تولید به کمک رایانه


تولید به کمک رایانه
ساخت رایانه ای (CAM) یک فرآیند اتوماسیون نرم افزاری است که مستقیماً نقاشی محصول یا شی that را به قالب کد تبدیل می کند و دستگاه را قادر می سازد محصول را تولید کند. CAM در ماشین آلات مختلف مانند ماشین تراش یا فرز برای اهداف تولید محصول استفاده می شود.
یک سیستم CAM به دستورالعمل های کار اجازه می دهد تا مستقیماً با ماشین بیشتر های تولید کننده ارتباط برقرار کنند. در اوایل دهه 1950 ، این فناوری از دستگاه های کنترل عددی کامپیوتر (CNC) که مجموعه ای از دستورالعمل های رمزگذاری شده را در یک نوار کاغذی منگنه شده انجام می دهد ، تکامل یافته است. یک سیستم رایانه ای کنترل شده با CAM می تواند کل فرآیند انجام شده توسط دستگاه های فرز رباتیک ، تراش ، دستگاه های جوشکاری و سایر ابزارهای مختلف را کنترل کند. این اجازه می دهد تا محصول به دستگاه های مختلف در داخل سیستم اجازه می دهد تا هر مرحله در طی فرایند ساخت کامل شود.
سیستم های CAM امکان برنامه ریزی مجدد رایانه با سرعت بسیار آسان تر و اجرای سریعتر تغییرات طراحی را فراهم می کنند. سیستم CAM ، که سیستم CAD را ادغام می کند بیشتر ، وظایفی را شامل سفارش ، زمان بندی و جایگزینی ابزارها مدیریت می کند. این نوع مکانیسم ادغام فرآیندهای تولید سریعتر و کارآمدتری را فراهم می کند. زمینه های کلیدی که توسط سیستم CAM مدیریت می شود صنایع خودرو سازی ، هواپیمایی و مبلمان هستند.
سیستم CAM بسیار گران است زیرا دامنه کل سیستم به همراه نرم افزار بیش از 18000 دلار است. یک محیط سه بعدی در کار و تلفیق سیستم CAM با سیستم CAD به بهترین وجهی مناسب است. در فرآیند تولید CNC ، از سیستم CAM برای ساده سازی ماشینکاری و فرآیندهای طراحی استفاده می شود. این سیستم ها بیشتر در زمینه های اصلی مانند مهندسی مکانیک و اتوماسیون طراحی الکترونیکی استفاده می شود.
سازوکارهای مختلف تولیدی که در هنگام تولید محصول در سیستم مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: ساخت یکپارچه با رایانه (CIM) ، ساخت یکپارچه با کمک رایانه (ICAM) ، سیستم ساخت انعطاف پذیر (FMS) ، کنترل عددی مستقیم (DNC) و مدیریت فرآیند ساخت () MPM) یک سیستم CAM فاکتورهای مختلفی را کنترل می کند که شامل تأیید داده ها در حین ساخت ، طراحی صفحه متناسب با مواد اولیه و ویرایش و افزودن اطلاعات ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *