SaaS یا نرم افزار به عنوان یک راه حل خدمات ، انقلابی در راه حل های پاداش کارمند ایجاد می کند


SaaS یا نرم افزار به عنوان یک راه حل خدمات ، انقلابی در راه حل های پاداش کارمند ایجاد می کند
SaaS با ساده سازی چگونگی دسترسی و مدیریت راه حل های مدیریت پاداش به داده های پاداش در تمام دسته های اصلی پاداش از کالاها تا سفر ، انقلابی در “مدیریت پاداش” ایجاد کرده است. کارت های هدیه به رسانه های دیجیتال. SaaS گوگل ادوردز مبتنی بر “راه حل های مدیریت پاداش” (RMS) مبتنی بر فیلتر قوی ، داشبورد مدیریت سفارش با ردیابی در زمان واقعی مطالب بیشتر همه در یک ساده برای اتصال به API. این خرید را تحت یک هود ساده متمرکز می کند و در بیشتر موارد هزینه اتصال به این API بسیار کم است اما ارزش ارائه دهندگان راه حل بسیار زیاد است.
به این ویژگی ها نگاهی بیندازید و همانطور که فکر می کنید فقط به این فکر کنید که امروز شرکت شما صرف انجام همین خدمات مشابه برای مشتریان خود می شود و سپس یک زنجیره تأمین جهانی کاملاً خودکار را به تصویر بکشید.
در آخرین مقاله ما “10 لیست برتر” خود را منتشر کردیم که یک ارائه دهنده راه حل های جهانی باید هنگام انتخاب یک فناوری پاداش جهانی برای پشتیبانی از یک برنامه جهانی پاداش ، در نظر بگیرد. در اینجا یک توضیح کوتاه مختصر آورده شده است:

* انتخاب پاداش برتر

* کاتالوگ های جهانی

* مدیریت کاتالوگ

* به روز رسانی خودکار

* رهگیری سفارش

* ترجمه ها

* چه جدید – هیچ چیز ثابت نمی ماند و این در مدیریت پاداش بسیار درست است. یک نمونه از این موارد ، رسانه های ادامه مطالب جریانی است که خیلی زود نیاز I-pod ها و MP3 را کاملاً جایگزین می کند – آنچه شما نیاز دارید یک حساب کاربری است و می توانید ایستگاه رادیویی خود را بسازید. ارائه دهنده پاداش شما بهتر است در حال توسعه جریان مداوم گزینه های جدید تحویل پاداش و همچنین منابع جدیدی باشد که سطح خدمات و ارزش بالاتری را ارائه می دهند.

* یک راه حل سفید با برچسب SaaS

* یک تیم خدمات مشتری

* مدیریت ارز جهانی
شرکت های تشویقی ، شناسایی و وفاداری می توانند با مشارکت یا صدور مجوز با “ارائه دهنده راه حل های پاداش” به صرفه جویی در هزینه و زمان قابل توجهی دست یابند. این شرکتها فوراً انتخاب پاداش داخلی و جهانی شما را گسترش می دهند و در عین حال خریدهای متمرکز با ارزش ، در یک راه حل مدیریت پاداش مقیاس پذیر ارائه می دهند که می تواند شرکت شما را در مقیاس جهانی گسترش دهد.
شرکت هایی که قادر به دریافت پاداش کارمندان از طریق فناوری SaaS هستند خدمات رقابتی تری نسبت به شرکت هایی که نرم افزار را به عنوان راه حل خدمات ارائه نمی دهند ارائه می دهند. در یک نظرسنجی اخیر ، هفته اطلاعات گزارش داده است که درصد شرکتهای پاسخ دهنده که از نرم افزار به عنوان یک فناوری سرویس استفاده می کنند ، فقط در 11 ماه 13 امتیاز افزایش یافته است ، از 47٪ در نظرسنجی 2010 خود به 60٪ در 2011.
در دسامبر 2011 ، Info Tech Spotlight گزارش داد که IBM مطالعه ای را با بیش از 3000 CIO جهانی انجام داده است. یافته ها نشان داد که تقریباً 60٪ سازمانها در 5 سال آینده آماده استفاده از رایانش ابری هستند و آنها این کار را به عنوان روشی برای گسترش تجارت و کسب مزیت رقابتی پذیرفته اند.
نادیده گرفتن این اعداد به سختی انجام می شود. شرکتهایی که از قبل فناوری SaaS را در گردش کار خود استفاده کرده اند ، احتمالاً مایلند برنامه های شناسایی ، انگیزه ، وفاداری و پاداش خود را از طریق SaaS نیز ارائه دهند ، همه چیز را با هم ادغام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *