بزرگترین اشتباه مدیران فروش
“من الان باتلاق دارم”
“من برای انجام این کار خیلی شلوغ هستم”
“من باید با شما تماس بگیرم ، الان خیلی عقب هستم”
آیا این شبیه شما است؟
اگر مثل من هستید ، تمایل زیادی برای مدیران فروش وجود دارد که در بسیاری از وظایف اداری ، مکالمات کنفرانسی ، تلفات تلفنی ، جلسات بی در اینجا بیشتر بخوانید فایده و ابتکارات شرکت های بی فکر – گیر می کنند – همه فعالیت های تکراری که جز اتلاف کاری انجام نمی دهند وقت خود را – هنگامی که شما باید بر روی کارهای معنی دار تر و سودآور تمرکز کنید.
بدتر از همه (و بزرگترین اتلاف وقت) این است که: شما کار خود را برای آنها انجام می دهید!
این مسئله واقعی است: در حالی که شما وقت زیادی را صرف این کارهای بی فایده می کنید ، حتی به کار کردن روی چیزهایی که شما را به خواسته واقعی شما می رساند نزدیک نیستید ، یعنی افزایش فروش از فروشندگان!
به عنوان مثال ، به این سناریوی مشترک بیندیشید: یکی از تکرارهای فروش شما با شما تماس می گیرد و از شما س kindال مشابهی را می پرسد که در سه ماه گذشته از شما می پرسد.
چه کار میکنی؟ شما به این سالات پاسخ می دهید.
پس فکر می کنید دفعه دیگر که همین سوال را از او گرفت چه کاری انجام می دهد؟
درست است – او دوباره با شما تماس می گیرد ، و دوباره ، و دوباره ، و غیره …
از آن بدتر ، او تماس می گیرد ، شما تماس می گیرید ، به س answerال پاسخ می دهید ، و اگر جواب دقیق آن را نمی دانید یا باید قبل از پاسخ دادن به س someoneال با کسی صحبت کنید ، می گویید: “خوب ، من باید برگردم به شما در آن… ”
شما (البته سعی در کمک به شما دارد ، زیرا به هر حال مدیر فروش بسیار دقیق و دلسوزی هستید) اکنون باید پنج تماس دیگر با سه نفر دیگر و هفت ایمیل با پنج نفر مختلف برقرار کنید تا پاسخ س questionالی را که دریافت کرده اید ، بگیرید. فقط پرسید!!!
در همین حال ، ایمیل ها و پیام های بیشتری همچنان در صندوق ورودی و صندوق پستی صوتی شما جمع می شوند که باید به آنها پاسخ دهید … زیرا اینها س questionsالات بیشتری هستند که حتی به تماس های تلفنی و ایمیل بیشتری برای افراد بیشتری نیاز دارند و غیره ادامه می دهد …
(فکر می کنم باید یک لحظه بایستم و استراحت کنم ، چون سینه ام شروع به سفت شدن می کند).
بنابراین اگر واقعاً حساب کنید ، شانزده ساعت در روز کار می کنید و اکنون حقوق کمتری دریافت می کنید! دستمزد ساعتی شما از نظر فنی کاهش یافته است.
اکثر مدیران فروش تحت تأثیر تصور اشتباهی هستند که شما باید کار فروشندگان آنها را انجام دهید ، بسیار سخت کار کنید و ساعت های طولانی را تحمل کنید تا بتوانید فروشندگان خود را به توانایی های بالقوه خود برساند و همچنین پول زیادی بدست آورید.
این به سادگی درست نیست.
این پارادوکس است … بهترین مدیران فروش در صورت سود کمتر برای فروشندگان خود سود بیشتری می برند!
متعجب؟
خوب ، بگذارید این را از شما بپرسم: اگر هر هفته ساعت های بیشتری کار می کنید و همان حقوق را می گیرید و … دیوانه حالا چه کسی است؟
بهترین مدیران فروش با توانمندسازی فروشندگان خود برای تصمیم گیری خود ، خود را به عنوان “باجه های عوارضی که باید از طریق آنها همه تصمیمات عبور کند” حذف می کنند.
اثرات کاملاً ضد شهودی این رویکرد “از بین بردن باجه عوارض”:

* این در واقع تکرارهای فروش شما را به انجام کارهای بیشتر برمی انگیزد – زیرا آنها توانایی “انجام آن به تنهایی” را احساس خواهند کرد

* این منجر به مارپیچ جنون معکوس شما می شود که مدیر فروش کار کمتری انجام می دهد … فروشندگان شما کارهای بیشتری انجام می دهند

* هر دو پول بیشتری می گیرید
و در حالی که آنها تمام کارهایی را که قبلاً انجام می دادید انجام می دهند ، شما بر روی “موارد مهم” تمرکز کرده اید – یعنی مواردی که به شما و آنها کمک می کند تا با فروش موثرتر و کسب درآمد بیشتر ، ضمن دستیابی به موفقیتی که کسب می کنید هر دو خواب دیده اند.
بیشتر بخوانیدبزرگترین اشتباه مدیران فروش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.