11 معامله گر پشت صحنه که تبلیغات M & A را در شرکت هایی مانند Omnicom و Accenture انجام می دهند
فعالیت های ادغام و تملک صنعت تبلیغات طی هفت ماه گذشته پس از ضربه همه گیر بزرگ همه گیر در 2020 افزایش یافته است.
به گفته شرکت مشاوره ای Ciesco ، معاملات M&A در نیمه اول سال 2021 با تمرکز بر تبلیغات دیجیتال و مارتیچ 46٪ نسبت به سال قبل از نظر حجم افزایش یافته است. حتی بدون ادغام بزرگ Discovery TimeWarner ، ارزش کل این معاملات بیش از دو برابر شد ، از 25.2 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2020 به 55.1 میلیارد دلار در 2021.
کریس ساهوتا ، مدیرعامل سیسکو گفت: شرکت های خصوصی خصوصی در نیمه اول سال 2021 با افزایش 80 درصدی کل معاملات در سال پیشرو بودند.
به گفته ساهوتا ، روزهایی گذشته که غول های ادامه مطالب تبلیغاتی مانند WPP ، Publicis ، Omnicom و Dentsu 30 یا بیشتر قرارداد را در یک سال بسته بودند. مشاور غول پیکر Accenture با خرید 16 کسب و کار تبلیغاتی در سال 2019 و 12 کسب و کار در سال 2020 به عنوان خریدار برتر صنعت تبدیل شده است. آژانس های تازه کار مانند Jellyfish ، S4 Capital ، و شما و آقای جونز نیز به طور منظم علیه شرکت های PE پیشنهاد می دهند.
اما نامهای بزرگ هر کدام در ماههای اخیر خریدهای پاشنده را اعلام کرده اند زیرا هزینه تبلیغات به سطح قبل از همه گیری بازگشت و رشد ارگانیک دو رقمی شد.
اینسایدر 11 مدیر عامل ناظر بر فعالیت های M&A صنعت تبلیغات در خارج از جهان را در سال جاری شناسایی کرد. آنها توسط کارفرما به ترتیب حروف الفبا فهرست شده اند.
همه از اظهارنظر خودداری کردند مگر اینکه موارد دیگری ذکر شده باشد.
استوارت نیکول ، مدیر ارشد توسعه شرکت ، Accenture LinkedIn استوارت نیکول ، مدیر ارشد تیم توسعه شرکت Accenture است که رهبری M&A و سایر فعالیتهای سرمایه گذاری برای غول مشاور را بر عهده دارد. همه مدیرانی که روی تلاش های M&A کار می کنند به او گزارش می دهند.
بسیاری از خریدهای Accenture در زمینه هایی مانند رایانش ابری و فناوری اطلاعات است که خدمات تحول در تجارت خود را تقویت می کند. اما از زمان راه اندازی بخش بازاریابی Accenture Interactive در سال 2009 ، این شرکت به تدریج در فضای تبلیغات M&A فعال شده و 43 شرکت را بین سال های 2018 تا 2020 خریداری کرده است.
به گفته Ciesco ، Accenture با وجود افت 30 درصدی در فعالیت های شرکت مشاوره ای M&A ، سال گذشته 12 خرید صنعت تبلیغات انجام داد – بیش از هر شرکت دیگری. ساهوتا ، مدیرعامل سیسکو گفت که Accenture در حال حاضر با شرکت های بزرگ هلدینگ معامله کرده است که خرید آنها اخیراً به یک رقم کاهش یافته است.
بزرگترین خرید Accenture خرید Droga5 بود ، که در سال 2019 با قیمتی کمتر از 500 میلیون دلار خریداری کرد. اما آژانس های کوچکتر در سراسر جهان را نیز هدف قرار می دهد تا جایگاه خود را گسترش داده و با WPP ، Publicis و دیگران برای کسب و کارهای جدید رقابت کنند. اخیراً آژانس تجارت الکترونیک ایتالیایی OpenMind را خریداری کرده است.
به گفته نیکول ، این شرکت 1.5 میلیارد دلار برای 34 معامله در سال 2020 هزینه کرد و انتظار می رود امسال به 4 میلیارد دلار برسد.
لورنس هینز ، رئیس جهانی ادغام و خرید ، Dentsu International Dentsu لورنس هینز پیش از ارتقاء به همان نقش در دنتسو ، هلدینگ تبلیغاتی ژاپنی که اکثریت سهام شرکت Merkle را به ارزش 1.5 میلیارد دلار در سال 2016 به دست آورد ، رهبری M&A جهانی برای شرکت بازاریابی داده Merkle را بر عهده داشت.
دنتسو 34 درصد باقیمانده سهام Merkle را درست در زمان شیوع همه گیر در اوایل سال 2020 خریداری کرد و هینز یکی از چندین مدیر اجرایی بود که پس از آن معامله نقش مهمی در غول تبلیغاتی ایفا کرد.
او هم اکنون به عنوان مدیر جهانی M&A دنتسو در خارج از ژاپن و CFO مدیریت تجربه مشتری فعالیت می کند ، یکی از سه بخش ایجاد شده توسط رهبری شرکت در تجدید ساختار بزرگ اواخر سال 2020.
دنتسو از 19 معامله در سال 2018 به شش معامله در سال گذشته رسید ، اما Sahota از Ciesco گفت که این شرکت مدتهاست که بیشترین سهام را در اختیار داشته است.
علیرغم چالش های ناشی از سرمایه گذاری بزرگ آن در المپیک توکیو ، دنتسو با خرید 250 میلیون دلار آژانس تجربه مشتری LiveArea در تابستان امسال دوباره وارد معاملات M&A شد و استراتژی جدیدی را که بر بازاریابی مبتنی بر داده Merkle متمرکز است ، تقویت کرد.
قبل از پیوستن به Merkle در سال 2017 ، Hinz نقش های اجرایی در بانکداری و فناوری اطلاعات داشت.
دیدیه ریگال ، مدیر ادغام و خرید ، هاواس لینکدین Havas به طور قابل توجهی کوچکتر از شرکت های هلدینگ رقیب است و 2.53 میلیارد دلار درآمد در سال 2020 در مقابل 16.7 میلیارد دلار WPP و Omnicom 13.1 میلیارد دلار گزارش می کند.
اما Havas ، که در سال 2017 بخشی از گروه رسانه ای فرانسوی Vivendi شد ، امسال به خرید نمایندگی های کوچک و متوسط ​​ادامه داد و شرکت اسرائیلی Inbar Merhav G ، شرکت BLKJ مستقر در سنگاپور و آژانس خرید تبلیغات استرالیایی Hylanda را خرید. همچنین در اواخر سال 2020 اکثریت سهام آژانس خلاق Camp + King را خریداری کرد.
مدیرعامل یانیک بلوره اخیراً به معاملات آینده اشاره کرده است. وی گفت: هاواس می خواهد پس از خرید سه شرکت در سال 2019 وارد بازار ژاپن شده و حضور خود را در هند گسترش دهد.
دیدیه ریگال در حال حاضر M&A جهانی را در کنار بولوره ، که رئیس هیئت نظارت ویوندی است نیز رهبری می کند.
او در سال 2015 پس از کار در M&A در شرکت های مالی و خصوصی مانند Credit Suisse ، Deutsche Bank و Platinum Equity به این شرکت پیوست.
ریگال جانشین آندره پینتو شد ، که Havas را ترک کرد و به شرکت جدید مدیرعامل سابق دیوید جونز ، You & Mr. Jones پیوست.
ایرن وایت ، SVP توسعه شرکت ، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل مالی ، IPG LinkedIn IPG ایرن وایت را برای نظارت بر فعالیتهای M&A در ماه آوریل تبلیغ کرد. مدیر اجرایی PE بیش از یک دهه است که با این شرکت کار می کند و به آژانس های آن از طریق سرمایه گذاری کمک می کند.
وایت جانشین SVP توسعه شرکت هیو بوستون شد ، که 11 سال را در IPG گذراند و قبل از پیوستن به شرکت مشاوره ای M&A JEGI CLARITY در ماه آوریل.
حتی قبل از ارتقاء رتبه ، وایت نقش های کلیدی را در برخی از بزرگترین معاملات IPG ایفا کرد. او به فیلیپ کراکوفسکی ، مدیرعامل فعلی ، در مذاکره در مورد خرید 2.3 میلیارد دلاری شرکت بازاریابی داده Acxiom در سال 2018 کمک کرد و راه اندازی Kinesso و Matterkind ، دو مارک جدید را که از ادغام آن شرکت به وجود آمد ، رهبری کرد.
کراکوفسکی در اوایل سال 2021 به اینسایدر گفت که IPG نسبت به رقبای خود در M&A در مقیاس بزرگ فعالیت کمتری خواهد داشت اما گفت که به دنبال خریدهای کوچکتر برای رشد در خارج از ایالات متحده و توسعه قابلیت های فناوری آژانس های خود است.
بزرگترین حرکت اخیر IPG ترکیب بخش های بازاریابی مراقبت های بهداشتی دو آژانس بزرگ خود ، McCann و FCB ، برای تشکیل IPG Health بود. همچنین در سال 2020 واگذاری های کلیدی انجام داد و نمایندگی اسپانیایی کازانوا // مک کان و مولن لاو اندونزی را به اصول اصلی خود فروخت.
جرمی مولینز ، مدیر ارشد راه حل ها ، Jellyfish LinkedIn از زمانی که شرکت فرانسوی Fimalac در سال 2019 700 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است ، Jellyfish یکی از خریدارترین آژانس ها بوده است.
Jeremy Molins ، مدیر ارشد راه حل ها ، که بر M&A نظارت می کند ، گفت که Jellyfish به دنبال شرکت هایی است که در زمینه هایی که امکان رشد دارند ، تخصص دارند ، مانند تولید محتوا ، بازاریابی خرده فروشی و مدیریت ارتباط با مشتری.
گسترش جغرافیایی همچنین بسیاری از خریدهای آن را به دنبال دارد. به عنوان مثال ، مدیر عامل کریس لی گفت که Jellyfish در فوریه استودیوی Data Runs Deep را خریداری کرد تا حضور قوی تری در آسیا و اقیانوسیه ایجاد کند.
مولینز گفت که Jellyfish نیازی به خرید با نمایندگی های 500 نفره ندارد زیرا بیشتر رشد آن به صورت ارگانیک انجام می شود ، بنابراین او بر عملیات کوچک و متوسط ​​تمرکز می کند که تخصص آنها می تواند در کل شرکت اعمال شود.
لی گفت که چتر دریایی اغلب علیه شرکت های PE پیشنهاد می دهد ، اما با آژانس های پشتیبانی شده از PE مانند Brainlabs و Accenture و S4 Capital نیز روبرو می شود. این رقابت شدید باعث شده است که آژانس مانند توسعه کسب و کار با M&A رفتار کند و اغلب با شرکت هایی که در بازار نیستند تماس می گیرد.
مولینز گفت که فرایند M&A Jellyfish از بسیاری دیگر انعطاف پذیرتر است زیرا Fimalac متعلق به کارآفرین Marc Lacharrière است که آخرین نظر را در مورد همه معاملات دارد.
آدریان ساپولنیک ، EVP ، استراتژی و توسعه شرکت ، Omnicom Omnicom آدریان ساپولنیک از زمان خروج از صنعت مالی در سال 2009 ، بر M&A Omnicom ، دومین بزرگترین شرکت هلدینگ تبلیغاتی از نظر درآمد ، نظارت داشته است. در طول همه گیری ، او به عنوان معاون اجرایی استراتژی و توسعه شرکت ارتقا یافت.
Sapollnik به مذاکره و بستن معاملات M&A به همراه مدیرعامل جان ورن ، مدیر مالی فیلیپ آنجلاسترو و مدیرعامل Omnicom Digital ، جاناتان نلسون ، که رهبری خریدهای adtech و martech است ، کمک می کند.
یکی از منابع داخلی Omnicom ساپولنیک را یکی از قابل اعتمادترین ستوان های مدیر عامل جان ورن نامید و رن گفت که وی در طول همه گیری همه گیر ، مانند کاهش هزینه های املاک و مستغلات Omnicom ، “نقش کلیدی در همه تصمیمات مهم” داشته است.
Omnicom در ماه های اخیر بسیار فعال بوده است و شرکت داروسازی Archbow Consulting و آژانس طراحی ارتباط با مشتری Areteans را هنگام فروش Icon ، یک شرکت مبادله ای که برای مبادله موجودی تبلیغاتی Omnicom با کالاهای ناخواسته سایر مشاغل ایجاد شده است ، خریداری کرده است.
در تماس با درآمد سه ماهه دوم شرکت ، ورن گفت که Omnicom دو معامله در دست انجام دارد و پیش بینی می کند که آینده بیشتری وجود داشته باشد.
برخلاف رقبای خود مانند Publicis Groupe ، IPG و Dentsu ، Omnicom صاحب یک شرکت بزرگ داده نیست. زمینه های اصلی مورد علاقه آن مارته ، تجارت الکترونیک ، بازاریابی دقیق و مراقبت های بهداشتی است.
بیشتر بخوانید استفان استرین ، مدیر ادغام و خرید ، Publicis YouTube استفان استرین از زمان ارتقا مدیرعامل هیئت مدیره و مدیرعامل سابق موریس لوی ، مدیرعامل سابق بانک سرمایه گذاری ، ادغام ها و خریدهای Publicis را رهبری کرده است.
Publicis از آن زمان برخی از بزرگترین خریدهای تبلیغاتی را انجام داده است و 3.7 میلیارد دلار برای آژانس دیجیتالی Sapient در سال 2014 و 4.4 میلیارد دلار برای شرکت مدیریت داده Epsilon در سال 2019 پرداخت کرده است.
یکی از مدیران سابق Publicis گفت استرین یک اپراتور ثابت است که می داند چگونه با سازمان های نظارتی اروپایی کار کند ، که عموماً نسبت به همتایان آمریکایی خود در زمینه M&A سختگیرانه عمل می کنند.
مانند اکثر غول های تبلیغاتی ، Publicis فعالیت خود را در چند سال گذشته کاهش داده است. اما مدیر عامل شرکت آرتور سادون در تماس با درآمد ماه جولای به تحلیلگران گفت که Publicis از ضررهای همه گیر خود سریعتر از آنچه انتظار می رفت بهبود یافته و 17.1٪ رشد درآمد ارگانیک را در سه ماهه دوم ثبت کرده است.
این شرکت در اوایل سال 2021 دوباره وارد حالت M&A شد و چندین خرید مانند شرکت روابط عمومی Taylor Herring ، آژانس تجاری Balance Internet و مهمتر از همه ، CitrusAd ، یک شرکت نرم افزاری که به مارک ها در خرید تبلیغات در بسترهای خرده فروشان برتر کمک می کند ، انجام داد.
صدون اعلام کرده است که تجارت الکترونیکی مهمترین حوزه مورد علاقه Publicis است زیرا تحلیلگران پیش بینی می کنند هزینه تبلیغات خرده فروشی آنلاین تا سال 2025 از پخش تلویزیونی پیشی بگیرد.
اسکات روح ، مدیر ارشد رشد ، S4 Capital S3studio/گتی ایماژ سر مارتین سورل ماه ها پس از خروج از WPP در سال 2018 S4 Capital را راه اندازی کرد و به سرعت به یکی از فعال ترین خریداران آژانس های تبلیغاتی در سراسر جهان تبدیل شد. بزرگترین خرید آن شرکت تولیدی Media Monks و MightyHive بود ، شرکتی که به مارک ها کمک می کند تا تجارت دیجیتالی خود را در زمینه خرید تبلیغات دیجیتالی انجام دهند.
در آگوست ، S4 24 خرید را که در Media Monks و MightyHive جمع شده بود ، ترکیب کرد و یک آژانس یکپارچه به نام Media.Monks تشکیل داد.
سورل در سال 2019 اسکات اسپیرت را استخدام کرد تا به او در توسعه تجارت از طریق فعالیت های جهانی M&A کمک کند. روح شغل خود را “متقاعد کردن] کارآفرینان شگفت انگیز برای پیوستن به ما و ادغام شرکت های خود در S4 توصیف کرده است.”
یکی از منابع داخلی گفت که Spirit در زمان WPP بسیار نزدیک به سورل بود ، جایی که استراتژی شرکت را رهبری می کرد و به مدیریت سرمایه گذاری های آسیا و اقیانوسیه از پایگاه اصلی خود در سنگاپور کمک می کرد.
S4 چندین خرید را در سال 2021 انجام داده است ، که اخیراً شرکت تخصصی Destines استرالیا Salesforce است. مدیران شرکتهای PE ، شرکتهای تبلیغاتی و تازه واردانی مانند Stagwell و Jellyfish همگی به Insider می گویند که اغلب علیه شرکت سورل پیشنهاد می دهند.
روح می گوید قابلیت های دیجیتالی و رشد ارگانیک دو عامل مهم در انتخاب اهداف هستند. سورل همچنین از گسترش در آمریکای لاتین و آسیا صحبت کرده است ، جایی که S4 تعدادی از بهترین شماره های 2020 خود را منتشر کرد.
جیسون رید ، مدیر ارشد سرمایه گذاری ، Stagwell Inc. Stagwell Inc. مارک پن ، مدیرعامل مارک پن ، به اینسایدر گفت که پس از تأیید سهامداران ادغام گروه Stagwell Group و MDC Partners در 26 جولای ، جدیدترین شرکت تبلیغاتی Stagwell در حالت M&A قرار دارد.
پن گفت که Stagwell می تواند سالانه 65 میلیون دلار درآمد از طریق معاملاتی که توسط CIO Jason Reid هدایت می شود ، اضافه کند.
رید در زمان سرمایه گذاری در پن در CMO در مایکروسافت کار می کرد و در سال 2015 او را به گروه Stagwell منتقل کرد. او جانشین دیوید راس شد که بیش از 11 سال در MDC Partners به ​​عنوان مشاور عمومی و سرپرست توسعه شرکت مشغول به کار بود اما اخیراً شرکت را ترک کرد.
پن گفت که Stagwell یک استراتژی دو جانبه M&A برای گسترش حضور خود در خارج از ایالات متحده و به روز رسانی قابلیت های دیجیتالی آژانس های خود با خریدهای کوچک تر و اضافی را دنبال خواهد کرد. به گفته پن ، این شرکت اخیراً شبکه ای از آژانس های وابسته بین المللی را راه اندازی کرده است که به شناسایی اهداف خرید در سراسر جهان کمک می کند.
پن گفت که استاگول شرکت هایی را هدف قرار می دهد که بین 25 تا 75 میلیون دلار درآمد کسب می کنند و اغلب پیشنهادات خود را علیه شرکت های خصوصی و آژانس های نوپا ارائه می دهند ، اگرچه مایل به پرداخت هزینه های مشابه S4 Capital مارتین سورل نیست.
هر دو شرکت روی ادغام تمرکز کرده اند. اما در ماه ژانویه ، آژانس Stagwell Code and Theory شرکت طراحی دیجیتال Kettle را خرید و شرکت روابط عمومی آن Alison + Partners Sommerfield Communications را خریداری کرد.
پن گفت که استاگل همچنین تجارت خرید آگهی خود را گسترش می دهد تا بتواند در مبارزات سیاسی در کشورهای خارج از ایالات متحده فعالیت کند.
اندرو اسکات ، مدیر ارشد عملیاتی ، WPP WPP به عنوان بزرگترین شرکت هلدینگ تبلیغات در جهان ، WPP همچنین زمانی تهاجمی ترین خریدار آن بود که ده ها آژانس تبلیغاتی در سراسر جهان خرید و در مشاغل تحقیقاتی مانند Comscore و شرکت های رسانه ای مانند Vice سرمایه گذاری کرد.
اندرو اسکات بیش از 20 سال بر فعالیتهای M&A WPP نظارت داشته است. خودی ها می گویند که او با مدیرعامل مارک رید و CRO جان راجرز همکاری نزدیکی دارد تا معاملات خود را که اغلب توسط مدیران منطقه ای مانند لانس مائروف تهیه می شود ، که رهبری M&A در آمریکای شمالی را بر عهده دارد و سرمایه گذاری های قبلی را در مشاغل رسانه ای مانند Mic و شرکت Weinstein انجام داده است ، منعقد کند.
پس از اینکه مارک رید در سال 2019 مارتین سورل را به عنوان مدیرعامل منصوب کرد ، WPP تمرکز خود را بر شرکت های داده و فناوری محدود کرد تا تلاش کند دیجیتال خود را ایجاد کند. رید گفت که تجارت وی امسال پس از بحران همه گیر به حالت خرید بازگشته است و WPP بعداً بیش از 200 میلیون دلار متعهد شد تا به ایجاد مشاوره داده جدید خود Choreograph کمک کند.
یک منبع داخلی گفت که زمینه های اصلی مورد علاقه WPP تجارت الکترونیک و تجزیه و تحلیل داده ها است ، اگرچه همچنین به دنبال مشاغل کوچکتر مانند شرکت مهندسی نرم افزار برزیل DTI است که می تواند قابلیت های فناوری و روابط خود را با نام هایی مانند Adobe ، Salesforce و Microsoft افزایش دهد.
آندره پینتو ، شریک ، شما و آقای جونز شما و آقای جونز آندره پینتو بر M&A در شبکه دیجیتالی You & Mr. Jones به همراه بنیانگذار و مدیرعامل دیوید جونز پس از ایفای نقش مشابه زیر نظر جونز در شرکت هلدینگ Havas ، نظارت می کند.
پینتو به اینسایدر گفت که همه کارها را از یافتن اهداف M&A گرفته تا بررسی قراردادهای نهایی انجام می دهد. او همچنین تمام مسائل مالی تکرار نشدنی شما و آقای جونز مانند هدایت جستجوی املاک جدید را اداره می کند.
پینتو گفت که شما و آقای جونز هنگام جستجوی اهداف ، کل درآمد ، تعداد کارکنان و جغرافیا را در نظر نمی گیرید ، بلکه بر دارایی های فناوری یک شرکت و شخصیت های موسسان آن ، همراه با نرخ رشد طبیعی و سودآوری تمرکز می کنید.
پینتو گفت که شما و آقای جونز با استراتژی M&A خود بسیار سخت گیر هستید ، او تخمین زده است که این شرکت بیش از 500 پیشنهاد را برای هر خرید تکمیل شده رد کرده است. او گفت که معاملات بالای 30 میلیون دلار نیاز به تأیید هیئت مدیره شرکت دارد ، اما از زمان راه اندازی You & Mr. Jones در سال 2015 ، هر یک از آنها امضا کرده اند.
جدیدترین خرید آن آژانس تأثیرگذار در اوت 2020 بود ، اما پینتو گفت که چندین قرارداد در حال انجام است.
دیوید جونز به اینسایدر گفت قصد دارد روی شیوه جدیدی تمرکز کند که به بازاریابان کمک می کند کارهای خرید تبلیغات خود را در خانه انجام دهند.11 معامله گر پشت صحنه که تبلیغات M & A را در شرکت هایی مانند Omnicom و Accenture انجام می دهند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.