دوباره فصل فیشینگ باز است و # 039؛


دوباره فصل فیشینگ باز است و # 039؛
روش کلاهبرداری آنلاین معروف به “فیشینگ” جدید نیست. فیشینگ چندین سال است که کاربران اینترنت را آزار می دهد ، اما اثربخشی آن باعث شده است که این عمل در بین مجرمان آنلاین افزایش یابد. “فیشینگ” ترکیبی از تکنیک های مورد استفاده توسط کلاهبرداران سایبری برای طعمه زدن افراد به منظور کشف اطلاعات شخصی حساس مانند شماره کارت اعتباری ، شماره های تأمین اجتماعی ، شماره حساب بانکی ، تاریخ تولد و موارد دیگر را توصیف می بیشتر کند. تکنیک های آنها بسیار خوب کار می کند به طوری که FraudWatchInternational.com کل بخشهای وب سایت خود را فقط به مبارزه با کلاهبرداری “فیشینگ” آنلاین اختصاص می دهد.
در اینجا الگوی اصلی کلاهبرداری “فیشینگ” آورده شده است. شما یک ایمیل کاملاً رسمی دریافت می کنید که به نظر می رسد از یک منبع قانونی مانند بانک ، eBay ، PayPal ، خرده فروش عمده یا برخی از نهادهای شناخته شده دیگر نشات گرفته باشد. در ایمیل به شما می گوید که اتفاق بدی در شرف وقوع است مگر اینکه سریع اقدام کنید. به طور معمول به شما می گوید که حساب شما در آستانه بسته شدن است ، به نظر می رسد شخصی هویت شما را به سرقت برده است ، یا حتی شخصی با استفاده از نام شما حساب جعلی را باز کرده است. برای اینکه بتوانید همه چیز را درست کنید ، باید روی پیوند موجود در ایمیل کلیک کنید و جزئیات اساسی حساب را ارائه دهید تا بتوانند هویت شما را تأیید کنند و اطلاعات بیشتری به شما بدهند.
پس از دریافت اطلاعات شما ، این راهزنان سایبری می توانند حساب های بانکی شما را خالی کنند ، حساب PayPal شما را تخلیه کنند ، کارت های اعتباری خود را راه اندازی کنند ، حساب های اعتباری جدیدی باز کنند ، هویت شما را بپذیرند و موارد بدتر
کلاهبرداری “فیشینگ” به 2 دلیل اساسی بسیار خوب کار می کند. ابتدا با سوiting استفاده از احساس فوریت شما که ناشی از ترس است ، شما را وادار می کنند که روی پیوند آنها کلیک کنید و اطلاعات خود را بدون تأمل به آنها بدهید. دوم ، کلاهبرداران از روشهای مختلف پنهان کاری و کلاهبرداری استفاده می کنند تا ایمیل ها و وب سایت هایشان کاملا قانونی به نظر برسد ، بنابراین تشخیص یک جعلی بسیار دشوار است.
شما می توانید با نرم افزار اساسی و عقل سلیم نسبتاً راحت از خود در برابر این نوع جرایم اینترنتی محافظت کنید. بیشتر این کلاهبرداری ها از طریق هرزنامه (ایمیل ناخواسته) به شما تحویل داده می شوند ، بنابراین مسدودکننده هرزنامه خوب در وهله اول دریافت این ایمیل ها را کاهش می دهد. همچنین ، بدانید که بانک ، شرکت کارت اعتباری ، PayPal ، eBay و هر کس دیگری که به صورت آنلاین با آنها سر و کار دارید هرگز از حساب # ، نام کاربری و غیره شما درخواست نخواهند کرد (آنها قبلاً آن را دارند). هرگز به درخواست های ایمیل برای حساب یا جزئیات شخصی پاسخ ندهید.
هرگز روی پیوند ارائه شده در ایمیل کلیک نکنید ، بلکه خودتان مستقیماً با وارد کردن نشانی اینترنتی اصلی سایت به وب سایت بروید (مثال: یا). ایمیل را به آدرس ایمیل اصلی وب سایت (به عنوان مثال: support@paypal.com) منتقل کنید یا با شماره خدمات مشتری در وب سایت اصلی که تایپ کرده اید تماس بگیرید و از نظر قانونی بودن آن س askال کنید. قبل از تماس ، تمام شماره های تلفن را با دفترچه تلفن تأیید کنید. در آخر ، فیلترهای فیشینگ را در مرورگر وب Internet Explorer 7 یا FireFox خود فعال کنید تا به مشکلات امنیتی بالقوه کمک کند.
مهمتر از همه ، اگر ایمیلی فوری دریافت می کنید که قانونی به نظر می رسد و می خواهید پاسخ دهید ، متوقف شوید – صبر کنید – و فکر کنید! کلاهبرداران فیشینگ بر این حساب می شوند که شما با عجله عمل کرده و اشتباه کنید.
حق چاپ (ج) 2008 جیم ادواردز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.