مهندس بینگ Google را به سودآوری در جستجوی هرزنامه جستجو متهم کرد


مهندس بینگ Google را به سودآوری در گوگل ادوردز جستجوی هرزنامه جستجو متهم کرد
این میزگرد توسط Vivek Wadhwa اداره می شد ، مقاله ای که TechCrunch وی خواستار “Google بهتر” بود بحث و جدل درباره اسپم موتور جستجو را آغاز کرد. مت کاتس ، مهندس اصلی گوگل ، که مسئول تلاش های ضد اسپم این شرکت است ، بحث را آغاز کرد و گفت که بینگ در حال کپی کردن نتایج جستجوهای مطالب بیشتر گوگل از نتایج جستجوی طولانی است.
هری شوم ، معاون توسعه جستجو در Bing ، با پذیرفتن اینکه گوگل نوع جدیدی از تقلب در جستجو را کشف کرده است ، پاسخ داد و گفت که آرزو می کند کاش گوگل قبل از انتقال به مطبوعات با مایکروسافت در این باره صحبت کرده باشد. وی گفت: “این چند نمونه برجسته بود كه بسیار خلاقانه ساخته شده اند ، و نه نشانه ای است كه Bing به طور عمده از نتایج جستجوی Google كپی می كند.
سپس مکالمه به جستجوی هرزنامه تبدیل شد ، و شوم اساساً Google را به بازی هر دو طرف بازی هرزنامه متهم کرد – از یک طرف ، گوگل می خواهد سایت جستجوی خود را تا حد ممکن مفید کند تا کاربران به گزینه های دیگر مراجعه نکنند. از طرف دیگر ، بسیاری از سایت های هرزنامه با اجرای تبلیغات ارائه شده توسط Google ، درآمد خود را کسب می کنند ، که گوگل از آنها می کاهد. همانطور که Shum گفت:
من می گویم شما واقعاً از مشکلات بزرگ ، منشأ هرزنامه ، چرا که در وهله اول ظاهر شدند ، دور می زنید. برای ایجاد نوع محتوای وی باید انگیزه اقتصادی وجود داشته باشد. چرا؟ 70٪ از این صفحات Google Ads را نشان می دهد …. شما نمی توانید فقط بگویید زیرا به VP از فروش آگهی گزارش نمی دهید مشکلی ندارید.
کاتس گفت که گوگل بدون توجه به اینکه سایت ها از Google Ads استفاده می کنند یا خیر ، اسپم را کنترل می کند و هنگامی که سایتی را از نتایج جستجوی گوگل بیرون می کشد ، آن را از برنامه تبلیغاتی نیز حذف می کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که سایت ها انگیزه های اقتصادی دیگری برای امتحان و جستجوی نتایج بازی دارند – به عنوان مثال سایت های پورنو و کازینو به سایت های شخص ثالث که کاربران را به آنها راهنمایی می کنند ، پاداش می دهند.
کاتس همچنین اشاره کرد که گوگل برای وفاداری طولانی مدت نسبت به سود کوتاه مدت ارزش قائل است ، با اشاره به امتناع موتور جستجو در اوایل سال 2000 برای استفاده از شمول پرداخت شده – درصورتی که سایت ها واقعاً می توانند برای درج در نتایج جستجوی الگوریتمی ، هزینه بپردازند – وقتی رقبایی مانند مایکروسافت و یاهو از انجام این کار خوشحال شدند.
ریچ اسکرنتا ، بنیانگذار و مدیرعامل موتور جستجوی جایگزین بلکو ، وضعیت فعلی جستجو را “باتلاق” خواند و به مسئله دیگری اشاره کرد.
هنگامی که گوگل (و بینگ) سوالات جستجو را آزمایش می کند ، آنها از کارگران پیمانی با حقوق کم برای بررسی ارتباط استفاده می کنند. این کاربران ممکن است پرسشی مانند “نحوه ساخت دیوار آجری” را تایپ کنند ، سپس نتیجه ای را می بینند که دقیقاً همان سوال عنوان آن در اینجا بیشتر بخوانید است. این صفحه در واقع حاوی هیچ محتوای مفیدی نیست ، اما آزمایش کننده متوجه نمی شود که تا دیر نشده است – آنها قبلاً روی آن کلیک کرده اند.
این پانل حدود نیم ساعت پیش به پایان رسید ، اما روز با سخنرانان دیگری صحبت خواهد کرد که درباره حال و آینده جستجو صحبت می کنند. یک جریان ویدیویی زنده از این رویداد در اینجا موجود است.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.