مکانیک اساسی بازار جهانی تبلیغات دیجیتال به ارزش 330 میلیارد دلار بهم ریخته می شود – و بیشتر CMO ها برنامه ای ندارند
اگر افراد در صنعت تبلیغات طی 20 سال گذشته چیزی در مورد آن مرده باشد ، این است که بعضی اوقات خیلی خیلی زود ، همه ما می توانیم دقیقاً با یک آگهی مناسب به یک فرد مناسب برسیم زمان.
دیگر هیچ مارکی قصد صرف هزینه در بازاریابی گسترده را نداشت زیرا اینترنت همه و همه به بازاریابی “یک به یک” اختصاص دارد.
با گذشت دو دهه از آن “انقلاب” ، من شروع به تعجب می کنم که آیا یک به یک DOA است.
در حقیقت ، یک نگرانی زیرزمینی در حال افزایش در میان افراد داخلی وجود دارد که دقیقاً در لحظه ای که صنعت بازاریابی به دنبال تبدیل شدن به داده های خودکار ، خودکار و تا حد امکان علمی است ، توسط بزرگترین شرکت های فن آوری ، به همراه قانون گذاران ، کاملاً محاصره می شود.
و مشخص نیست که CMO ها شاهد آمدن آن هستند.
این رشته اخبار دشوار برای پردازش را در نظر بگیرید:

* اپل در حال برنامه ریزی برای تغییر قانون اساسی در رابطه با آنچه مارک ها و اشخاص ثالث می توانند برای ردیابی افراد از طریق برنامه های دستگاه های تلفن همراه خود انجام دهند ، است. این یک جهنم پیچیده و مبهم است ، اما اساساً بسیاری از کارشناسان معتقدند که استفاده از تلفن های مردم به عنوان راه اصلی شناسایی آنها و همچنین صنعتی که بر اساس این داده ها ساخته شده است ، مشکل بزرگی دارد.
* Google در حال حذف کوکی ها از Chrome است که ردیابی مصرف کنندگان در وب را دشوار می کند.
* طبق AdExchanger ، ابتکار عمل متقابل صنعت با هدف ارائه یک جایگزین کوکی به سرعت به جایی نمی رسد و گوگل قدم های خود را می کشد.
* قانون حریم شخصی مصرف کنندگان در کالیفرنیا امسال اجرا شد که جمع آوری اطلاعات افراد را دشوارتر و ترسناک تر می کند.
* ممکن است مقررات بیشتری وضع شود ، زیرا مصرف کنندگان بیشتر از همیشه در مورد حریم خصوصی دیجیتال بیدار و محتاط هستند. این یک باره تغییر زیادی می کند. JT Batson ، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت نرم افزار رسانه ای HudsonMX گفت: “پایه و اساس 15 سال پیش در تبلیغات دیجیتال خنثی می شود.”
از نظر وی ، “تعداد زیادی از افراد در این تجارت واقعیت معنای آن را پذیرفته اند زیرا درد احساس نشده است.” “اما این لرزه ای است.”
فناوری بزرگ در حال بازنویسی قوانین است – اما برای چه کسی؟ این درد لرزه ای از کجا ناشی می شود؟ خوب ، به این روش فکر کنید: سه مطالب بیشتر تا از قدرتمندترین نهادهای جهان – اپل ، گوگل و تا حدودی دیگر دولت آمریکا – به طور یک جانبه قوانین اینترنت را بازنویسی می کنند. همه آنها ظاهراً از دیدگاه طرفدار مصرف کننده این کار را انجام می دهند. اما مطمئناً آنها علاقه شخصی خود را به خوبی در ذهن دارند.
در همین حال ، نمی توانم تعجب کنم که آیا صنعت بازاریابی اینقدر در ممنوعیت تبلیغات فیس بوک ثابت شده است یا اینکه ترامپ قصد دارد فاوسی را اخراج کند تا واقعاً سرش را در مورد آنچه در آینده قرار دارد بپیچد.
راسل نوژو ، رئیس جهانی اسناد و فن آوری های بازاریابی در بخش مشاوره WPP ، GainTheory ، گفت: “این اساساً زیرساخت ها یا م componentsلفه های تبلیغات دیجیتال را تغییر می دهد.” “من مطمئن نیستم که کسی در حال برداشتن معنی این معنی برای تمام جزئیات دقیق تر اندازه گیری و ردیابی باشد.”
اندازه گیری و ردیابی اکسیژن به تبلیغات دیجیتال است. به همین دلیل است که اثر تجمعی تمام این نقاط نقطه ردیابی مصرف کننده به طور بالقوه مخل است. مانند در:

* شاید ما هرگز نتوانیم افراد را در هر دستگاه و بستری که استفاده می کنند ردیابی کنیم.
* شاید همه این “نمودارهای دستگاه” هرگز تحقق پیدا نکنند.
* شاید ما هرگز نتوانیم هر کجا که برویم یک پیام شخصی را فشرده کنیم.
* جای تردید است که ما همیشه قادر خواهیم بود برای هر تعامل با یک مارکیت ارزش قائل شویم و معنی آن را بفهمیم و اینکه دقیقاً چگونه هر سکه را صرف کنیم. البته ، به نظر من ، این همیشه یک خیال بوده است که مارک ها به نحوی قادر خواهد بود دقیقاً ترسیم کند که چرا من آن Nikes را در Zappos.com خریداری کردم. آیا تصمیم من 13٪ مربوط به همان بنری بود که پنج روز پیش دیدم و 29٪ به دلیل پیشنهاد ایمیل در صندوق ورودی من بود؟ یا این تبلیغ مایکل جوردن بود که ادامه مطالب 30 سال پیش دیدم؟ یا اینکه در حین قفل شدن COVID-19 از لحاظ احساسی خرید می کردم؟
آینده بازاریابی ممکن است گذشته باشد مدل هایی که مدت هاست بازاریابان برای توجیه هزینه های خود استفاده می کنند همیشه دارای نقص بوده است – اما آنها چیزی را برای ایستادن فراهم کردند. اکنون چه اتفاقی برای بازاریابی Moneyball می افتد؟
سام بلوم ، مدیر عامل شرکت Camelot Strategic Marketing & Media ، گفت: “ما به سال 1986 باز خواهیم گشت.” “یک سیارک در حال آمدن است ، و بسیاری از ما در مورد این که چرا می آید به جای اینکه در مورد آن چکار کنیم صحبت می کنیم.”
آیا این بدان معناست که ما با هدف قرار دادن مردان با چند تبلیغ چاپی در GQ بازگشتیم؟ برای بخش خوبی از دنیای تبلیغات دیجیتال ، شاید دور از واقعیت نباشد.
برایان اوکلای ، پیشگام فناوری تبلیغات که AppNexus را در سال 2018 به AT&T فروخت ، گفت: “آینده بسیار شبیه گذشته خواهد بود.” این به معنای شخصی سازی کمتر ، نام تجاری سنتی تر ، به علاوه یک لایه پاسخ مستقیم است که مجاز است. از بازاریابانی که با آنها رابطه دارید. ”
مسلماً بیشتر افراد فقط به دنبال بسیاری از روابط تجاری هستند. برای اکثر صنعت ، داده های جمع آوری شده مستقیماً کمتری برای کار با آنها وجود دارد و تعداد بیشتری از برآورد و فرافکنی داده های موجود در اختیار ماست. مرکل CTO پیتر راندازو در پادکست اخیر گفت: “در این دنیای جدید ،” [به عنوان یک برند] کمتر و کمتر می توانید ببینید “. “سیستم عامل های بزرگ می توانند موارد بیشتری را مشاهده کنند.”
البته باغ های محصور پیروز می شوند. تعجب کردی؟ با هرکسی که صحبت کردم همین حرف را می زنند. گوگل و فیس بوک می توانند بدون کوکی یا شناسه تلفن همراه یا هر چیز دیگری زندگی کنند ، زیرا آنها آدرس ایمیل افراد را دارند و اطلاعات و علایق خود را به اشتراک می گذارند.
ممکن است شما نتوانید در هر رسانه در جهان نسبت دهید ، اما می توانید بفهمید کدام تبلیغات فروش خوبی در فیس بوک در اینستاگرام داشته است. این احتمالاً هرچه باغ های بیشتری به وجود بیایند ، از آمازون گرفته تا هولو تا اسنپ یا ناشرانی که اطلاعات شخصی خود را با آنها به اشتراک می گذارند ، صادق خواهد بود.
Nuzzo گفت ، هرچه داده های بازاریابی فشرده می شوند ، مارک هایی که آرزو دارند با داده های خود پیچیده شوند ، “با استفاده از هر ابزاری که گوگل یا هولو داشته باشد” گیر می کنند.
بلوم گفت در آن جهان “شما فقط باید به فیس بوک اعتماد کنید”.
چه مشکلی می تواند در آنجا رخ دهد؟
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شویدمکانیک اساسی بازار جهانی تبلیغات دیجیتال به ارزش 330 میلیارد دلار بهم ریخته می شود – و بیشتر CMO ها برنامه ای ندارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.