مرور وب – ارقام مدرن Canna


مرور وب – ارقام مدرن Canna
یکی از مشکلات گیج کننده و تشدیدکننده در بازاریابی نیلوفرهای کنا یا خرید ریزومهای کانا از بازار خرده فروشی ، تغییر نام تغییر ارقام کنیا بیشتر بخوانید در ترکیبی قدیمی یا جدید با نامهای نامشروع است. یکی از دلایل تغییر نام بازرگانان به گل نیلوفرها این است که به مردم پیشنهاد انتخاب جدید کانن برای کاشت در باغ را بدهند. دلیل دیگر تغییر نام کانالی است که مورد علاقه عموم باغبانان واقع نشده است. این روش تغییر نام گلها فقط یک پدیده اخیر نیست ، بلکه از دوران ویکتوریا آغاز شده است. طبقه شناسان گیاهی همچنین استدلال های زیادی در مورد قوانین مناسب برای نامگذاری گونه های بومی کانا آورده اند. به عنوان مثال ، ویلیام بارترام گزارش كرد كه Canna lutea ، صفحه 153 ، از Travels ، در Fort Frederica ، Ga. ، در سال 1773 ، در حال رشد جسورانه است ، اما طبقه شناسان مدرن نام كانا وی را Canna flaccida تغییر دادند. بارترام همچنین در كتاب خود با عنوان “سفرها” ، صفحات 424 ، از كشف كانالی با گل سرخ با ارتفاع 9 فوت در نزدیكی موبایل ، آل گزارش داد ، اما Canna indica كه توسط ویلیام بارتام به نام سرخپوستان آمریكا نامگذاری شده است ، هم اكنون تغییر نام داده است. این سردرگمی برای توسعه و بازاریابی نیلوفرهای کنا مفید نبوده است.
ارقام مدرن کن ممکن است ، از یک نظر ، با تلاقی صلیب لوتر بوربانک از طبیعت وحشی ، بومی آمریکایی ، Canna flaccida ، به مادام کروزی آغاز شده باشند. بوربانک یک هیبریدایزر متفکر بود که فهمید ارقام کنیا عصر ویکتوریا شکوفه های بزرگی با رنگهای روشن بسیار زیادی به نمایش می گذارند اما او همچنین می دانست که مدال طلای خود ، برنده جایزه ، “Tarrytown” ، که بعدا تغییر نام “Florence Vaughan” را دریافت کرد دسته هایی از گلهای قدیمی افتاده و ساقه های شکوفه ها تازه به نظر می رسند. به نظر می رسد ساقه های دوره ویکتوریا ، گلهای قدیمی خود را روی ساقه های شکوفه حفظ می کند ، گاهی اوقات با گلهای خوشه ای نامطبوع و قهوه ای پر شده است که هیچ کس دوست ندارد. بوربانک به مطلوب بودن ساقه های کنا اشاره کرد که شکوفه های خرج شده آنها را برای ریختن روی زمین آزاد کرد. بوربانک همچنین ارزش این را داشت که گلهای کانا را به رنگ های ملایم و پاستلی درآورید. این در آفرینش سفید او ، “Eureka” ، کاننا مشهود بود ، و هیبریدهای رنگی رنگی پاستلی او در مجموع “Burbank” نامگذاری شدند.
هیبریدهای مدرن کنا بهتر است به صورت گروهی مورد بحث قرار گیرند ، زیرا بیشتر تولیدکنندگان خوب و قابل اعتماد به جای انتخاب تصادفی تصادفی ، هیبریدهای طبیعی که ویژگی های برجسته ای را برای انتخاب نشان می دهند ، توسط برنامه های هوشمند ترکیبی سازی کان ساخته شده اند. برخی از کلکسیونرها و مسافران هیبریدهای کانا را از سراسر دنیا جمع کردند تا چند برابر شوند و برای توزیع و فروش در اختیار عمده فروشان و شرکت های سفارش دهنده پست قرار دهند.
خانواده دوپونت از شهرت شیمیایی دلاور ، یک باغ دائمی برای مجموعه گیاهان تاسیس کردند که قدمت آن به اواخر سال 1700 برمی گردد ، بعداً باغ به نام باغ های Longwood نامگذاری شد. یک کانن زیبا با رنگ صورتی پاستلی و گلدار هنوز هم در آنجا رشد می کند ، به نام همسر یکی از بنیانگذاران مرحوم ، خانم پی یر دوپونت. امروز باغات Longwood 23 رقم را در سایت اینترنتی خود فهرست کرده و برنامه ترکیبی خاص خود را دارد که تولیدات خود را برای آزمایش خرده فروشی در مراکز باغ در مناطق مختلف ایالات متحده توزیع کرده است. هنوز حکم در مورد اینکه این Canna وجود دارد صادر نشده است هیبریدها برای طولانی مدت مورد توجه عموم باغبانان قرار می گیرند ، اما اخیراً در برخی از سایت های اینترنتی در دسترس قرار گرفته اند.
شرکت آمریکایی Daylily and Perennials از میسوری مجموعه ای از ارقام کنا را به نام “Futurity” منتشر کرده است که به نظر می رسد در استراتژی های بازاریابی برخی از تامین کنندگان عمده فروشی جذب شده و تا حدودی برای مراکز باغی حاوی کانتینر مورد استفاده قرار گرفته است. مشخص نیست که هیبریدهای کانا به نام کدام یک در واقع توسط شرکت آمریکایی Daylily و Perennials منتشر شده اند ، یا اینکه نام های دیگری توسط مدعیان ترکیبی کان با اضافه کردن نام ارقام قدیمی با برچسب ‘Futurity’ اضافه شده است. یك شركت سفارش دهنده پست اینترنتی ادعا می كند كه برای فروش دارد: Pink Futurity Canna، Yellow Fut Future Canna، Rose Fut Future Canna، Yellow Fut Future Canna، Orange Fut Future Canna، and Bi-Future Canna.
خانم روزالیند سارور از کالیفرنیا یکی از مشهورترین تأمین کنندگان ریزوم های با کیفیت بالا برای تجارت عمده فروشی در دهه 1980 بود. علاقه اصلی وی در کار تجارت آزالیا بود که در سطح وسیعی به بازار عرضه کرد. علاقه آزالیای خانم سارور با سفر به مشرق زمین بیشتر شد ، که منجر به معرفی بسیاری از ارقام جدید آزالیا به ایالات متحده شد. وی هنگام بازدید از پکن ، چین یک کانن رنگارنگ و متنوع را که به تعداد زیادی به کالیفرنیا صادر می کرد ، کشف کرد. نام این کانوا ، کلئوپاترا بود ، که تا ارتفاع 5-6 فوت رشد می کند و به نظر می رسد برگهای سبز و واکس دار تا حدی از اکثر مشکلات کانال حشرات و بیماری ها مصون هستند. گلهای زرد روشن به طور تصادفی با قرمز راه راه ، گاهی به طور تصادفی با نقاط قرمز یا صورتی راه راه می شوند. برگها به صورت تصادفی با مارون راه راه هستند و گاهی اوقات یک برگ آن یک نیمه قهوه ای رنگی یا در موارد نادر به طور کامل به رنگ مارون است. رنگ قهوه ای می تواند به نوارهایی در اطراف ساقه به سمت بالا تبدیل شود ، جایی که به گلهای منفرد به عنوان علائم قرمز روی زرد ترجمه می شود. یک گیاه نادر کلیوپاترا می تواند گاه گاهی جهش یابد ، و سپس می تواند به یک کانن رنگ کاملاً مارون تقسیم شود و گیاهی به نام “Ty Ty Red” تولید کند ، که در آن رنگ آمیزی تمام سطح برگ را پوشش می دهد و گلها کاملاً به رنگ قهوه ای هستند ، تقریباً دو برابر اندازه شکوفه های سرخ هومبرت. گیاه Ty Ty Red canna کوتوله ، 4-3 فوت قد است و هرگز به هیچ وجه تغییر رنگ سبز که در کلئوپاترا اصلی مشهود بود برگردانده است – که در گل و برگ کاملاً قهوه ای باقی مانده است. ارقام مهم دیگر کنا که توسط خانم سارور توزیع شد عبارتند از: ایلین گالو “به نام همسر وارث ثروت شراب گالو در کالیفرنیا ، کریمسون بیوتی ، روزالیندا ، به نام بانوی اول ، روزالیند کارتر و معروف” کلئوپاترا “، ترکیبی شرقی که احتمالاً به عنوان جهش سری اصلی “The Humbert Canna” توسعه یافته است.
یک سری هیبریدهای کانا از مهد کودک Ty Ty به وجود آمد ، که عمدتا به دهه 1980 بازمی گردد: Journey’s End ، دو رنگ از نقاط قرمز و صورتی روی گلبرگ های زرد. سرخ مالکوم ، یک کانال قرمز کوتوله با حاشیه گلبرگ های زرد که همه گل ها را محاصره می کند. مودی مالکوم ، شکوفه ای نادر رنگ اسطوخودوس ؛ نوار قرمز ، یک برگ سبز روشن با رگهای مارون و رگ میانی. گل سرخ ، گل رز ، شکوفائی بزرگ با برگهای مارون. و در اینجا بیشتر بخوانید Ty Ty Red ، جهش پایدار با گلهای نارنج و برگهای شراب ، که از کلئوپاترا جهش یافته است.
انبوهی از ارقام گیاه برگ متنوع به بازارهای مدرن عرضه شده است. یان کوک ، انگلیسی انگلیسی ، متخصص لیلا ، پیشنهاد کرد که “Tropicanna” ، یک برگ برگ راه راه با گلهای نارنجی و برگهای نوارهای نارنجی ، زرد و قرمز ، که به طور گسترده بازاریابی و ثبت شده است ، که او آن را “عجیب ترین و خشن ترین” توصیف کرد canna coloured “، در سال 1994 با نام Durban و همچنین Phasion وارد انگلیس شد. این تغییر نام و نامگذاری نامیده شده در بسیاری دیگر از ارقام مختلف گیاه تنوع برگ ، مانند Striped Beauty ، که به نیروانا تغییر نام داده است ، و Christs Light که گلهای زرد لیمویی را با یک صلیب سفید خالص در مرکز با نوارهای سفید متنوع روی برگهای سبز روشن تولید می کند ، تکرار شده است.
نام اصلی سرنوشت پرتوریا در اصل ، ببر بنگال بود که گلهای نارنجی و نوارهای نارنجی را روی برگهای سبز متوسط ​​تولید کرد. رقم متنوع کانا ، “اشتوتگارت” به طور خلاصه با عکسهای زیبا از یک راه راه سفید ، زاویه ای و تصادفی روی برگهای سبز به بازار عرضه شد. این کاناپه یک تلنگر ناخوشایند در باغ بود ، اکثر ریزوم ها هیچ گونه تنوعی نشان نمی دادند ، اما آنهایی که این کار را کردند ، به شکل های مخدوش ، مخدوش ، علف هرز ، پرتاب و حتی برای توده زباله مناسب نبودند. Pink Sunburst یک گل صورتی و کرمی زیبا با برگهایی از زیبایی و جذابیت وصف ناپذیر بود. برگها با استفاده از کالییدسکوپ سایه های زیبایی ترکیب رنگ: به رنگ سبز ، خامه ای ، صورتی ، زرد و نارنجی راه راه بودند. متأسفانه این گیاه فوق العاده مطلوب به ویروسی آلوده شد كه كاملاً آن را از بازارهای خرده فروشی ایالات متحده خارج كرد ، حتی از طریق برخی از بازرگانان ادعا كردند كه آن را در انبار دارند ، سفارشات بدون عمل برگردانده شد. این ممکن است به بهترین نتیجه برسد ، زیرا حتی اگر این ممکن است زیبا ترین و مطلوب ترین کانا باشد که تاکنون ترکیبی نشده است ، اما با ضعفی نفرین شده است که ادامه نجات آن را مسخره می کند. نه ، باغداران نیازی به چالش برای پرستاری از گیاهی ندارند که محکوم به شکست در برابر حملات ویروسی است که هیچ درمانی و بهبودی برای آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.