بررسی بازاریابی چند سطح


بررسی بازاریابی چند سطح
بازاریابی چند سطحی برای همه مناسب نیست. منتقدان غالباً معتقدند این مورد برای کسی مناسب نیست. بنابراین چه چیزی است که مردم در مورد مدل کسب و کار MLM دوست دارند و از آن متنفرند؟
شرکت ها MLM را انتخاب می کنند زیرا باعث کاهش هزینه های سربار آنها می شود. آنها به طور كلی می توانند از پرداخت مزایای كارمندان اجتناب كنند و برای انجام بیشتر هزینه های بازاریابی به تیم فروش خود وابسته هستند.
بازاریاب های موفق شبکه به عنوان یک فرصت کسب درآمد انعطاف پذیر و پردرآمد پشت MLM ایستاده اند. در حالی که برخی موفقیت یک شبه را گزارش می کنند ، اما اغلب کسانی که رتبه های خود را برای درآمدزایی بالا کسب کرده اند ، تأکید می کنند که سخت در اینجا بیشتر بخوانید کوشی و فداکاری مانند سایر شغل های دیگر ضروری است. سازگاری با شرایط بازار و استقامت در پایین و پایین ها نیز ویژگی هایی است که به نظر آنها برای فردی گوگل ادوردز که درگیر MLM است ضروری است.
کسانی که در بازاریابی شبکه ای شکست می خورند ممکن است خود ، حامیان مالی خود یا به طور کلی ساختار بازاریابی را سرزنش کنند. اگر آنها این تقصیر را از خود آنها ببینند ، ممکن است عدم موفقیت خود را ناشی از انتخاب کالای اشتباه یا نداشتن شخصیتی که از فروش لذت می برد ، بدانند. آنها ممکن است از مراجعه به مردم برای فروش محصول خود احساس ناخوشایندی داشته باشند ، زیرا می ترسند که مجبور شوند به روشهای دستکاری متوسل شوند تا مردم چیزهایی را خریداری کنند که شاید توانایی خرید آنها را ندارند.
در بسیاری از موارد ، مردم مدیران ناجوانمرد را دلیل شکست و خروج خود از MLM می دانند. خطاهای اخلاقی ممکن است محدود به شخص حامی مالی شود که فقط به سود مالی خود اهمیت می دهد و اصلاً علاقه ای به کمک به افراد خوب زیر دست خود ندارد. به نظر می رسد که گاهی اوقات این مسائل بیشتر از زنجیره رهبری منشا می گیرند ، و همه را تحت فشار قرار می دهند تا استخدام یا خرید موجودی کالا بدون توجه به تأثیرات افراد زیر آنها انجام دهند.
سرانجام ، شما کسانی را مشاهده می کنید که ساختار کمیسیون را مشکل می دانند ، جایی که فقط افراد برتر به موفقیت می رسند که کسانی که وارد سیستم می شوند امیدوارند که به آن دست یابند. این دیدگاه در مورد MLM سلسله مراتب را ذاتاً دارای نقص می داند ، در حالی که سطح پایین تمام کارهای سخت را انجام می دهد و هزینه شکست را جذب می کند ، در حالی که کسانی که بالاتر می روند با هزینه دیگران این کار را انجام می دهند. شدیدترین منتقدان می گویند فارغ از اعتبار شرکت ، افراد صادق و بی خبر از سوی ساختار تجاری مورد سو استفاده قرار می گیرند. این که آیا آنها کالای گران قیمت را خریداری می کنند یا به عنوان یک توزیع کننده ضرر مالی می کنند ، روش بازاریابی علیه آنها کار می کند و ناعادلانه است.
تشخیص اینکه کلاهبرداری در بازاریابی شبکه ای چیست اغلب دشوار است. آیا این هنگامی است که شرکت در ادعاهای خود فریبنده باشد ، یا بیشتر مردم بیش از سرمایه گذاری خود ضرر می کنند؟ کمیسیون تجارت فدرال در مورد چگونگی تفکیک فرصتهای MLM که ممکن است قانونی باشد و کدام یک مجاز نیست ، مشاوره دارد. بررسی معیارهایی از جمله واقع بین بودن ادعاهای آنها در مورد پتانسیل درآمد می تواند به شما در مورد قانونی بودن یک برنامه MLM کمک کند.
شما باید خودتان تصمیم بگیرید که میزان بدبینی خود را داشته باشید و بدین ترتیب در هنگام بازاریابی چند سطح در کدام اردوگاه قرار می گیرید. اگر می خواهید آن را امتحان کنید ، مطمئن شوید که در مورد شرکت ها و محصولات و اسپانسر خود تحقیق می کنید تا احتمال موفقیت قانونی شما را بهبود ببخشید.
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.