زیرساخت های عمومی آماده ای را فراهم می کند.
Insuretech
صنعت بیمه ، مانند بسیاری از صنایع دیگر ، برای کارآمدتر و مقرون به صرفه بودن و پاسخگویی به تقاضای زمان ، به کارآمد سازی نیاز دارد. شرکت های Insurtech در حال کشف امکانات جدید مانند سفارشی سازی فوق العاده سیاست ها ، قیمت گذاری حق بیمه مبتنی بر رفتار ، بر اساس داده های دستگاه های دارای اینترنت هستند ، مانند ناوبری GPS و ردیاب های فعالیت تناسب اندام ، کارگزاری های هوش مصنوعی ، بیمه درخواستی برای ریز رویدادها و غیره ، از طریق نسل جدید برنامه های هوشمند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تجارت بیمه نیز تحت مقررات سختگیرانه دولت قرار دارد و برای دستیابی به دستیابی به موفقیت ، به همکاری نزدیک بیمه گران و شرکتهای نوپا نیاز دارد.
راه حل های Fintech با دید Blackthorn
حتی با دانستن روندهای فعلی ، پیش بینی صنعت 10 ساله صنعت فین تک کار دشواری است. بدون شک ، توسعه بیشتر آن باعث تقویت بسیاری از حوزه های دیگر مانند تجارت الکترونیکی و ایجاد فرصت های بی شماری برای همه فعالان بازار خواهد شد. بانکداری سنتی رو به کاهش است ، یکی از دلایل آن شیوع بیماری Covid-19 است که با تجربه ای بدون تماس ، شفاف و بدون نیاز به تقاضا برای برنامه های مالی را افزایش می دهد. نرم افزاری که به کاربران کمک خواهد کرد جنبه های مختلف مالی را بدون زحمت تسخیر کنند ، مخاطبان جدید را درگیر کنند ، مرزها را خراب کنند و ارزش بیشتری برای همه سهامداران ایجاد کنند ، همان چیزی است که اکنون بازار به آن نیاز دارد. آیا می خواهید در پیشتاز نوآوری فین تک باشید؟ تیم حرفه ای ما با پیروی از بهترین فن آوری ها و اقدامات امنیتی ، ایده ای را برای رشد و شکوفایی کسب و کار شما زنده می کند. برای دریافت اطلاعات جامع در مورد هزینه و شرایط اجرایی ، اکنون با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.