گوگل اکنون لری پیج است ، شامل می شود


گوگل اکنون لری پیج است ، شامل می شود
شما در شرکتی سرمایه گذاری می کردید که توانایی های اصلی آن – توسعه الگوریتم و فروش آگهی – را درک می کرد و سعی داشتید منابع جدیدی از درآمد را بر اساس آنها توسعه دهید.
دیگر نه!
اکنون وقتی در گوگل سرمایه گذاری می کنید ، در واقع فقط در یک پسر سرمایه گذاری می کنید: لری پیج.
گوگل اکنون لری پیج است.
وقتی دیروز گوگل با اعلام اینکه تمام Motorola Mobility را به قیمت 12.5 میلیارد دلار خریداری کرده است – و نه فقط حق ثبت اختراع آن را با قیمت چند میلیارد دلار – همه را شوکه کرد این یک داستان از مارس 2007 را به یک منبع سابق گوگل یادآوری کرد.
در آن زمان ، گوگل هنوز در تلاش بود تا به تجارت تبلیغات نمایشگر راه یابد. بنابراین این شرکت هدف خود را بر روی شرکت تبلیغاتی نیویورک DoubleClick قرار داد. سرانجام ، گوگل پیشنهادی 3.1 میلیارد دلاری برای خرید آن ارائه داد.
هر چند قبل از اعلام این معامله ، گوگل باید می فهمید که با یک بخش کوچک در DoubleClick به نام Performics چه کاری انجام می دهد.
Performics یک شرکت بازاریابی در موتورهای مطالب بیشتر جستجو بود – تبلیغات Google را برای آژانس های تبلیغاتی و مشتریان آنها خریداری می کرد. ده ها شرکت رقیب برای بازاریابی موتور جستجو وجود دارد ، و همه آنها مقدار زیادی از راه Google را می فرستند. داشتن Peformics می تواند برای Google تضاد منافع ایجاد کند و حتی ممکن است باعث ایجاد مشکلات ضد اعتماد شود. بعضی چیزها باید انجام شوند.
سرانجام گروهی از مدیران گوگل راهی پیدا کردند: گوگل Performics را از DoubleClick بیرون می کشد و آن را به شرکت Publicis می فروشد.
فقط یک نیروی عمده در داخل گوگل از این طرح متنفر بود. حدس بزنید کیه؟ لری پیج.
به گفته منبع ما ، لری سعی کرد بقیه اعضای اجرایی گوگل را در زمینه حفظ Performics بفروشد.
“او می خواست ببیند که چگونه آن چیزها کار می کنند. او می خواست آزمایش کند.”
اما در آن زمان لری مدیر عامل نبود و بیش از حد بر او حاکم بود. چیز خوبی هم هست با تشکر از یک فرآیند دقیق بررسی ضد اعتماد ، 11 ماه طول کشید تا گوگل سرانجام قرارداد خود را در DoubleClick بست. اگر Google سعی کرده بود عملکردها را حفظ کند ، ممکن بود همه چیز را از ریل خارج کند.
این روزها – حالا که او مدیرعاملی است – کسی باقی نمی ماند که لری پیج را وقتی می خواهد “آزمایش کند” کنار بگذارد.
بنابراین – و ما در اینجا حدس می زنیم – وقتی پیج یک ماه پیش با مدیرعامل Motorola Mobility سانجی جها به گفتگو نشست تا درباره خرید برخی از حق ثبت اختراعات به مبلغ دو میلیارد دلار صحبت کند ، هیچ کس صلاحیت جلوگیری از ادامه صحبت های وی را نداشت. هنگامی که اپل یک هفته بعد درآمد قابل توجهی را گزارش داد – به لطف یکپارچه سازی نرم افزار و سخت افزار – یک لامپ در صفحه پیج خاموش شد که هیچ کس نمی تواند آن را خاموش کند.
این روزها ، وقتی لری پیج می خواهد “آزمایش” کند ، گوگل آزمایش خواهد کرد.
این ممکن است چیز خوبی باشد!
اپل استیو جابز است ، شرکت آمازون جف بزوس است ، شرکت وقتی مایکروسافت بیل گیتس ، شرکت بود.
همه این شرکت ها به دنبال شرط بندی های بزرگ و پرمخاطره که توسط انواع بیشتر مدیر عامل شرکت / موسس انجام شده بسیار خوب عمل کرده اند.
تفاوت این افراد با لری پیج این است که جابز ، بزوس ، گیتس و حتی زاکربرگ سابقه اثبات شده ای دارند.
تاکنون ، لری فقط شخصی است که فکر می کند ایده خوبی برای استخدام 19000 نفر ، تصاحب بیش از 100 کارخانه ، از بین بردن شرکای مهم اندروید و پرش به یک تجارت کم حاشیه است.
بگذارید آزمایش آغاز شود!
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.