ویدئو فیس بوک YouTube را از Facebook خارج می کند
این گواه یک تغییر چشمگیر قدرت است: تا همین اواخر فیس بوک حتی به عنوان مقصدی برای فیلم در نظر گرفته نمی شد. دارندگان صفحه به سادگی ویدئوهای YouTube خود را در فیس بوک به اشتراک گذاشتند ، و این همان بود.
اکنون فیس بوک بخش عظیمی از مخاطبان YouTube را برای خود رقم زده است.
سهم YouTube از ویدئوهای ارسال شده توسط سازندگان محتوا به فیس بوک از ماه مه در حال کاهش است. در همان زمان ، کاربران مستقیماً بارگیری فیلم ها را در یک مسیر صعودی شدید به سمت فیس بوک آغاز کردند.
طبق تحلیل Socialbakers از 20،000 صفحه فیس بوک ، در ماه نوامبر ، سهم پست های ویدئویی فیس بوک که مستقیماً در فیس بوک بارگذاری شده بود ، برای اولین بار از ویدیوهای YouTube در فیس بوک پیشی گرفت. Socialbakers همین روند در هنگام مشاهده سهم صفحات Facebook در حال ارسال فیلم ، بر اساس نوع ویدئو ، مشهود است. Socialbakers چرا این اتفاق افتاده است؟ بازاریابان و سازندگان محتوا متوجه می شوند که انتشار فیلم مستقیماً در فیس بوک نسبت به بارگذاری آن فقط در YouTube ارزش بیشتری دارد.
بخشی از این مزیت این است که فیلم ها در فیس بوک به طور خودکار به عنوان کاربر از طریق خبرخوان پیمایش می شود ، این ویژگی در اواخر سال گذشته معرفی شد. این بدان معناست که کاربران بیش از اینکه مجبور باشند کار فشار دادن بازی را انجام دهند ، به محتوا جلب می شوند. با این حال ، ممکن است این بدان معنا باشد که با نمایش فیس بوک و یوتیوب نباید به یک اندازه رفتار شود ، زیرا کاربران یوتیوب کارهای بیشتری را در جستجوی (از طریق جستجو) و فشار دادن بازی انجام داده اند. بیزینس اینسایدر آموخته است که Socialbakers در حال برنامه ریزی برای تحقیقات بیشتر برای بررسی کیفیت نمایش YouTube در مقابل Facebook در هفته های آینده است.
اما هر توهمی که کاربران فیس بوک فقط به طور تصادفی از طریق پخش خودکار فیلم های فیس بوک را مشاهده می کنند باید توسط نمودار زیر شکسته شود.
برای تبلیغ کنندگان مهم است ، فیلم های فیس بوک جذابیت بیشتری نسبت به فیلم های YouTube دارند. جان رضاب مدیر عامل Socialbakers به ​​Business Insider گفت که اشتراک و تعامل فیلم های فیس بوک با فیلم های “یوتیوب” به سادگی “طبیعی تر” است. آنها در خبرخوان ، که یک بستر اصلی کشف است ، ظاهر می شوند. بحث در نظرات (در بیشتر موارد) با دوستانتان است تا غریبه ها. و فیس بوک همچنین از پیشخوان اخبار نسبت به جعبه های پیش نمایش کوچکی که در YouTube دریافت می کنید ، تصویر پیش نمایش ویدیویی بزرگتری را ارائه می دهد.
در پشت صحنه ، فیس بوک نیز در حال افزایش استراتژی ویدیویی خود است: تبلیغات ویدئویی خودکار را راه اندازی کرد. تیم مدیریتی از اهمیت ویدیو در تماس های فصلی درآمد سه ماهه بیشتر کرده است. گزارش شده است که تلاش می کند ستارگان YouTube را شکار کند و آنها را وادار به انتشار مستقیم فیلم های خود در فیس بوک کند. این همچنین باعث افزایش قابلیت فیلمبرداری کاربر می شود (نگاه کنید به: برنامه Hyperlapse). و تبلیغات ویدئویی را در اینستاگرام منتشر کرد. همه اینها بازاریابان و دیگر دارندگان صفحه مانند افراد مشهور و ناشران را تحت تأثیر قرار می دهد و آنها تصمیم می گیرند ویدیوی فیس بوک را به هم بزنند.
در واقع ، فروشگاه بزرگ انگلیس جان لوئیس برای اولین بار تبلیغ کریسمس خود را مستقیماً امسال در فیس بوک بارگذاری کرد. اطلاعاتی که از شرکت بازاریابی ویدیویی اجتماعی Unruly در اختیار Business Insider قرار گرفت نشان داد که 24 ساعت پس از راه اندازی فیلم جان لوئیس ، 40٪ از بازدیدهای آن در فیس بوک بوده است ، در حالی که سال گذشته همه بازدیدها به YouTube رسیده است. ویدیوی فیس بوک از نظر اشتراک پذیری نیز غالب است. در اولین روز پس از راه اندازی ، ویدیوی فیس بوک 76.9٪ از سهام رسانه های اجتماعی در مقابل 23.1٪ برای YouTube را به خود جلب کرد.
Chartgo / Unruly مزایای بارگذاری مستقیم فیلم در فیس بوک کاملاً مشخص است. به حدی که ABC این هفته اعلام کرد در حال راه اندازی یک نمایش اختصاصی در فیس بوک است ، “Newscast” ، که هر آخر هفته 60 ثانیه به روزرسانی اخبار ویدیویی را ارائه می دهد.
خارج از فیس بوک ، YouTube هنوز هم از نظر بارگذاری و بازدید از ویدیو غالب است. سخنگوی گوگل به Business Insider گفت که 300 ساعت فیلم در دقیقه در YouTube بارگذاری می شود ، که اینجا این میزان در سال 2013 سه برابر شده است. همچنین ، از ماه مه 2013 ، 50٪ در تعداد ساعت های مشاهده شده ماهانه مشاهده شده است. از طرف مارک ، سخنگوی Google همچنین ما را به سمت مطالعه اخیر AOL رقیب راهنمایی کرد که نشان داد یوتیوب م theثرترین پلتفرم آنلاین در زمینه آگاهی و تصمیم گیری در مورد خرید خرید است.
اما در حالی که یوتیوب هنوز به وضوح بازیگر غالب در ویدئوهای آنلاین است ، فیس بوک همچنان به شدت حمله می کند. داده هایی که ماه گذشته از شرکت تجزیه و تحلیل comScore در اختیار Business Insider قرار گرفت ، نشان می دهد که در ماه های اخیر ، وقتی صحبت از نمایش فیلم های دسک تاپ است ، فیس بوک به عنوان بخشی از سهم بازار گوگل (بخوانید: YouTube) غذا خورده است. بازدیدهای ویدئویی دسک تاپ در فیس بوک با رشد 38.5٪ نسبت به سال گذشته به 491 میلیون در سپتامبر 2014 رسیده است. بازدید در سایت های گوگل با افزایش 4.8٪ به 831 میلیون رسیده است.
Business Insider / comScore YouTube هنوز پادشاه ویدیوها به صورت آنلاین است ، اما شواهد بیشتری در حال صعود فیس بوک به سمت تاج و تخت است. این فشار در حال حاضر در خود فیس بوک مشهود است و اکنون بقیه بازار ویدیوها مورد توجه قرار گرفته اند.
همانطور که رضاب به طور مرتب جمع می کند: “فیس بوک در حال تبدیل شدن به یک پخش کننده اصلی ویدیو است ، و ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم.”

اکنون تماشا کنید: 13 موردی که از iPhone 6 خود نمی دانید ممکن است انجام دهند لطفا Javascript را فعال کنید تا این فیلم را تماشا کند
بیشتر بخوانید برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شویدویدئو فیس بوک YouTube را از Facebook خارج می کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.