نحوه تهیه برنامه بازاریابی
کاملاً لازم است هر ساله نگاه دقیق به برنامه بازاریابی تیم خود داشته باشید. این به شما کمک می کند تا برنامه های بازاریابی خود را در یک مسیر درست تنظیم کنید تا اهداف تجاری شرکت خود را به واقعیت تبدیل کنید. به عبارت دیگر ، می توان آن را به عنوان یک برنامه سطح بالا در نظر گرفت که جهت مبارزات ، اهداف و رشد تیم شما را هدایت می کند.
اوضاع می تواند کثیف شود ، در اینجا یک برنامه بازاریابی وجود ندارد و تقریباً غیرممکن است که تعدادی از بودجه مورد نیاز برای تأمین پروژه ها ، استخدام و برون سپاری را که در آینده با آنها روبرو خواهید شد ، در بودجه قرار دهید. طرح.
شما تجارت خود را راه اندازی کردید. اکنون زمان تبلیغ محصول فرا رسیده است. شاید ایجاد چند پست در رسانه های اجتماعی / ایمیل تبلیغاتی به اندازه کافی ساده به نظر برسد ، اما این نوع تلاش های بازاریابی ناموزون نه تنها مخاطب هدف شما را گیج می کند که در نهایت به تجارت شما آسیب می رساند. بنابراین به همین دلیل شما باید یک برنامه بازاریابی ایجاد کنید!
بیایید با درک اساسی “برنامه بازاریابی” چیست شروع کنیم؟
یک برنامه بازاریابی شامل یک نقشه راه استراتژیک از نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خود برای موفقیت در تبلیغ محصولات خود از طریق آنلاین و آفلاین است. برنامه های بازاریابی ، بسته به اهداف شما ، از بسیار اساسی تا بسیار دقیق متغیر است.
شما باید یک چیز را درک کنید ، برنامه بازاریابی لیستی از اهدافی نیست که شما مایل به انجام آن هستید. در عوض ، باید نتیجه ای باشد که امیدوارید به دست آورید ، هم قابل اندازه گیری و هم از نظر زمینه. توسعه این نوع استراتژی ها ممکن است دشوار باشد ، اما در ایجاد مراقبت و جلوگیری از انحراف ، که به آنها “خزش دامنه” گفته می شود ، تفاوت عمده ای ایجاد می کند.
برای شروع با برنامه ریزی بازاریابی ، بیایید در آن غوطه ور شویم –
قرار است همیشه یک برنامه بازاریابی متناسب با اهداف آژانس بازاریابی در بمبئی تنظیم شود که شامل –

* انجام تجزیه و تحلیل بازار فعلی اولین مرحله از هر برنامه بازاریابی شامل کشف نقاط قوت ، ضعف ، فرصت ها و تهدیدات شما با انجام یک تحلیل SWOT اساسی است.
انجام تجزیه و تحلیل رقبا به شما در درک بازار فعلی کمک می کند. چگونه خود را با رقبای خود مقایسه می کنید؟
به این فکر کنید که سایر محصولات بهتر از محصولات شما هستند. با در نظر گرفتن شکاف های موجود در رویکرد یک رقیب می توانید درک کنید که چه چیزی از دست رفته است؟ چه چیزی می توانید ارائه دهید که به شما مزیت رقابتی دهد؟ به این فکر کنید که چه چیزی شما را از هم متمایز می کند. این به شما کمک می کند مشتری خود را بشناسید و این امر ما را به مرحله شماره دو می رساند.

* تعریف مخاطبان خود هنگامی که درک بهتری از بازار و وضعیت شرکت خود خواهید یافت ، باید مطمئن شوید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. اگر شرکت شما در حال حاضر شخصیت خریدار را دارد ، این بدان معنی است که شما فقط باید شخصیت های فعلی خود را اصلاح کنید.
اگر شخصیت خریدار ندارید ، یکی ایجاد کنید! برای انجام این کار باید تحقیقات بازار را انجام دهید. این باید شامل اطلاعات دموگرافیک (سن ، جنس ، درآمد و غیره) باشد. با این حال ، این شامل اطلاعات روانشناختی (نقاط درد و اهداف) نیز خواهد بود. چه چیزی مخاطبان شما را سوق خواهد داد؟ آنها با چه اینجا مشکلاتی روبرو هستند که محصول یا خدمات شما می تواند برطرف کند؟

* نوشتن اهداف SMART شما نمی توانید ROI خود را بهبود بخشید مگر اینکه بدانید اهداف شما چیست. هنگامی که مخاطبان خود را شناختید می توانید شروع به تعریف اهداف SMART خود کنید. اهداف SMART مشخص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و با محدودیت زمانی است. تمام اهداف شما باید مشخص باشد و شامل یک بازه زمانی باشد که می خواهید برای آن کامل کنید.
به عنوان مثال. هدف شما می تواند افزایش 3 درصدی اینستاگرام در مدت 3 ماه باشد. بسته به اهداف بازاریابی کلی شما باید مرتبط و قابل دستیابی باشد. این هدف خاص ، قابل اندازه گیری و محدود به زمان است.
قبل از شروع هرگونه تاکتیک ، باید اهداف خود را بنویسید. سپس ، می توانید شروع به تجزیه و تحلیل کنید که کدام تاکتیک به شما در دستیابی به آن هدف کمک می کند. این ما را به مرحله چهار می رساند.

* تاکتیک های خود را تجزیه و تحلیل کنید آژانس بازاریابی در بمبئی باید بفهمد چه تاکتیک هایی به اهداف آنها کمک می کند ، کانال ها و موارد عملی مناسب برای تمرکز چیست.
به عنوان مثال ، اگر هدف افزایش 15 درصدی اینستاگرام در 3 ماه است ، روشهای شما قطعاً باید میزبانی یک بخش تبلیغاتی ، پاسخ دادن به هر نظر و ارسال حداقل 3 بار در هفته در اینستاگرام باشد.
ایده های مختلف برای دستیابی به این اهداف باید ساده باشد ، اگر اهداف خود را بشناسید. وقتی می خواهید تاکتیک های خود را بنویسید ، باید بودجه خود را در ذهن داشته باشید.

* تنظیم بودجه شما تاکتیک های شما ممکن است شامل تبلیغات در شبکه های اجتماعی باشد. اما قبل از انجام این کار ، اگر بودجه آن را ندارید ، دستیابی به اهداف ممکن است ممکن نباشد.
هنگام نوشتن تاکتیک های خود ، بودجه تخمینی را یادداشت کنید. حتی می توانید مدت زمان لازم برای تکمیل هر روش را علاوه بر دارایی که ممکن است برای خرید نیاز داشته باشید مانند فضای تبلیغاتی نیز در ادامه مطالب نظر بگیرید.
عناصر برنامه بازاریابی چیست؟
برنامه های بازاریابی می توانند کاملاً دانه ریز نمایانگر صنعتی باشند که در آن فعالیت می کنید ، خواه به B2C یا B2B بفروشید و هم اینکه میزان حضور دیجیتالی شما چقدر است. در اینجا شش عنصری وجود دارد که هر برنامه بازاریابی باید داشته باشد:

* خلاصه تجارت خلاصه تجارت خلاصه سازمانی است که شامل نام شرکت ، دفتر مرکزی آن و بیانیه ماموریت است. همه اینها باید با تجارت سازگار باشد.
خلاصه تجارت همچنین باید شامل یک تجزیه و تحلیل SWOT باشد که براساس چگونگی پر کردن عناصر بعدی برنامه بازاریابی در زیر می نویسید.

عناصر ابتکارات تجاری به تقسیم اهداف مختلف بخش شما کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که ابتکارات شرکت های بزرگ را شامل نمی شوید ، که به طور معمول در یک طرح تجاری یافت می شود. در این بخش باید پروژه هایی که مختص بازاریابی است ، مشخص شود. شما اهداف آن پروژه ها و چگونگی اندازه گیری این اهداف را توصیف خواهید کرد.

* بازار هدف در این تحقیق مقدماتی بازار را انجام می دهید. اگر شرکت شما یک مطالعه دقیق در مورد بازار انجام داده باشد ، تهیه این بخش از برنامه بازاریابی شما آسان تر است.
در نهایت ، این عنصر از برنامه بازاریابی شما به شما کمک می کند تا صنعتی را که به آن می فروشید ، تجزیه و تحلیل رقبا و شخصیت خریدار خود را توصیف کنید. شخصیت خریدار چیزی نیست جز توصیف نیمه داستانی از مشتری ایده آل شما ، با تمرکز بر ویژگی هایی مانند سن ، مکان ، عنوان شغلی و چالش های شخصی.

* استراتژی بازاریابی از اطلاعات موجود در بخش بازار هدف برای توصیف نحوه برخورد شرکت شما با بازار استفاده می کند. تجارت شما چه چیزهایی را می تواند به خریدار شما پیشنهاد دهد که رقبا در حال حاضر آنها را ارائه نمی دهند؟
این بخش به طور کلی شامل “هفت PS بازاریابی” است که عبارتند از محصول ، قیمت ، مکان ، تبلیغات ، افراد ، روند و شواهد فیزیکی.

* بودجه توصیه می شود که عنصر بودجه یک برنامه بازاریابی را با قیمت محصول / منابع مالی شرکت اشتباه نگیرید. بودجه معمولاً توصیف می کند که تجارت برای پرداختن به ابتکارات و اهداف مشخص شده در عناصر و اهدافشان ، چه مقدار پول در اختیار تیم بازاریابی دارد. بسته به هزینه های فردی خود ، باید بر اساس آن تقسیم بندی بودجه را در نظر بگیرید.
به عنوان مثال ، هزینه های بازاریابی شامل یک آژانس بازاریابی ، نرم افزار بازاریابی ، تبلیغات پرداخت شده و رویدادها است.

* و کانال های بازاریابی و در آخر ، برنامه بازاریابی شما باید شامل کانال های بازاریابی باشد. در حالی که شرکت شما ممکن است تصمیم بگیرد محصولات خود را با استفاده از فضای تبلیغاتی خاص تبلیغ کند ، شما محتوایی را که به خریداران شما آموزش می دهد ، منجر به تولید و آگاهی از نام تجاری شما در کانال های بازاریابی شما می شود ، منتشر می کنید.
شما باید مشخص کنید که می خواهید یک صفحه تجاری در کدام شبکه های اجتماعی راه اندازی کنید ، به چه دلیلی از این شبکه اجتماعی استفاده خواهید کرد و در آخر ، چگونه می خواهید موفقیت خود را در این شبکه بسنجید. هدف از این کار این است که به مافوق خود ، چه در بازاریابی و چه در خارج از بازاریابی ، ثابت کنید که این کانال ها برای رشد تجارت خدمت می کنند.
فکر نهایی –
اینها برخی از راههایی است که به شما کمک می کند تا در برنامه ریزی بازاریابی ما کمک کنید. شما باید محتاط باشید در حالی که انجام این برنامه ها به عنوان یک مرحله اشتباه می تواند به برند / شرکت / محصول شما آسیب جدی برساند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از ورود به این امر تحقیق گسترده ای انجام دهید تا اهداف بازاریابی خود را تحقق بخشید.نحوه تهیه برنامه بازاریابی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *