رئیس ضد انحصار اروپا درمورد ادعاهای سوuseاستفاده از نتایج جستجو برای شرکت گوگل اولتیماتوم صادر کرد


رئیس ضد انحصار اروپا درمورد ادعاهای سوuseاستفاده از نتایج جستجو برای شرکت گوگل اولتیماتوم صادر کرد
خواکین آلمونیا ، رئیس واحد رقابت کمیسیون اروپا ، از سال 2010 شکایت ضد انحصاری علیه غول جستجوی ایالات متحده را دنبال می کند. گوگل دو پیشنهاد برای حل اینجا این شکایت ارائه داده است ، اما هر دو رد شده است. اکنون اعتقاد بر این است که در حال آماده سازی پیشنهاد دیگری است.
آلمونیا روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: “بیایید ببینیم آیا Google می تواند پیشنهاد آنها را بهبود بخشد یا ما از مسیر سنتی استفاده می کنیم.” این مسیر شامل یک بیانیه اعتراض رسمی است که می تواند به یک پرونده قضایی طولانی مدت منجر شود و به طور بالقوه جریمه حداکثر 10٪ از درآمد جهانی Google – که میلیاردها دلار است. EC قبلاً چنین پرونده هایی را علیه مایکروسافت و تراشه ساز اینتل پیگیری و برنده شده بود.
آلمونیا گفت: “ما نه در سال آینده بلکه در هفته های بعدی به موارد بیشتری نیاز داریم.” وی گفت ، پیشنهاد بعدی Google “آخرین فرصت” آن برای دستیابی به توافق مذاکره است.
آلمونیا افزود ، بازخورد رقبا و شاکیان از دو پیشنهاد Google به وضوح منفی بوده است. گوگل عصر چهارشنبه از اظهار نظر در مورد اظهارات آلمونیا خودداری کرد.
واحد ضد انحصاری EC در سال 2010 به دنبال شکایات از سوی تعدادی از شرکت های کوچکتر ، که ادعا می کرد در حالی که خدمات مشابه خود را به طور برجسته در اولین صفحه نتایج جستجو نشان می دهد ، آنها را در نتایج جستجو پایین می آورد ، تحقیق در مورد Google را آغاز کرد.
گوگل بر بازار جستجوی وب در EC تسلط دارد ، جایی که بیش از 90٪ جستجو در مقایسه با 70٪ در ایالات متحده دارد. Almunia در ماه اکتبر ، مناطقی را که “مشکل آفرین” می داند ، از جمله طرفداری از خدمات خود در جستجوی وب (چشم اندازهای ناامیدکننده برای رقبا) ، استفاده از محتوای اصلی از سایت های شخص ثالث در نتایج (ایجاد انگیزه برای ایجاد محتوای اصلی) تکرار کرد. ، جلوگیری از نمایش ناشران تبلیغات رقبا در وب سایت های با استفاده از تبلیغات گوگل و موانع قراردادی برای صادرات کمپین های تبلیغاتی جستجو از سیستم عامل گوگل.
آلمونیا در ماه اکتبر به پارلمان اروپا گفت: “در مورد هر چهار مورد ، ما معتقدیم که یک مورد قوی برای اقدام تحت قوانین ضد انحصاری ما وجود دارد.” پیشنهاد دوم گوگل برای رفع شکایات درست قبل از کریسمس توسط آلمونیا رد شد.
در این شرایط ، امتیاز اصلی گوگل این بود که رقبا فرصت تبلیغ و تبلیغات خدمات و مارک خود را به عنوان پیوند در جعبه نتایج جستجوی “حمایت شده” ، زیرمجموعه یک نتیجه با مارک گوگل فراهم کنند. اما رقبا و شاکیان ، از جمله مایکروسافت ، شکایت داشتند که با این کار طرفداری Google برای محصولات خود در نتیجه مقابله نمی کند ، و در پایان آنها به Google پرداخت می کنند تا در مکانی کمتر از محصولات Google به صورت رایگان ظاهر شود. آنها به مطالعات آکادمیک استناد کردند که به گفته آنها پشتوانه شکایت آنها بود.
هر محدودیتی که تنظیم کننده های اروپایی ممکن است برای Google ایجاد کنند فقط در اتحادیه اروپا معتبر خواهد بود – همین امر باعث شده است برخی از شاکیان پیشنهاد دهند که Google ممکن است با مسیریابی جستجوها از طریق مراکز داده غیر اتحادیه اروپا ، از محدودیت های اعمال شده توسط EC جلوگیری کند. Google مشخص نکرده که چه کاری انجام خواهد داد.
• خواکین آلمونیا مصاحبه کرد: حکم وی چه خواهد بود؟
این مقاله در اصل در Guardian.co.uk منتشر شده است

ادامه مطالب برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.