برون سپاری فناوری اطلاعات در خارج از کشور_ انتخاب یک شریک عالی


برون سپاری فناوری اطلاعات در خارج از کشور_ انتخاب یک شریک عالی
برون سپاری توسعه نرم افزار در خارج از کشور به دلیل مزایای مشهود ، به پدیده ای گسترده در دنیای مدرن تبدیل شده است. در این میان: نیروی کار مقرون به صرفه و بسیار ماهر و بدون استخدام. امکان بهینه سازی روند توسعه پروژه و کاهش زمان کار استفاده شده. مسئله حیاتی موفقیت برون سپاری انتخاب شریک مناسب است و انجام آن کار ساده ای نیست.
بسیاری از شرکت ها و سازمان ها با موفقیت از برون سپاری خارج از کشور به عنوان یک استراتژی تجاری موثر استفاده می کنند. رمز موفقیت چیست؟ اولین و مهمترین شرط – یک فروشنده حداکثر باید با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. شریک زندگی شما باید بتواند بدون تأخیر و در بودجه پیش بینی شده خدمات با کیفیت بالا ارائه دهد.
بنابراین در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب درست وجود دارد:

* نیاز خود را تعریف کنید لیست فروشندگان بالقوه 3 یا 4 شرکت مناسب شما را کاهش دهید. هنگام انتخاب نهایی مقصد مورد نظر (زبان ، شباهت فرهنگ ، ذهنیت ، فاصله ، وضعیت سیاسی و اقتصادی ، قانونگذاری ، اصول تجارت و غیره) را در نظر بگیرید.

* هزینه ها

* گران قیمت – به معنای بهترین نیست. امروزه شرکت هایی که به دنبال فروشنده ای هستند ، مایل به دریافت خدمات با کیفیت بالا با هزینه های مقرون به صرفه هستند. فروشندگان در مقیاس بزرگ ممکن است بسیار گران باشند اما جدا از هزینه های زیاد ، جنبه های منفی مطالب بیشتر این همکاری وجود دارد. ممکن است پروژه شما توجه مناسبی نداشته باشد. روند مذاکره می تواند تمدید و پیچیده باشد.

* گرچه ، استراتژی “ارزان تر – بهتر” نیز برنده نیست. در کیفیت سازش نکنید.
* جنبه های فنی و فنی

* قابلیت فناوری بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید یک فروشنده توانایی فن آوری انجام کار برون سپاری را دارد.

* جنبه های فنی را نیز نباید حذف کرد – در مورد سیستم های اتوماسیون تست ، سیستم های ردیابی اشکال اعمال شده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

* پشتیبانی و نگهداری نرم افزار – تعمیر و نگهداری نقش مهمی در چرخه عمر یک محصول نرم افزاری دارد. این شامل روند بهبود و بهینه سازی نرم افزار مستقر شده و همچنین رفع نقص است. بنابراین بسیار مهم است که بفهمید فروشنده شما چنین خدماتی را ارائه می دهد یا خیر.

* اعتبار و قابلیت اطمینان

* اعتبار فروشنده مثبت. مطالعه توصیفات مشتریان ؛ با برخی از مشتریان بلند مدت شرکت ارتباط برقرار کنید. در واقع ، حضور مشتریان طولانی مدت خود نشانه خوبی است که فروشنده را به عنوان یک شریک قابل اعتماد توصیف می کند.

* بررسی کنید که این شرکت چه مدت در بازار است. در واقع ، 4-5 سال ممکن است ثبات شرکت را تضمین کند.

* مشخصات شرکت و مطالعات موردی را بخواهید. حداقل 10 نمونه کار را مطالعه کنید ، به ویژه در دامنه خود ، برای ارزیابی کیفیت طراحی و توسعه. دریابید که فروشنده چند پروژه را تحویل داده است. همچنین می توانید وب سایت و وبلاگ آنها را مرور کرده و تا آنجا که ممکن است اطلاعات کسب کنید.

* جوایز و گواهینامه ها مطمئناً در تصویر مثبت فروشنده نقش دارند. اما فقط موارد مشهور و معتبر را جدی بگیرید.

* نرم افزار امنیتی و امنیتی

* امنیت به طور کلی شامل بسیاری از موضوعات مهم از جمله: حمایت از مالکیت معنوی ، قوانین قرارداد کشور محل فروشنده ، ثبات سیاسی و غیره است. در زمان حملات سایبری جهانی امنیت به مسئله اصلی کلیه شرکتهای سراسر جهان تبدیل شده است. بنابراین تا آنجا که ممکن است در مورد سطح امنیتی که فروشنده بالقوه شما می تواند ارائه دهد ، بیاموزید.

* نرم افزار امن تقریباً هر روز با تهدیدهای جدیدی در جهان مدرن در حال تبدیل شدن به مسئله ای سوزان است. بنابراین انطباق فروشنده شما با رویکردها و رویه های مدرن نرم افزار امن مانند BSIMM (مدل ایجاد امنیت در بلوغ) ، SAFE Code ، OPEN SAMM (مدل بلوغ اطمینان نرم افزار) کاملاً حیاتی است.

* شخص

* شماره کارمند ، سطح تحصیلات و گواهینامه آنها را مشخص کنید. شما باید درباره تیمی که می خواهید به پروژه خود اعتماد کنید بیشتر بدانید. تحصیلات را بررسی کنید – آیا اعضای تیم دارای لیسانس یا فوق لیسانس در محاسبات یا علوم مرتبط هستند؟ آیا آنها گواهی معتبر بین المللی دارند؟ تحصیل کرده ترین و باهوش ترین تیم را انتخاب کنید.

* مشخصات اعضای تیم توسعه را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح تحصیلات ، تجربه حرفه ای ، مهارت ها و خصوصیات شخصی آنها می توانید به در اینجا بیشتر بخوانید نمایه اعضای اصلی تیم احتیاج داشته باشید. واقعاً مهم است که مطمئن باشید افراد واجد شرایط و فداکار مسئول انجام پروژه خواهند بود.

* وضعیت مالی و زیرساخت ها توجه ویژه ای به وضعیت مالی و گردش مالی شرکت در چند سال گذشته داشته باشید. حتی ممکن است درخواست بازبینی مالی کنید. زیرساخت ها و تسهیلات آنها نیز باید با دقت تجدید نظر شود. آیا این فروشنده ظرفیت کافی برای رسیدگی به پروژه شما و تحقق خواسته های شما را دارد؟ اگر امکان پذیر است ، برای بررسی از دفتر فروشنده بازدید کنید.

* SCRUM و AGILEY شریک جدید تأمین منابع دریایی فناوری اطلاعات شما باید از روش توسعه چابک پیروی کند. بنابراین می توانید هر مرحله کوچکی از روند توسعه نرم افزار را کنترل کنید.
سرانجام ، ارتباطات بین شما و فروشنده باید به خوبی سازمان یافته باشد (ایمیل ، تلفن ، اسکایپ ، بازدیدهای شخصی یا هر روش دیگری که برای شما مناسب باشد). به دنبال شخصی باشید که انعطاف پذیر و مشتری مدار باشد تا مطمئن شود همه توجه و درک لازم را از خود نشان داده اید. یک فروشنده برون سپاری باید بر اسناد دقیق طراحی ، از جمله بیانیه نیازهای شغلی روشن و الزامات عملکردی ، اصرار ورزد.
بنابراین ، موفق باشید در یافتن یک شریک عالی برون سپاری!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.