نکات مفیدی برای مقابله با استرس با موفقیت


نکات مفیدی برای مقابله با استرس با موفقیت
استرس بخشی ناخوشایند از وجود ماست. همه تقریباً هر روز با استرس روبرو می شوند. استرس در همه جا غالب است. اگر در خانه خود هستید ، ممکن است استرس را تجربه کنید زیرا نتوانستید در مورد منوی ساده صبحانه تصمیم بگیرید. محل کار یک مکان استرس زا است ، تقریباً هر بار که نیاز به تعامل با عوامل استرس زای مختلف دارید. احتمالاً نمی توانیم از استرس جلوگیری کنیم ، بنابراین بسیار مهم است که باید بدانیم چگونه با آن مقابله کنیم. همه اینها به بیشتر نحوه مدیریت استرس در زندگی روزمره خلاصه می شود. در بیشتر موارد ، شما فقط می توانید از پریشانی جلوگیری کنید و فقط مدیریت صحیح استرس را انجام دهید. این مقاله سعی دارد ویژگی های مختلف استرس را در مکان های مختلف بررسی کند و اینکه ما می توانیم برای مقابله با استرس از چه روشی استفاده کنیم.
در خانه
‘خانه شیرین خانه’ یک جمله قدیمی است که اهمیت زیادی دارد. اگر در خانه خود آرامش پیدا نکنید ، ممکن است در هیچ جای کره زمین آن را پیدا نکنید. شما ممکن است انعطاف پذیری ذهن روشنی نداشته باشید تا بتوانید علاوه بر ناراحتی جسمی ، روی هر جنبه ای نیز تمرکز کنید. استرس در خانه در درجه اول بیش از حد کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد. در بیشتر موارد ، می توانیم ببینیم که والدین در دنیای مدرن به سادگی فرزندان خود را در یک مسابقه نامرئی قرار می دهند. روزهای آنها با دستورات سختگیرانه ای مانند “اکنون برخیز” ، “شروع به مطالعه” ، “عجله کن” ، “سریع باشید ، دیر به مدرسه می آیید” و غیره شروع می شود.
علاوه بر این ، اگر والدین درگیری خاص خود را داشته باشند ، همچنین استرس بیشتری را در خانه به کودکان وارد می کند. نتیجه کاملاً مشهود و اجتناب ناپذیر است مانند مواد مخدر ، خشونت ، خودکشی و غیره. لزوماً والدین همیشه استرس را در زندگی فرزندشان ترویج می دهند ، این اصلاً عمدی نیست ، اما این اتفاق می افتد ، گاهی به شکل بسیار ظریف و غیر قابل اجتناب ، مثلاً ، استرس ناشی از درگیری با همسالان. بنابراین این وظیفه والدین است که بگذارند فرزندشان با تکنیک هایی که به آنها کمک می کند تا از عهده استرس برآیند ، رشد کنند.
والدین باید دیدگاه فرزندشان را درک کنند. نگرش آنها نسبت به فرزندان باید همدلانه باشد و این اولین مرحله است که به آنها امکان می دهد تا با استرس مقابله کنند. والدین همچنین باید تکنیک های مفید مدیریت استرس مانند مراقبه و آرامش را در زندگی خود به کار گیرند تا بتوانند از اثرات سوverse برخورد استرس زا جلوگیری کنند. همه اعضای خانواده باید از محیطی عاری از هرگونه تعارض همراه با آزادی عقیده و انتخاب استفاده کنند. اساساً این مهم است که رئیس خانواده باید چنین محیطی را در خانواده به کار گیرد تا در صورت بروز هر یک از زندگی اعضای خانواده ، همه اعضای خانواده بتوانند با این وضعیت استرس زا روبرو شوند. نیازی به گفتن نیست که این روش موثرترین راه برای مقابله با استرس در خانه است.
در محل کار
در روزهای مدرن ، استرس مربوط به محیط کار به تهدیدی جدی برای سلامت و ذهن کارگر تبدیل شده است. این نه تنها از نظر روانشناختی بر فرد تأثیر می گذارد ، بلکه خطرات جدی سلامتی جسمی را نیز به مرور به وجود می آورد. این تنها برای افرادی که برای کار به دفتر می روند صادق نیست ، بلکه برای افرادی که حتی از خانه کار می کنند نیز قابل استفاده است. باعث می شود افراد به مرور زمان خسته و تحریک شوند. در هنگام مقابله با استرس در محل کار خود ، اولین چیزی که باید بدانید این است که چگونه زمان خود را مدیریت کنید.
شما باید کارهای خود را اولویت بندی کنید و همیشه یک هدف واقع بینانه تعیین کنید. مدیریت زمان عامل مهمی برای ایجاد استرس در محل کار است. ایمیل ، چت و بیشتر بخوانید تلفن تمرکز را منحرف کرده و گردش کار را مختل می کند ، بنابراین زمان را از بین می برد. حداقل در حین انجام وظیفه خود باید خود را از همه این موارد دور نگه دارید. مدیریت وقت خود روشی م effectiveثر در مقابله با استرس در محیط کار است. باید مراقب غذای خود در محل کار باشید ، این مسئله اهمیت زیادی دارد. بسیاری از ما به راحتی از مصرف غذای سالم در محل کار خودداری می کنیم. بلکه به غذای ناخواسته یا فست فود بستگی دارد. این منجر به عوارض سلامتی می شود و منجر به استرس در زندگی می شود. استراحت را فراموش نکنید ، حتی اگر کم باشد ، اما ممکن است به شما کمک کند تا بیش از حد تحت فشار قرار بگیرید. احساس خستگی در محل کار نشانه ضعف نیست ، اما نشانه هشداری برای استرس است. قبل از اینکه خیلی دیر شود باید به آن عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.