بازاریابان باید قدرت سه را درک کنند


بازاریابان باید قدرت سه را درک کنند
سومین سنگ از خورشید
اکثر ما در کلاس علوم آموختیم که زمین سومین سنگ از خورشید است. در رابطه با داستان دیگری که ما در مدرسه آموختیم ، گلدیلک و سه خرس ، زندگی همانطور که می شناسیم روی زمین تکامل یافته است زیرا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد. آب و هوا درست است یا آنچه دانشمندان منطقه قابل سکونت منظومه شمسی می نامند. در حالی که اثبات اینکه قدرت سه از این تصادف ناشی می شود دشوار است ، شکی نیست که سه قدرت خود را از تکامل مغز انسان می گیرد.
مردم انتخاب را دوست دارند اما انتخابهای زیاد را ندارند
مغز ما به گونه ای تکامل یافته است که از ما در برابر آسیب محافظت می کند. به عنوان بخشی از سیستم حفاظتی ما ، دوست داریم انتخاب هایی داشته باشیم. ما می دانیم که اگر در شرایط خطرناک انتخابی نداشته باشیم ، ممکن است راهی برای برون رفت از آن پیدا نکنیم. از سوی دیگر ، مغز ما نیز می داند که اگر انتخاب های زیادی داشته باشیم ، اغلب گیج می شویم. اگر گیج شده باشیم ، ممکن است انتخاب اشتباهی انجام دهیم ، که می تواند آسیب جدی به ما وارد کند. این بدان معناست که مغز دوست دارد انتخاب داشته باشد ، اما انتخاب های زیادی ندارد. این ما را به گلدلیک باز می گرداند. سه انتخاب به ما امکان می دهد از گزینه های خیلی گرم و خیلی سرد ، خیلی بزرگ و خیلی کوچک اجتناب کنیم و یکی را که مناسب است انتخاب کنیم. برای استفاده از این مکانیسم حفاظتی در مغز انسان ، بازاریابان باید این قدرت سه گانه را تشخیص دهند که تقریباً در همه چیز ساخته شده است.
زبان انگلیسی
زبان انگلیسی قدرت سه در نظم دادن به همه چیز را تشخیص می دهد. مغز به بهترین وجه می تواند تشخیص دهد که چه کسی اول است. تقریباً همه اولین انسان روی ماه را به یاد می آورند – نیل آرمسترانگ. کسب رتبه اول در یک نام تجاری یک مزیت بزرگ در بازاریابی است. در حقیقت ، بسیاری از آنها این را مزیت اولین حرکت دهنده می نامند. برخی دومین مرد روی ماه را یاد می کنند – باز آلدرین. کمتر کسی سومین فضانوردی را که روی ماه قدم می زند به یاد می آورد – چارلز (پیت) کنراد. هیچ کس ، به جز خویشاوندان نزدیک ، چهارمین مرد روی ماه – آلن بین – را به خاطر نمی آورد. زبان انگلیسی به سه مورد اول با انتهای منحصر به فرد – 1 ، 2 و 3 اهمیت بیشتری می بخشد. برای اعداد بعدی ، همه آنها یک پایان دارند – 4 ، 5 ، 6 ، 7 و غیره.
المپیک و رویدادهای ورزشی
بازیهای المپیک و دیگر رویدادهای ورزشی شواهد بیشتری را در مورد قدرت سه نفر ارائه می دهد. برنده یک رویداد برنده مدال طلا می شود. ورزشکاری که دوم می شود نقره می گیرد و نفر سوم برنز می گیرد. هیچ مدالی برای چهارم ، پنجم ، و فراتر از آن وجود ندارد. در بسیاری از مسابقات ، مردم بعد از مقام سوم شمارش را متوقف می کنند. مغز انسان یا اهمیتی نمی دهد یا به خاطر نمی آورد که چه کسی فراتر از یک سوم است.
برنامه های تجاری و بازاریابی
هنگام پیش بینی فروش یا سایر معیارهای یک تجارت ، ما اغلب به سه سطح خوش بینانه ، متوسط ​​و بدبین نگاه می کنیم. در نظریه احتمالات ، ما به موارد احتمال بالا ، متوسط ​​و پایین نگاه می کنیم. هنگام دسته بندی فروش ، آنها را به سه سطح تقسیم می کنیم – داغ ، گرم و سرد. A ، B و C ؛ یا بالا ، متوسط ​​و پایین.
اقتصاد می گوید مصرف کنندگان سه (یا کمتر) را ترجیح می دهند
اقتصاددانان به شما خواهند گفت که مصرف کنندگان oligopolies را ترجیح می دهند. خریداران خواهان انتخاب هستند ، اما انتخاب های زیادی ندارند. بازاریابان خوب می دانند که انتخاب های زیاد باعث استرس مغز خریداران می شود. به همین دلیل است که با بالغ شدن بازارها ، اغلب در سه شرکت اصلی ادغام می شوند. در بازار اتومبیل ایالات متحده ، تولید کنندگان زیادی در روزهای اولیه وجود داشت. در حال حاضر تنها سه دستگاه وجود دارد – جنرال موتورز ، فورد و کرایسلر ، و سومین مورد نزدیک است که تحت اختیار فیات قرار گیرد. در تلفن های همراه ، Verizon ، ATT و دو ارائه دهنده اینجا بسیار کوچکتر وجود دارند که برای سومین رقابت می کنند-T-Mobile و Sprint. T-Mobile سعی کرد با ATT ادغام شود ، اما دولت پس از اعتراض Sprint و دیگران اجازه نداد. کک و پپسی وجود دارد و سومین انتخاب سهم بسیار کوچکی از بازار کولا دارد. به طرز عجیبی سه مورد دیگر وجود دارد که اکثر مردم در صورت تمایل به فکر کردن به آنها فکر می کنند-هانسن برای بازار طبیعی طبیعی کولا ، RC Cola مورد علاقه سطح متوسط ​​، یا شستا کولا برای کسانی که با قیمت پایین خرید می کنند. ریچارد برانسون حتی با وجود قدرت تجاری ویرجین ، نتوانست در بازار کولا مشکلی ایجاد کند.
پایدارترین شکل
کسانی که در هندسه مهارت دارند می دانند که مثلثی با سه ضلع پایدارترین شکل است. به همین دلیل است که پل ها و ساختمان هایی که باید وزن زیادی را تحمل کنند دارای عناصر ساختاری بر اساس مثلث هستند. در پیشاهنگان و ارتش ، آنها به شما می آموزند که موقعیت خود را مثلث بندی کنید تا گم نشوید. شما سه نقطه را با فاصله تقریبی 120 درجه انتخاب می کنید تا موقعیت خود را ثابت کنید.
قانون یک سوم در هنر و موسیقی

عکاسان ، هنرمندان و طراحان قانون یک سوم را می آموزند. یک عکاس باتجربه سعی می کند خط افق عکس خود را یک سوم از بالا یا یک سوم از پایین و نه در وسط (جایی که اغلب آماتورها آن را قرار می دهند) قرار دهد. نقاشان اغلب اشیاء اصلی نقاشی های خود را در یکی از چهار نقطه تقاطع یا نقاط داغ قرار می دهند که یک سوم از راست و چپ و بالا و پایین بوم قرار دارند. هنگام نوشتن تبلیغات ، یک طراح خوب از قانون یک سوم در ترکیب خود استفاده می کند. اگر رنگ را در نظر بگیریم ، تعجبی ندارد که سه رنگ اصلی وجود دارد – قرمز ، زرد و آبی. و در موسیقی ، نت سوم از هر مقیاس ، اساسی ترین هماهنگی را که گوش انسان برایش خوشایند می آورد ، فراهم می کند.
شواهدی از قدرت سه نفر در بازار
هنوز از قدرت سه نفر مطمئن نیستید؟ بیایید چند نمونه را در بازار بررسی کنیم. او فقط تعداد کمی هستند.

* Three Stooges – Moe ، Curly و Larry.
* سه تفنگدار – آتوس ، پورتوس و آرامیس.
* پسران پپ – مانی ، مو و جک.
* طلسم های برنج Krispies – Snap ، Crackle و Pop.
* شبکه های تلویزیونی پخش بزرگ 3 – ABC ، ​​CBS و NBC. چگونه می توانید قدرت سه را در بازار تجارت خود اعمال کنید؟
اگر قدرت سه را درک می کنید ، می توانید از آن به طور مثر در بازاریابی خود استفاده کنید. شما می توانید سه سطح مارک تجاری در سه نقطه قیمت مختلف (Banana Republic ، Gap و Old Navy – همه متعلق به Gap Inc. یا Cadillac، Buick و Chevrolet ارائه شده از جنرال موتورز) را ارائه دهید. شما می توانید محصولات را در سه نوع (وانیل ، شکلات و توت فرنگی) ارائه دهید. شما می توانید مشتریان احتمالی خود را در سه گروه (گرم ، گرم و سرد) سازماندهی کرده و بر اساس آن فروش را پیگیری کنید. در ارتباطات بازاریابی خود ، می توانید بر سه مزیت منحصر به فرد محصولات خود تمرکز کنید که هرکس می تواند به دیگران منتقل کند – ایجاد هرم ویروسی مثبت که فروش و سود بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. در نهایت ، اگر تا به حال با متخصصان روابط عمومی مناسب مشورت کرده اید ، آنها به شما توصیه می کنند که هنگام صحبت با رسانه ها بر سه نکته کلیدی تمرکز کنید. فراتر از آن ، توجه و علاقه آنها را از دست خواهید داد. اگر قدرت سه را درک کرده و از آن در بازاریابی خود استفاده کنید ، میزان موفقیت خود را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید. بهترین شانس.
مطالب بیشتر برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.