یک چیز واضح است_ فیس بوک هنوز مشخص نشده است


یک چیز واضح است_ فیس بوک هنوز مشخص نشده است
آنچه اطلاعات جدید روشن می کند در اینجا است: فیس بوک هنوز متوجه نشده است که چگونه بزرگ می شود چگونه می تواند درآمد کسب کند.
دو نقطه داده در حمایت از این نتیجه گیری:

* عجیب برای شرکتی که هنوز به بازارهای عمومی نرسیده است ، درآمد تبلیغات فیس بوک در حال کاهش است.
* تجارت اعتبار فیس بوک – نحوه کسب درآمد فیس بوک از بازی هایی مانند Farmville – در واقع در طی Q1 کاهش یافته است. شرکتی که همه افراد در وال استریت می خواهند فیس بوک را با آن مقایسه کنند گوگل است ، اما قبل از IPO گوگل ، درآمد تبلیغاتی آن هنوز شتاب داشت.
فیس بوک هیچ گوگل نیست و یک دلیل واضح وجود دارد که: گوگل محصول عالی تبلیغات آنلاین را دارد و فیس بوک هنوز نمی داند محصول تبلیغات آنلاین خود چیست.
محصول عالی تبلیغات آنلاین گوگل تبلیغ جستجو است. تبلیغات جستجو بسیار عالی است زیرا افرادی که هزینه تبلیغات را می پردازند می دانند افرادی که به تبلیغات نگاه می کنند می خواهند آن را مشاهده کنند. مصرف کنندگان به Google مراجعه می کنند و محصولات یا اطلاعات مربوط به محصولات را جستجو می کنند و Google تبلیغات شرکت تولید کننده آن محصول (و تبلیغات رقبای خود) را به آنها نشان می دهد.
در هدف قرار دادن تبلیغات Google هیچ حدسی وجود ندارد. برای تبلیغات فیس بوک نمی توان همین حرف را زد. تبلیغات فیس بوک به روشی قدیمی هدف قرار می گیرد.
هنگامی که یک تبلیغ کننده در طول یک برنامه تلویزیونی خاص زمان پخش تبلیغات خود را خریداری می کند ، به این دلیل است که کانال تلویزیونی به آن تبلیغ دهنده گفته است که چه نوع افرادی آن برنامه تلویزیونی را تماشا می کنند و تبلیغ کننده تصمیم گرفته است که این نوع افراد انواع مختلف مردم باشند می خواهد برسد.
فیس بوک همان کار نادرست را انجام می دهد: آگهی های تبلیغاتی را هدف می گیرد و بر اساس نوع افرادی که آنها را می بینند می فروشد.
تنها مزیتی که فیس بوک نسبت به تبلیغات تلویزیونی دارد ، در حال حاضر این است که از آنجا که کاربران فیس بوک در سایت خود چیزهای زیادی درباره خود می گویند ، فیس بوک می تواند در مورد انواع افرادی که تبلیغات خود را مشاهده می کنند کمی بیشتر به تبلیغ دهندگان خود بگوید.
مهمترین نقطه ضعف فیس بوک در برابر تلویزیون این است که نادیده گرفتن تبلیغات آن بسیار آسان است زیرا ریز است و به گوشه ای از سایت Facebook.com منتقل می شود ، و معمولاً در گفتن داستانهای جذاب درباره شرکتهایی که هزینه آنها را پرداخت می کنند مهارت چندانی ندارند.
اگر تبلیغ کننده بودید ، ابتدا کدام آگهی را می خرید: تبلیغ جستجو ، که قطعاً به مصرف کننده ای نشان داده می شود که به دنبال اطلاعات مربوط به محصول شما یا محصول رقیب است. یا نوع دیگر ، برای گروهی از افرادی که فکر می کنید ممکن است به محصول شما علاقه مند باشند نمایش داده می شود؟
شما ابتدا تبلیغ جستجو را خریداری می کنید.
حال ، بیایید رقم بزنیم که مقداری پول برای شما باقی مانده است.
بیایید بگوییم شما می خواهید آگهی ای بخرید که به گروه خاصی از افراد برسد زیرا فکر می کنید برخی از افراد در آن گروه وجود دارند که هنوز متوجه نشده اند که می خواهند اطلاعات مربوط به محصول شما را جستجو کنند و دوست دارید آنها را متقاعد کنید. آنها را برای انجام این کار.
آیا در آن زمان حتی یک تبلیغ کوچک و کوچک که به راحتی نادیده گرفته شود را خریداری می کنید؟
یا اینکه شما یک تبلیغ تلویزیونی زیبا خریداری کرده اید که نادیده گرفتن آن دشوارتر است و آیا گفتن داستانی درباره تامپون یا خمیر دندان کار بهتری دارد؟
احتمالاً ابتدا تبلیغ تلویزیونی را خریداری می کنید.
و به همین دلیل بیشتر بخوانید است که تجارت تبلیغاتی فیسبوک آنطور که باید شتاب نمی گیرد – یا حتی اصلاً شتاب نمی گیرد. این یک محصول تبلیغاتی اختراع نکرده است که بسیار بهتر از گزینه های موجود باشد.
آیا امیدی وجود دارد؟
فیس بوک 900 میلیون کاربر ثبت شده دارد. بیش از 500 میلیون نفر هر روز به سایت می آیند.
بیشتر Gokul Rajaram مدیر فیس بوک مسئول محصولات تبلیغاتی است واضح است که پاسخ مثبت است. این نوع مقیاس باعث می شود که فیس بوک بتواند یک واحد تبلیغاتی بسازد که پول زیادی بدست آورد.
در واقع ما به لطف Ticketmaster از قبل می دانیم که چه شکلی خواهد بود.
مردم آنجا آن محصول جالب را تهیه کرده اند که در آن هنگام که مشتری بلیط کنسرت را بصورت آنلاین خریداری می کند ، به او این امکان داده می شود که اخبار را با دوستان خود در فیس بوک به اشتراک بگذارد.
آنچه مشتری در واقع به اشتراک می گذارد پیوندی به نقشه صندلی های محل برگزاری است ، با برچسب جایی که در آن نشسته است.
مشتری همچنین این امکان را دارد که مکان های موجود در نقشه را با نام افراد دیگری که به تازگی بلیط خریده اند برچسب گذاری کند. این دقیقاً مانند “برچسب گذاری” عکس در فیس بوک است و باعث می شود اخبار با دوستان افرادی که برچسب گذاری شده اند نیز به اشتراک گذاشته شود.
می توانید ببینید که چگونه این ویژگی برای همه مفید است.
مشتریان فقط در صورت تمایل اطلاعات را به اشتراک می گذارند و اگر بخواهند احتمالاً به این دلیل است که می خواهند افراد دیگری با آنها به کنسرت بیایند.
اگر با یکی از این افراد دوست هستید و می بینید که آنها به یک کنسرت می روند ، حداقل یک خبر جالب اجتماعی و در بهترین حالت یک روش خوب برای یادگیری کنسرتی است که ممکن است بخواهید به آن بروید .
به همین دلیل این همه امیدوار کننده برای فیس بوک است: معلوم می شود که هر بار که کاربر فیس بوک یکی از این پیوندها را که دوستانشان به اشتراک گذاشته اند می بیند و روی آن کلیک می کند ، ارزش کلیک 6 تا 8 دلار فروش Ticketmaster است – اگر مشتری فقط اشتراک داشته باشد ، 6 دلار اطلاعات مربوط به خودشان ، اگر آنها نقشه نقشه صندلی را با نام دوستان خود برچسب بزنند ، 8 دلار.
ارزش کلیک های نتایج جستجوی Google و تبلیغات به همان مقدار است – 6 تا 8 دلار فروش.
این قابل توجه است زیرا ترافیک Google فقط افرادی هستند که از قبل می دانستند می خواهند به کنسرت بروند و از قبل به دنبال اطلاعاتی در مورد آن بودند.
افرادی که از طریق پیوندهای فیس بوک به Ticketmaster می آیند بیشتر افرادی هستند که قبل از دیدن لینک مشترک در فیس بوک نمی دانستند که می خواهند به کنسرت بروند.
تبلیغاتی که افراد را با چیزی مرتبط می کند که از قبل می دانند می خواهند بخرند ارزشمند است. این چیزی است که گوگل می فروشد. تبلیغاتی که افرادی را پیدا می کند که نمی دانسته اند می خواهند چیزی خریداری کنند و با همان نرخ بالای تبلیغاتی که برای افرادی که از قبل می دانند محصول را می خواهند بسیار ارزشمندتر است ، تبدیل می کند. به جای ارضای تقاضا ، در واقع ایجاد می کند.
نکته خنده دار این است که ، در حال حاضر فیس بوک برای ارائه هر یک از این بازدیدها ، هزینه ای از Ticketmaster نمی کند. Ticketmaster در اصل یک برنامه فیس بوک است و داشتن یک برنامه فیس بوک رایگان است.
شما می توانید تصور کنید که چگونه روزی فیس بوک از این نوع معاملات سود کسب می کند: با استفاده از فعالیت کاربران خود – به طور داوطلبانه و مشتاقانه به اشتراک گذاشته می شود! – و برجسته سازی آن به گونه ای که تعداد بیشتری از این ترافیک ارزشمند به Ticketmaster راه پیدا کند.
آن واحد تبلیغاتی شروع به شکل گیری می کند. فیس بوک چیزی به نام داستان های اسپانسر شده دارد که مشابه آن را انجام می دهد.
مشکل این است که مشتریان اکثر شرکت ها به اندازه مشتریان Ticketmaster مشتاق به اشتراک گذاشتن خریدهای خود نیستند. وقایع ذاتاً اجتماعی هستند. خمیر دندان و تامپون نیست.
هنوز هم اگر صنایع بیشتری بتوانند راهی را برای استفاده مشتریان در به اشتراک گذاشتن اطلاعات خریدهایشان از طریق فیس بوک پیدا کنند ، این صنعت و فیس بوک نیز سود خواهند برد.
فیس بوک هنوز در مورد چگونگی تحقق آن پی نبرده است.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.