مایکروسافت در جدیدترین تبلیغ خود برای Surface Pro 7 صفحه کلید MacBook اپل را از بین برد
رقابت چندین دهه ای اپل و مایکروسافت زنده است و خوب است ، سازنده کامپیوتر در جدیدترین تبلیغات خود برای Surface Pro 7 انگشت خود را در MacBook Touch Bar اپل کشید.
“مک این نوار کوچک را به من داد ، اما چرا آنها نمی توانند یک صفحه لمسی کامل به من بدهند؟” پسری در تبلیغات می پرسد ، صفحه نمایش نازک صفحه کلید را بررسی می کند که کلیدهای سفارشی را ارائه می دهد.
در گذشته Touch Bar اپل مورد انتقاد قرار گرفته است ، زیرا کاربران گفته اند که این کار ناخوشایند است و به راحتی هنگام تایپ کردن دچار ضربه می شود.
این تبلیغات همچنین قیمت MacBook Pro اپل را در مقایسه با Surface Pro که دارای صفحه کلید قابل جدا شدن است و قیمت پایین تری دارد ، کاهش می دهد. سرفیس پرو 7 از 890 دلار شروع می شود ، در حالی که ارزان ترین مدل مک بوک پرو اپل 1،299 دلار است. اپل بلافاصله به درخواست نظر در مورد تبلیغ پاسخ نداد.

طبق گفته های مارک گورمن از بلومبرگ ، اپل در حال تخریب Touch Bar به طور کلی به نفع کلیدهای فیزیکی است. گفته می شود که اپل چندین نسخه از این محصول را بدون تاچ بار آزمایش کرده است.
OLED Touch Bar در سال 2016 معرفی شد و شباهت زیادی به نوار لمسی مشابهی دارد که مایکروسافت در سال 2010 به عنوان نمونه اولیه ساخته شده و “صفحه کلید تطبیقی” نامیده می شود. طبق پرونده های ثبت اختراع ، اپل همچنین ایده یک صفحه کلید مجازی با کلیدهایی را که می تواند کاملاً سفارشی شود ، کشف کرده است.
طبق گزارش The Verge ، مایکروسافت ایده ترکیب عناصر لمسی در صفحه کلید را از سال 1999 بررسی کرد. گرچه ، ایده یک صفحه کلید تطبیقی ​​مانند تبلت سرفیس مایکروسافت که در سال 2012 منتشر شد ، بخار آب پیدا نکرد.
برنامه های مایکروسافت عمدتا در Touch Bar اپل کار نمی کنند ، اما در ماه دسامبر ، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با ایجاد کنترل های بیشتر برای برنامه های Microsoft Office در نوار ، در Touch Bar مشارکت کند. مایکروسافت در نظر دارد تا یک ماه دیگر کنترل های جلسه Touch Bar Meeting را برای تیم های Mac ارائه دهد.
یک رقابت مداوم این اولین بار نیست که این دو شرکت با هم توهین می کنند.
از دهه 80 ، یک رقابت طولانی مدت بین این دو شرکت وجود داشته است ، از جمله چندین دهه اختلاف بین بنیانگذاران بیل گیتس و استیو جابز.
برای سالها ، کمپین تبلیغاتی “Get A Mac” اپل ، بازیگر جیسون لانگ ، محصولات اپل را نسبت به رایانه های شخصی مایکروسافت که توسط جان هاجمن نویسنده به تصویر کشیده شده ، مدرن تر می دانست.
مایکروسافت با تبلیغات تبلیغاتی “من یک کامپیوتر هستم” اخراج کرد.
در سال 2016 ، مایکروسافت گفت پس از اینکه مشتریان از جدیدترین Macbook Pro اپل ناامید شدند ، افزایش فروش را نشان می دهد. در سال 2019 ، مایکروسافت در رویداد سرفیس خود لپ تاپ اپل را از بین برد. پانوس پانای ، مدیر ارشد محصولات مایکروسافت ، اگرچه به طور خاص از اپل نام نبرد ، به طراحی صفحه کلید این شرکت ، عدم وجود ماوس در iPad ها و همچنین چندین ویژگی طراحی دیگر اشاره کرد.
بیشتر در اینجا بیشتر بخوانید برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شویدمایکروسافت در جدیدترین تبلیغ خود برای Surface Pro 7 صفحه کلید MacBook اپل را از بین برد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.