Adware، Sneakiest Software
مروجان نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، نرم افزاری که تبلیغات را در رایانه کاربر نشان می دهد ، از برخی ترفندهای حیله گرانه استفاده می کنند تا شما را قادر به نصب نرم افزار خود بر روی دستگاه خود کنند. در اینجا باید به دنبال چه مواردی باشید.
ابزارهای تبلیغاتی مزاحم طبق تعریف ، چیزی است که افراد معقول در رایانه خود نمی خواهند. به همین دلیل بدافزار نمی تواند فقط بیرون بیاید و از مردم بخواهد آن را نصب کنند. غالباً ، مالک رایانه کاملاً از نصب آن بی اطلاع است. اما نه همیشه.
هنگامی که ابزارهای تبلیغاتی مزاحم نمی خواهند از طریق یک پنجره باز به یواشکی وارد شوند ، سعی می کنند شما را فریب دهند و از درب ورودی اجازه ورود به آن را بدهند. فکر نمی کنید می توانید فریب بخورید؟ تا بررسی این متداول ترین روش هایی که مردم فریب داده اند و اجازه می دهند بدافزار روی دستگاه هایشان نصب شود ، خیلی مطمئن نباشید.
ترفند نصب نرم افزارهای تبلیغاتی 1: Piggybacking
• نحوه عملکرد: بدافزار ممکن است همراه با یک نرم افزار قانونی باشد که کاربر واقعاً می خواهد ، مانند یک بازی یا شکلک. این بدافزار فقط با عنوان “نرم افزار همراه” برچسب خورده است ، بدون اینکه نشانه ای از عملکرد آن باشد.
• نحوه مبارزه با آن: به هر نرم افزاری که همراه با نرم افزارهای دیگر است بسیار مشکوک باشید. نرم افزاری را که همراه با نرم افزارهای دیگر است نصب نکنید ، مگر اینکه همه کارهایی را که نرم افزار بسته بندی انجام می دهد بلدید. پس از همه ، اگر برنامه همراه با برنامه ای که شما واقعاً می خواهید ارتباطی داشته باشد ، چرا توسعه دهنده نرم افزار نمی تواند ویژگی های هر دو برنامه را به یک نرم افزار واحد تبدیل کند؟ توسعه دهندگان نرم افزار اکنون به نگرانی های مربوط به بدافزار بسیار حساس هستند و توضیحات مفصلی در مورد دلیل ضروری بودن نرم افزار همراه ارائه می دهند ، در مواردی که واقعاً به استفاده از نرم افزار همراه نیاز دارند.
ترفند نصب نرم افزارهای نرم افزاری 2: طعمه و سوئیچ
• نحوه عملکرد: از آنجا که مردم هرچه بیشتر به نرم افزارهای بسته مشکوک می شوند ، توسعه دهندگان بدافزار ممکن است به سادگی آن را به عنوان یک نرم افزار با ارزش برچسب گذاری کنند ، به عنوان مثال ، یک افزونه مرورگر که ظاهرا مرور وب را تسریع می کند (اما در واقع فقط تبلیغات را نشان می دهد).
• چگونه در اینجا بیشتر بخوانید با آن مبارزه کنیم: دوباره ، یک ذهن مشکوک در جلوگیری از بدافزار مفید است. از خود چند س Askال بپرسید:
o این نرم افزار در واقع چه کاری انجام خواهد داد؟ بدافزار اغلب با ادعاهای بسیار مبهم همراه است. مطمئناً ، می گوید این تجربه مرور شما را بهبود می بخشد ، اما چگونه؟ اغلب ، این تجربه مرور بهتر فقط به معنای تجربه مرور با تبلیغات بیشتر است.
o اگر این نرم افزار بسیار عالی است ، چرا به صورت رایگان اهدا می شود؟ به طور معمول ، نرم افزار فقط در دو حالت رایگان ارائه می شود: اگر OpenSource باشد (توسط جامعه ای از توسعه دهندگان طراحی شده و اختصاصی نیست – نرم افزار OpenSource همیشه به وضوح برچسب گذاری شده است). یا به سادگی می توانید نسخه کاملتر نرم افزار را بیاموزید. اگر هیچ یک از دو مورد صحت نداشته باشد ، احتمالاً این نرم افزار توسط ابزارهای تبلیغاتی مزاحم تأمین می شود.
ترفند نصب نرم افزارهای نرم افزاری 3: دروغ گفتن کامل
• نحوه عملکرد: حتی ممکن است بدافزار به عنوان یک چیز کاملاً کامل دیگر برچسب خورده باشد بیشتر ، مانند یک نرم افزار معروف یا یک جز cruc مهم سیستم عامل رایانه.
• چگونه با آن مبارزه کنیم: این پیچیده ترین بدافزار است و احتیاط زیادی را می طلبد. شما نمی خواهید شروع به حذف هیچ یک از پرونده های برنامه خود کنید ، حتی کمتر از ورودی های رجیستری سیستم ، مگر اینکه کاملا مطمئن باشید که از بدافزار استفاده می کند. تعداد زیادی از شکارچیان بیش از حد انگلی به دستگاههای خود شلیک کرده اند تا از این طریق خرد شود. این یکی از مواردی است که شما می خواهید از یک برنامه ضد جاسوس افزار و ترجیحاً از یک برنامه ضد جاسوس افزار دوم برای ارائه نظر دوم استفاده کنید.
خلاص شدن از شر ابزارهای تبلیغاتی مزاحم
ابزارهای تبلیغاتی مزاحم آنقدر حیله و تزویر است که تلاش برای حذف نصب توسط خود شخص می تواند مانند سفر به ماتریکس باشد. خوشبختانه ، برنامه های ضد جاسوسی خوبی وجود دارد که به تبلیغ نرم افزارهای تبلیغاتی نیز می پردازند – از این گذشته بسیاری از برنامه های تبلیغاتی نیز نرم افزارهای جاسوسی هستند زیرا میزان استفاده از اینترنت شما را کنترل می کنند.
درست است ، ممکن است احساس کند باید به آسیب آسیب وارد کنید که مجبور شوید نرم افزار بیشتری نصب کنید تا از شر نرم افزاری که هرگز قصد نصب آن را نداشتید خلاص شوید. اما گاهی اوقات شما فقط باید با آتش با آتش مبارزه کنید.Adware، Sneakiest Software

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.