تفاوت بین CAD & amp؛ BIM


تفاوت بین CAD & amp؛ BIM
به منظور تسهیل یک شرکت معماری ، دو روش اصلی طراحی وجود دارد که می تواند مفاهیم کامل طراحی را اجرا کند. برای مقایسه هر دو (CAD) و (BIM) ، ابتدا باید ببینیم که چگونه هر دو در یک دفتر طراحی معماری مورد استفاده قرار می گیرند و تفاوت ها و مزایای اصلی یکی نسبت به دیگری چیست.
(CAD) مخفف کلمه طراحی به کمک رایانه است که گاهی اوقات به آن (CADD) نیز گفته می شود (طراحی و پیش نویس با کمک رایانه). این روش برای اولین بار در دهه 1960 در تحقیق و توسعه مورد استفاده قرار گرفت ، سپس به تدریج در پروژه های مختلف تجاری ، به ویژه خودرو و هوا فضا مورد استفاده قرار گرفت. طی 20-30 سال آینده ، این فناوری تکامل یافت و سرانجام با انفجار کامپیوترهای شخصی در دهه های 1980 تا 1990 به یک فناوری کاملاً اصلی جریان اصلی تبدیل شد. امروزه ، نرم افزار (CAD) تقریباً در تمام مفاهیم طراحی از جمله صنعتی ، ساخت ، ابزار ، ماشین آلات ، برق ، خودرو ، هوا فضا و ساخت و ساز استفاده می شود. ما توجه خود را به استفاده از نرم افزار در فرآیند ساخت ساختمان و استفاده از آن توسط معماران ، مهندسان و مدیران ساخت متمرکز خواهیم کرد.
طراحی گرفتن در مورد تکنیک ها و روش هایی است که طراح را در ایجاد نمایش دیجیتالی از تصویر ذهنی خود پشتیبانی می کند. این یک روش تهیه و جزئیات ارائه دقیق و واقع گرایانه از یک مفهوم طراحی است. در یک مرحله کامل از طراحی ، نمایشی کامل از ساختمان / محصول به صورت طرح اولیه خواهد بود. به طور خلاصه ، نقشه ها راهنمای نهایی ساخت و تکمیل چیزی است ، اگر به طور صحیح نقاشی ها دنبال شود ، محصول نهایی دقیقاً همان جزئیات نقشه ها خواهد بود.
(CAD) در ابتدا طرح های دو بعدی را ارائه می داد ، با این حال ، در سال های اخیر ، به مدل سازی طراحی سه بعدی تبدیل شده است تا تجسم عمیق تری از پروژه را فراهم کند. معماران می توانند از نرم افزار (CAD) برای ایجاد کل پروژه استفاده کنند ، آنها می توانند برای مهندسان و پرسنل ساختمانی طراحی های مفصلی را دنبال کنند تا در محل دنبال کنند. مهندسان و مدیران ساخت و ساز از نرم افزار به میزان کمتری استفاده می کنند ، یعنی اصلاحاتی انجام می دهند ، با این وجود اغلب در بیشتر بخوانید طول پروژه با معماران کار خواهند کرد.
(BIM) مخفف اختصاری مدل سازی اطلاعات ساختمان است.
این یک فرایند بسیار پیشرفته است که به معماران ، مهندسان و پرسنل ساختمانی اجازه می دهد تا از طریق یک مدل سه بعدی کامل و پیچیده در زمینه طراحی ساختمان همکاری کنند. امروزه استفاده از (BIM) در معماری یک روش استاندارد در طراحی و ساخت است و اغلب کل ساخت و ساز خود را بر اساس این مدل کامل و پیچیده انجام می دهد. (BIM) یک برنامه فوق العاده پویا است که در صورت لزوم امکان جزئیات پیچیده طراحی ساختمان را فراهم می کند ، به عنوان مثال محل و اندازه پیچ ها و براکت ها به ضخامت و مواد مورد استفاده.
همچنین شامل همه چیز از مکانیکی ، برقی ، لوله کشی و تهویه می شود تا با جزئیات دقیق در مدل گنجانده شود. ویژگی های منحصر به مطالب مرتبط فرد (BIM) این است که اگر اصلاحاتی انجام شود ، به تمام م toلفه ها و ارتفاعات منتقل می شود ، به عنوان مثال ، انتقال یک پنجره به نقشه های کف و تمام ارتفاعات منتقل می شود ، بنابراین شما می توانید تغییر را از هر طرف تجسم کنید.
همچنین دقیقاً مشخص خواهد شد که چگونه این تغییر در کل ساختمان و تمام اجزای آن منعکس می شود. به عنوان مثال ، تغییر مکان پنجره بر کارهای الکتریکی تأثیر می گذارد یا می تواند بر لوله های پایین دیوار تأثیر بگذارد. این نرم افزار غالباً از مشاهده نقشه پیش نویس و تجسم ساختمان ، تا دیدن جزئیات پیچیده ساختمان و تمام اتاقهای آن با جزئیات کامل ، خلا خواهد کرد. هنگامی که اصلاحیه ای انجام می شود و به آن (BIM) دستور داده می شود ، هرگونه درگیری را به شما نشان می دهد و به شما اطلاع می دهد ، و فضای کمی برای خطا ایجاد می کند. همچنین ، به چندین کاربر امکان تغییر گوگل ادوردز و ویرایش یک فایل را می دهد و به طور خودکار آن تغییرات را ادغام می کند. (BIM) در نظر گرفته می شود که از اوایل سال 2000 مورد استفاده قرار گرفته و از آن زمان به سرعت رشد کرده است تا هم اکنون به عنوان م componentلفه اصلی طراحی و معماری شناخته شود.
نمایش یک طرح نقشی اساسی در نظم معماری دارد و اگرچه هر دو (CAD) و (BIM) اهداف یکسانی دارند ، (BIM) شکل مدرن طراحی معماری در نظر گرفته می شود. (CAD) هنوز در صنعت ساخت و ساز مطرح است. به خصوص که اغلب در محل مورد استفاده قرار می گیرد ، با این وجود در نظر گرفته می شود که بیشتر در سایر زمینه های طراحی مانند ساخت و تولید استفاده شود.
همانطور که فناوری پیشرفت می کند ، صنعت طراحی و ساخت به دنبال آن شکل گرفته و با سایر اشکال فناوری مانند واقعیت مجازی که قبلاً در بخشهای مختلفی استفاده شده است ، ما فقط می توانیم تصور کنیم که چگونه می توان طراحی یک ساختمان را در آینده نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.