بدانید که رقبا در حال انجام چه کاری هستند


بدانید که رقبا در حال انجام چه کاری هستند
ما اغلب از ما خواسته می شود که بدانیم رقبای شما چه می کنند. تجزیه و تحلیل رقبا همیشه هنگام انجام برنامه ریزی تجاری ، فروش و بازاریابی ضروری بوده است.
هنگام تحقیق در مورد رقبا ، باید با دانستن اینکه به دنبال چه چیزی هستید شروع کنید. قرار است با اطلاعات چه کاری انجام دهید و چگونه به شما کمک خواهد کرد.
این چیزهایی نیست که آنها را بدزدند. برای یافتن نقاط قوت و ضعف آنها نیازی به انجام کارهای مشکوک نیستید. یا اینکه مزیت رقابتی خود را منزوی کنید. تنها تفکیک مواردی که برند شما را منحصر به فرد می کند از رشد و رشد مشتری می کاهد.
بله ، مطمئناً ، ما اطلاعات بیشتری از شما خواهیم یافت. و از تجزیه و تحلیل ما برای ارائه یک تصویر عالی به شما استفاده کنید. چرا؟ زیرا این کاری است که بیشتر روزها انجام می دهیم. اما با گذشت زمان و صبر ، می توانید برخی از کارها را خودتان انجام دهید. بنابراین ، اگر می خواهید بدانید که رقبا چه کاری انجام می دهند ، این مقاله به شما کمک می کند تا استراتژیک تر فکر کنید.
هوش رقابتی چیست؟
هوش رقابتی عبارت است از یافتن ، مرتب سازی و تحلیل انتقادی اطلاعات. برای درک اینکه چه اتفاقی می افتد و چرا. پیش بینی کنید چه اتفاقی می افتد و گزینه هایی را برای کمک به شما در کنترل نتیجه ارائه دهید. هوش رقابتی اطمینان ، مزیت رقابتی ، بینش ، رشد و امنیت را ارائه می دهد.
اما قبل از اینکه دستگاه Google خود را خاموش کنید ، درک این موارد مهم است:
دنبال چه چیزی میگردی
به چه س questionsالاتی باید پاسخ دهید
چگونه خواهید فهمید که پاسخ ها را پیدا کرده اید؟
چرا باید پاسخ آن را بدانید
چه زمانی باید نگاه کنید (یک ساعت مچی ثابت یا چک سالانه؟)
جواب ها را از کجا پیدا کنید
در اینجا ما به مکان تمرکز می کنیم. مکان های بی شماری برای یافتن اطلاعات مورد نیاز برای پاسخ به س questionsالات وجود دارد. اگر نمی توانید مجموعه ای از سوالات را تعریف کنید ، به احتمال زیاد پاسخی نخواهید یافت. ممکن است اطلاعات زیادی دریافت کنید اما پاسخ های کمی دریافت کنید. در اینجا هشت روش برای پیدا کردن آنچه رقبای من انجام می دهند وجود دارد:

* به وب سایت آنها نگاه کنید. بالای هود
به وب سایت رقیب خود نگاهی بیندازید تا ببینید چه چیزی می گویند. دیدن:
آنها چگونه محصولات یا خدمات خود را توصیف می کنند
چگونه قیمت گذاری خود را ارائه می دهند
آنچه مشتریانشان در مورد آنها می گویند
آنها با چه اظهاراتی درمورد پیشنهاد خود صحبت می کنند
ویژگی ها و مزایایی که آنها بر آنها تمرکز دارند
لحن صدای آنها
آنها چگونه برند خود را ارائه می دهند؟ باحال است ، حرفه ای است یا قدمت؟
همچنین ، از همه مهمتر ، آنها چه نمی گویند.
زیر کاپوت
اکنون ، این بخش از کشف آنچه رقبا انجام می دهند ، اغلب توسط مشاوران سئو ربوده می شود. اعلام آنها راه حل اطلاعاتی رقابتی هستند که شما نیاز دارید. Google Competitive Intelligence یا Competitor Analysis و تبلیغات پولی ابزار SEO را مشاهده کنید. SEMrush بیشتر بخوانید ، Spyflu و غیره سیستم عامل های عالی مانند Klue ، Intelligence2day ، Kompyte و Crayon.

* SEO اطلاعات رقابتی نیست اکنون اشتباه نکنید ، ابزارهای SEO ابزاری بسیار مهم برای هوش رقابتی هستند. آنها می توانند موارد خوبی را نشان دهند. اما آنها همین هستند. یک ابزار خوب یکی از بسیاری نرم افزار SEO هوش رقابتی نیست.
گفته شد ، تجزیه و تحلیل رقبا در زیر وب سایت hood می تواند بسیار آشکار باشد. این نوع فعالیت می تواند چندین بینش را آشکار کند. مانند جدا کردن صفحات و اسناد پنهان با استفاده هوشمند از جستجوی Google. مانند ، با استفاده از رشته های جستجو مانند:
نوع پرونده: نام شرکت .doc
نوع پرونده: .doc octopusintelligence.com
نوع پرونده: سایت .xls؛ نام شرکت
نوع پرونده: سایت .xls؛ octopusintelligence.com
نوع پرونده: .pdf سایت؛ نام شرکت
نوع پرونده: .pdf سایت؛ octopusintelligence.com
شما ممکن است چیزی پیدا نکنید ، اما ممکن است مورد علاقه ای پیدا کنید. چیزی که می تواند به یک یا دو نقطه بپیوندد. احتمالاً از آنچه می یابید تعجب خواهید کرد.
اکنون از این ابزارهای جستجوگرها برای بررسی وضعیت وب سایت رقبا استفاده کنید. ممکن است یک صفحه وب با محصول کاملاً جدیدی پیدا کنید که آماده راه اندازی باشد. برخی “ذخیره پیش نویس” را فشار می دهند در حالی که برخی دیگر “انتشار” را فشار می دهند. دریابید که کدام رشته های کلمات کلیدی برای آنها خوب عمل می کنند و چگونه SEO را مدیریت می کنند. این خلا gapهایی را در بازاریابی آنها نشان می دهد.
شما می توانید از ابزارهایی مانند:
Google Analytics: برای وب سایت شما و آنها مناسب است
Ubersuggest: ابزاری عالی و همه جانبه. کیفیت وب سایت ، سرعت ، کلمات کلیدی و بک لینک را بررسی کنید.
Google Trends: بالاتر از روندهای صنعت خود پیش باشید. و آنچه رقبای شما از پس آن برمی آیند.
هشدارهای Google: هشدارهایی را برای شرکت خود تنظیم کنید تا بفهمید چه کسی در مورد شما صحبت می کند. هشدارها را به رقبای خود نیز اضافه کنید. ما این کار را انجام می دهیم ، اما مقالات زیادی در مورد هوشمند بودن هشت پا دریافت می کنیم. بنابراین ممکن است لازم باشد هشدارها را تغییر دهید.
SpyFu: بینش کلمات کلیدی و آنچه رقبای شما خریداری می کنند را ارائه می دهد
Semrush: مجموعه ابزارهای همه در یک برای بهبود قابلیت مشاهده آنلاین و کشف بینش بازاریابی.
Ahrefs: مجموعه ای از ابزار برای بک لینک و تجزیه و تحلیل سئو.
SERP Checker: ابزاری برای بررسی SERP ها.
SiteWorthTraffic: ابزار بازدید سایت
Check Authority Checker: برای بررسی Domain Authority آنها. بین 0 و 100 رتبه بندی شده است.
از سر علاقه ما بیشتر از Ubersuggest و Ahrefs استفاده می کنیم. ما به هیچ یک وابسته نیستیم.

* استراتژی بازاریابی محتوای رقبا بازاریابی محتوا در حال تمایز قابل توجه بین شما و رقبایتان است. اندازه گیری آن دشوار است ، اما آنچه مسلم است ، هرچه محتوای بیشتری ارائه دهید ، بازدید بیشتری خواهید داشت. پس از داشتن محتوا ، افزایش کیفیت آن ضروری است. بازاریابی محتوا به زمان نیاز دارد ، اما احتمالاً رقیب شما این کار را درست انجام نمی دهد. یا هر ماه یا همین حدود مقاله ای را منتشر می کنند.
تجزیه و تحلیل محتوای بازار رقبا به شما کمک می کند تا در جایی بهتر از شما عمل کنند. ببینید هر چند وقت یکبار مطالب منتشر می کنند و ابزارهای رایگان ارائه می دهند.
نسخه وب سایت آنها به شما چه می گوید؟
آنها در مورد چه وبلاگ نویسی می کنند؟
چه چیزی می توانید از وب سایت آنها بارگیری کنید؟
آیا کتاب الکترونیکی ارائه می دهند؟
چه چیزی در بازار شما از دست رفته است که بتوانید از آن استفاده کنید؟
در خبرنامه خود مشترک شوید تا برنامه ریزی آنها را انجام دهید. و نگاه کنید به آنچه آنها می گویند و چگونه آنها آن را می گویند. درک کنید که آنها فکر می کنند با چه مخاطبی با محتوای خود صحبت می کنند. هنگامی که از هر یک از رقبای خود تصویری داشته باشید ، از خط پایه مطلع خواهید شد. وقت آن است که حتی محتوای بهتری بسازید و نسبت به رقبای خود بیشتر مرتبط شوید. پس از دریافت ایمیل آنها ، بررسی کنید که چند بار ارسال می شود. و کیفیت ، مارک تجاری ، بهینه سازی و نمره هرزنامه را ارزیابی کنید. اگر آنها مرتکب اشتباه می شوند ، پس می دانید که چگونه از آنها جلوگیری کنید. همچنین:
چه کسی به محتوای آنها نگاه می کند؟
مشخص کنید چه کسی با آنها در ارتباط است.
چه کسی در مورد مقاله خود نظر می دهد و آنها را دنبال می کند.
محبوب ترین مطالب آنها چیست؟ چرا؟
آیا لیست مشترکان آنها به صورت آنلاین در دسترس است؟ بعید است اما ممکن است خوش شانس باشید.

* استخدام افراد از سازمان های رقیب را جذب کنید. و بسته به بندهای محرمانه ای که امضا کرده اند ، می توانند ناخن های طلایی را فاش کنند. نظر آنها را در مورد مسیر آینده آنها جلب کنید.
توجه داشته باشید که رقبای شما چه کسانی را جذب می کنند. آنچه را که برای چه کاری استخدام می کنند ، و در کجا مستقر خواهند شد. در تبلیغات و شرح وظایف خود صحبت های آنها را ببینید. آیا آنها چیز جدیدی را نشان می دهند؟ نیازهای جدید مهارت یا استفاده از نوع جدیدی از فن آوری؟

* انجام نظرسنجی ها به مشتریان ، تامین کنندگان ، شرکا و کارمندان رقیب خود نزدیک شوید. به آنها فرصتی بدهید تا به نظرسنجی شما پاسخ دهند. با هدف بهبود صنعت یا افکار آنها درباره یک محصول جدید.

* کنفرانس ها و نمایشگاه ها با رفتن به کنفرانس ها و نمایشگاه ها تصویر بهتری ایجاد کنید. می توانید با آنها در زمین بی طرف صحبت کنید. و درک کنید که آنها چگونه پیشنهاد خود را ارائه می دهند. در غرفه های خود به آنها سر بزنید و به صحبت های آنها برای مشتریان بالقوه گوش فرا دهید. آنچه را که بازدید کنندگان را به غرفه خود جذب می کند جدا کنید. چه مزایا و ویژگی هایی ارائه می شود؟ تعیین کنید که اینها چه تفاوتهایی با رویکرد محصول و بازاریابی شما دارند.

* گزارشات اگر رقیب شما در لیست باشد ، آنها باید بیش از حساب های سالانه خود را ارائه دهند. هرچه رقبا بزرگتر باشد ، گزارشات مستقل تری از تحلیلگران در دسترس خواهد بود. همچنین ، به دنبال حق ثبت اختراع جدید ، بازرسی های زیست محیطی و برنامه های کاربردی ساختمان و برنامه ریزی باشید.

* ردیابی و تعامل با رقبای خود در رسانه های اجتماعی ساده است. این می تواند بینش عمدی و ناخواسته بسیاری از عملکرد رقیب شما را به شما ارائه دهد. بینش آنچه که آنها به خوبی انجام می دهند و آنچه که آنها ضعیف انجام می دهند. این س questionsالات را از خود بپرسید:
آنها در کدام سیستم عامل ها قرار دارند؟
کدام سیستم عامل ها شلوغ ترین هستند؟
آیا آنها با مشتریان خود تعامل دارند؟
آیا شکایتی از مشتری وجود دارد؟ اگر چنین است ، معمولاً در مورد چه چیزی هستند؟
بینندگان درباره محصولات و خدمات خود چه می گویند؟
آیا آنها به طور مداوم پست ها را به اشتراک می گذارند؟
چه پست هایی را به اشتراک می گذارند و چه زمانی؟
چه کسی آنها را دنبال می کند؟ آیا دوست دارید پیروان آنها باشید؟
چه پیشنهادها و محصولی را بیشتر تبلیغ می کنند؟ چرا آنها این محصولات را تبلیغ می کنند؟ می تواند این باشد که آنها از پیشنهاد خودشان هیجان زده شده اند یا برای فروش آنها تلاش می کنند؟
آیا محتوای آنها مورد توجه مشتریان قرار گرفته است؟ چطور؟
آیا محتوای آنها بیشتر به مشتریان شما مربوط می شود؟
آیا آنها خود را رهبران فکر معرفی می کنند؟
آیا آنها هیچ پاسخی به پیام رسانی خود می دهند؟
آنها چقدر سریع به نظرات پاسخ می دهند؟ آیا آنها پاسخ می دهند؟
و چرا از آنها نپرسید؟
این ممکن است دیوانه به نظر برسد. اما زنگ زدن به آنها و پرسیدن یک سوال خاص می تواند سود سهام را پرداخت کند. بستگی به این دارد که چه کسی پاسخ دهد و چه ساعتی از روز کیفیت پاسخ را تعیین می کند. اما از پاسخ هایی که می گیرید شگفت زده خواهید شد. چند بار طول می کشد اما آن را ادامه دهید. یک قطعه از اطلاعات می تواند قطعه گمشده اره برقی باشد. اگر آنها نام شرکتی را که از آن تماس می گیرید نپرسند ، شما ادامه مطالب صادق نیستید. این به آنها بستگی دارد که این موضوع را کشف کنند.
بدانید که رقبای شما چه می کنند
ما اغلب از ما خواسته می شود که بدانیم رقبای شما چه می کنند. امیدوارم ، ما نشان داده باشیم که تحقیق در مورد رقبای شما می تواند یک تمرین مفید باشد. اما به یاد داشته باشید ، آنچه امروز و دیروز درست است ، احتمالاً فردا نیز صادق نخواهد بود. این یک روند رو به جلو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.