استفاده از VPN جهانی در حال رونق است اما سانسور سایبری نیز چنین است
کاربران باهوش شبکه VPN را این روزها به عنوان یک ضرورت در نظر می گیرند. آیا می توانید بدون استفاده از شبکه خصوصی مجازی به اینترنت متصل شوید؟ در کشورهای محدودکننده مانند روسیه ، امارات و چین ، دولت ممنوعیت هایی را برای انواع خاصی از محتوا اعمال می کند که به نظر آنها خرابکارانه هستند یا به نفع کشور نیستند. خواه برای کار یا تفریح ​​در آنجا باشید ، در هر دو حالت ممکن است در دسترسی به تعداد سرسام آور وب سایت ها با مشکل روبرو شوید. سرویس های VoIP مانند Skype و WhatsApp همراه با سایت های قمار ، نتفلیکس آمریکا ، توییتر ، اینستاگرام ، زینگ و ویکی پدیا مسدود شده اند که نام آنها چند است. دلایل بی شماری وجود دارد که چرا شهروندان شروع به استفاده از VPN می کنند. اساسی ترین کاری که VPN انجام می دهد این است که از سیستم شما در برابر هرزنامه ها ، بدافزارها ، ویروس ها و سایر تهدیدهای دیجیتالی محافظت می کند. علاوه بر آن

* VPN سطح مشخصی از ناشناس بودن را ارائه می دهد. کاربر می تواند از حق مسلم خود برای ابراز عقیده بدون ترس از واکنش سازمان های دولتی یا شرکت ها استفاده کند. سرورهای امن ارتباطات را خصوصی نگه می دارند.

* به جای شناسه منحصر به فرد خود ، آدرس IP سرور VPN ارائه شده است. این باعث می شود وب سایت ها و برنامه ها از موقعیت جغرافیایی شما مطلع نشوند و تبلیغات هدفمندی برای شما ارسال نکنند.

* VPN از هویت کاربر محافظت می کند و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات و معاملات شخصی کاربر را منع می کند.

* VPN ها اطلاعات حساس مانند جزئیات بانکی ، رمزهای عبور و شماره کارت اعتباری را پنهان می کنند.

* VPN ها شبکه ای امن به شرکت ها ارائه می دهند که می تواند توسط همه کارمندان استفاده شود.
چرا سانسور VPN در سراسر جهان در حال افزایش است
با گسترش استفاده از VPN در سراسر جهان ، دولت ها متوجه شده اند که هدف این فناوری جلوگیری از کنترل بر شهروندان آنها است. به تنهایی نمی توان چین را مقصر “ظهور استبداد دیجیتالی” دانست: براساس گزارشی از سوی گروه غیرانتفاعی Freedom House (که بیش از شصت کشور را مورد بررسی قرار داده است) ، تقریباً 40 درصد از این کشورها سرکوب آزادی های دیجیتال را تجربه کرده اند. اما حتی با بدتر شدن آزادی اینترنت در کشورهایی مانند کامبوج ، کنیا ، نیجریه ، مصر ، سریلانکا ، فیلیپین و ونزوئلا ، این گزارش نشان داد که با مدل کنترل دیجیتال “دیوار آتش بزرگ” ، “چین با اجرای قوانین گسترده امنیت سایبری و فن آوری نظارت پیشرفته. ” – معمولاً دولت فقط ارائه دهندگان خدمات VPN خارجی را ممنوع می کند زیرا معمولاً با قانون حاکم بر آن کشور مطابقت ندارند. آنها معمولاً به ارائه دهندگان محلی VPN امکان فعالیت و ارائه خدمات خود را می دهند. با این حال ، VPN های محلی نمی توانند کیفیت و سطح امنیتی مشابه ارائه دهندگان بین المللی را داشته باشند و بیشتر اوقات فعالیت اینترنتی مشتریان خود را کنترل می کنند.
چگونه می توان از VPN ها برای ایمن نگه داشتن آنلاین خود استفاده کرد
بیایید چین را به عنوان مثالی در نظر بگیریم که تهدید به ممنوع کردن همه VPN ها در سال 2018 شده است و قبلاً سرویس هایی مانند Dropbox ، Gmail ، Facebook و YouTube را محدود کرده است. فقط چند شرکت VPN وجود دارد که قادر به کنار گذاشتن این ممنوعیت هستند. اگر وارد چین شوید ، ممکن است نتوانید به هیچ سایت VPN در آنجا دسترسی پیدا کنید. بهترین کار این است که قبل از عبور از مرز VPN از قبل نصب شده باشد. در حالی که دولت ها سعی می کنند مردم را از استفاده از VPN باز دارند ، کاربران باهوش فناوری روش هایی را برای دور زدن محدودیت ها و ارتباط برقرار کردن ارائه می دهند. اگر در کشوری زندگی می کنید که استفاده از VPN قانونی است ، مطمئن شوید که برخی از VPN های خوب بررسی شده را مقایسه می کنید و بهترین را دریافت می کنید. در حالی که VPN های رایگان در آنجا وجود دارد ، اعتماد به آنها دشوار است. اکثر VPN های رایگان یا کیفیت خدمات پایینی را ارائه می دهند یا اطلاعات شما را ردیابی می کنند.
دلایل استفاده از پروکسی های رایگان ایده بدی است.
همانند VPN های رایگان ، اپراتورهای یک وب سرور پروکسی باز باید هزینه های خود را بازیابی کنند. آنها می توانند این کار را با تزریق تبلیغات به ترافیک شما یا فروش داده های شما به تبلیغ کنندگان انجام دهند. در هر صورت ، انگیزه ای برای سایت های پروکسی آنلاین نیست که مرور شما را سریع ، ایمن و ناشناس نگه دارند. یک سرور VPN بیش از یک پروکسی وب ساده به مجوزهای بیشتری در دستگاه محلی نیاز دارد و در نتیجه ، معمولاً به کاربران نیاز دارد تا یک برنامه جداگانه نصب کنند. با این حال ، برای استفاده از پراکسی ، ممکن است نیاز باشد که تک تک برنامه ها جداگانه پیکربندی شوند و تغییر مکان سرور پراکسی مورد نظر ممکن است به پیکربندی مجدد کامل نیاز داشته باشد. ذاتاً همه سرورهای پروکسی مخرب نیستند ، اما جدا کردن خطرناک از بی ضرر ممکن است سخت باشد.

* مسائل مربوط به سرعت: هزاران نفر از پروکسی های مشابه استفاده می کنند. به احتمال زیاد ، رله پروکسی با اتصالات خفه می شود. بنابراین نمی تواند اتصال قابل اعتمادی را که انتظار دارید به شما ارائه دهد. اگر با سیستم عامل های تجارت الکترونیکی یا وب سایت های پخش آنلاین مانند Netflix سر و کار دارید ، ممکن است روزانه با آن تماس بگیرید. آنچه شما نیاز دارید پروکسی های با کیفیت بالا هستند که مملو از اتصالات رایگان نیستند.

* مشکل سرور: کار پروکسی در یک سرور غیر معمول نیست. این بدان معناست که هر پروکسی خفه شده در یک سرور پر بار قرار دارد ، که اساساً با اتصالات خفه می شود. انتظار دارید هنگام اتصال خود از طریق پهنای باند دریچه ای ، پهنای باند را تجربه کنید.

* عدم دسترسی به وب سایت های خاص بسیاری از پروکسی های رایگان اسپمرها از آنها بهره برداری می کنند و اغلب در لیست سیاه قرار می گیرند. این بدان معنی است که حتی اگر فقط بخواهید کمی خرید کنید ، توسط وب سایت در لیست سیاه قرار خواهید گرفت. هنگام استفاده از آدرس پراکسی بسیار رایج ، احتمالاً نمی توانید اتصال برقرار کنید.

* تهدیدهای امنیت HackersCybers مانند علف های هرز در حال رشد است. امروزه ، هیچ کس از شنیدن اینکه تعداد چندین میلیون شماره تأمین اجتماعی در Darkweb قرار گرفته تعجب نمی کند. مطمئناً ، شرکت های نرم افزاری همیشه در تلاشند تا راه های خلا را برطرف کنند ، اما آنها معمولاً یک قدم از مجرم سایبری ماهر عقب هستند. دیر یا زود هنگام استفاده از پروکسی رایگان ، فریب یک کلاهبرداری فیشینگ یا بدافزار خواهید شد. در واقع ، با باز کردن ارتباط بین شما و پروکسی ، شما اساساً هر کس را که در آن طرف است به دستگاه خود دعوت می کنید. این امر می تواند منجر به نقض حریم خصوصی قابل توجهی مانند ضربه زدن به کلید شود.

* نقض حریم خصوصی: احتمالاً بدترین چیز اطلاعات شخصی رایگان است که شما به ارائه دهنده پروکسی تحویل می دهید. در حالی که از طریق سایت پروکسی ارتباط خود را از اینجا طریق اینترنت انجام می دهید ، آنها تمام اطلاعات دستگاه شما را بهمراه هر آنچه که آنلاین هستید آماده می کنند. باید مشخص باشد که این یک سازش امنیتی مهم است.
یک دلیل وجود دارد که کارشناسان امنیت سایبری توصیه می کنند فقط از پروکسی های معتبر با سیاست های “بدون ورود به سیستم” قابل اعتماد استفاده کنید. این بدان معناست که شرکت فعالیت آنلاین شما را مشاهده یا ثبت نمی کند. در عین اینجا حال ، به دستگاه شما دسترسی پیدا نمی کند یا مشخصات دستگاه را ضبط نمی کند. همه ما باید نسبت به ردپاهای آنلاین خود آگاهی بیشتری داشته باشیم. از کاربر غیررسمی اینترنت گرفته تا مجری تجارت ، VPN می تواند تفاوت چشمگیری در رابطه با ایمنی آنلاین ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که در همه دستگاه های خود محافظت و ایمن باشید.استفاده از VPN جهانی در حال رونق است اما سانسور سایبری نیز چنین است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.