‘؛ درنده ‘؛ شرکت هایی مانند مونات و مری کی از الگوهای رفتاری و اضطراب کروناویروس برای هدف قرار دادن میلیون ها آمریکایی تازه بیکار آمریکایی استفاده می کنند
با شروع پایبندی آمریکایی ها به دستورات قرنطینه در اواسط ماه مارس ، یک حساب میمی در اینستاگرام که طرفداران شامپو فروش مونات را مورد توجه قرار می داد ، پیام های دلگرم کننده ای به شبکه توزیع کنندگان خود ارسال می کرد.
یکی از نوشته ها به نقل از استوارت مک میلان ، مدیرعامل مونات ، می گوید: “فقط به این دلیل که باید در خانه بمانید به این معنا نیست که باید در همان جایی که هستید بمانید.” یکی دیگر می گوید: “Idk که باید این را بشنود ، اما قدردانی از درآمد خانگی این است که بی ادب نباشد یا از آنچه در جهان اتفاق می افتد استفاده کند.”
@mofammemes/Instagram برخی از شرکای Monat حتی نکاتی را در مورد نحوه ایجاد ماسک صورت با استفاده از کیف های بوم مارک به اشتراک می گذارند.
مونات یکی از بسیاری از شرکت های فروش مستقیم است که در میان همه گیری ویروس کرونا پیام های جدیدی را پذیرفته است. آنها هم افرادی را که به دنبال خرید محصولات هستند و هم توزیع کنندگان احتمالی را برای آن محصولات جذب می کنند ، در زمانی که اکثر فروشگاه ها و رستوران ها مجبور به بستن سفارشات سرپناهی و توصیه های فاصله گذاری اجتماعی شده اند. نمایندگان فروش Monat به دلیل سیاست شرکت از صحبت شرکای بازار با رسانه ها ، از صحبت با Business Insider خودداری کردند.
شرکت های فروش مستقیم-که به آنها بازاریابی شبکه ای یا شرکت های بازاریابی چند سطحی نیز گفته می شود-اغلب محصولاتی مانند روغن های ضروری ، محصولات مراقبت از پوست و مکمل های رژیمی را می فروشند و از شبکه های توزیع کننده هایی استفاده می کنند که در خانه کار می کنند و ساعت کاری خود را تعیین می کنند. معمولاً به توزیع کنندگان وعده کاهش سود حاصل از فروش محصولات شخصی آنها و همچنین فروش توزیع کنندگان آنها را می دهند. محصولات به طور مستقیم برای مصرف کنندگان ارسال می شود ، برای هر دو طرف راحت است و راهی آسان برای جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا در جامعه است.
از آنجا که آنها می توانند بدون هیچ مانعی به کار خود ادامه دهند ، این شرکت ها از این فرصت استفاده می کنند تا مشاغل خود را به عنوان یک جایگزین امن معرفی کنند.
اما رز به بیزینس اینسایدر گفت: “شرکت ها بسیار مایل هستند که افراد را به عضویت خود درآورند ، بنابراین آنها واقعاً جذب خود را افزایش داده اند.” رز یک توزیع کننده سابق فروش شبکه است که اکنون میزبان “پادکست Anti-MLM” است. او گفت: “آنها روی این واقعیت حساب می کنند که مردم می ترسند و به دنبال چیزی هستند که به آنها کمک کند. همه آنها وعده می فروشند.”
نمایندگان فروش شرکت هایی مانند Young Living ، Limelife ، Mary Kay و Younique به Business Insider گفتند که علاقه مندی تازه ای را از سوی افرادی که به سرعت بیکار شده اند و نیاز به درآمد اضافی دارند ، جلب کرده اند. تقریباً 16.8 میلیون آمریکایی در سه هفته گذشته درخواست بیکاری کرده اند و اقتصاددانان پیش بینی می کنند که این تعداد تا پایان آوریل به 20 میلیون نفر برسد.
سرمایه گذاری در “آزادی مالی” تلاش های استخدامی اغلب به صورت پست های فیس بوک و ویدیوهای زنده Instagram است. سامر سندرز ، مادری 36 ساله که در تگزاس زندگی می کند ، گفت که اخیراً پیامها در مورد بزرگترین نگرانی های مردم در دوران همه گیری و رکود اقتصادی در حال چارچوب بندی شده است.
سندرز یکی از تعدیل کنندگان گروه فیس بوک “به نظر می رسد مانند MLM اما خوب است” است. این گروه بیش از 160 هزار عضو دارد که تجربیات فروش بدی را به اشتراک می گذارند و در مورد پست های فیس بوک همکلاسی هایی که مدتهاست گم شده اند سعی می کنند شیوه زندگی کار خود را به فروش برسانند. سندرز به بیزنس اینسایدر گفت که او در ارسالهای توزیع کنندگان “افزایش چشمگیری” دیده است ، که اغلب سعی می کنند از وحشت ناشی از فجایع و بلایا به عنوان یک تاکتیک فروش استفاده کنند تا مردم را به پیوستن به صفوف خود ترغیب کنند.
ده ها نمونه از این پیام ها که در فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر یافت شده است – و در موضوع Reddit ، r/antiMLM ارسال شده است – این را نشان می دهد.
در یک پست فیس بوکی که شرکت Arbonne را تبلیغ می کند ، که یک سری محصولات مراقبت از پوست ، لوازم آرایشی و تغذیه ای را به فروش می رساند ، آمده است: “مردم در حال فرار هستند … اگر به دنبال من هستید ، من اینجا هستم و در حال ساخت و ساز هستم. تجارت جهانی چند میلیون دلاری من از خانه بدون میکروب من است. ”
عکسی که در فیس بوک ارسال شده است ، بطری های ضدعفونی کننده لیموترش LimeLife را نشان می دهد ، همراه با شرح: “اگر من به شما بگویم می دانستم از کجا می توانید مقداری ضدعفونی کننده دست تهیه کنید- از آنجا که می دانید کروناویروس و همه چیز چطور؟”
یکی از توزیع کنندگان Inteletravel ، یک شرکت فروش شبکه مشاوره مسافرتی ، علیرغم کاهش شدید سفرها در بحبوحه همه گیری ، به فیس بوک رفت تا فروشندگان را جذب کند.
امیلی گرین ، نماینده فروش شرکت روغن های ضروری در Young Living ، گفت که او در دسترسی به این محصولات “احساس فوریت” کرده است. او گفت که به دلیل عدم قطعیت در زمینه های دیگر که ممکن است از ثبات بیشتری برخوردار باشد ، فروشندگان بالقوه به این فکر می کنند: “شاید وقت آن رسیده که چیز جدیدی را امتحان کنیم.”
توزیع کنندگان چندین مارک تجاری به Business Insider می گویند که یکی از بزرگترین مزایای شغل آنها این است که بتوانند از راحتی در خانه خود کار کنند. این ثابت کرده است که این یک مزیت سودآور است در حالی که اکثریت کشور در خانه هستند.
شرکای بازار Monat تعداد بی سابقه ای از مصرف کنندگان جدید و توزیع کنندگان جدید را تبلیغ کرده اند و مارس را به عنوان سومین ماه بزرگ این شرکت در تاریخ جشن گرفتند. سخنگوی مونات نمی بیشتر بخوانید تواند این ادعاها را تأیید کند ، و پست های رسانه های اجتماعی از آن زمان حذف شده است. طبق گزارشات ، این شرکت در سال گذشته نزدیک به 400 میلیون دلار درآمد داشته است.
آدریان ادامه مطالب الیا ، فروشنده مستقل شرکت آرایش یونیک ، به بیزینس اینسایدر می گوید: “من فروش بیشتری نسبت به قبل دارم.” او گفت که مشتریانش “مزایایی را که من انجام می دهم ، چگونه برای من مفید است و آنچه می تواند به آنها کمک کند نیز مشاهده می کنند. … – شرکت های بازاریابی. ”
احساس الیا نشان دهنده روندی در صنعت است که رز ، توزیع کننده سابق پادکستر ، به Business Insider توضیح داد: “وقتی در MLM هستید ، به شما یاد داده می شود که بقیه در خارج فقط نفرت دارند.”
مشاغل فروش شبکه اغلب توسط منتقدان به عنوان طرح های هرمی مورد تمسخر قرار می گیرند ، اما توسط اعضای آنها به عنوان راهی برای کار بر اساس برنامه شخصی یا تبدیل شدن به رئیس خود مورد ستایش قرار می گیرند. برای پیوستن به شبکه های توزیع اکثر این شرکت ها ، شخص فقط باید یک بسته اولیه از موجودی شرکت را خریداری کند که می تواند بین 99 تا 6000 دلار متغیر باشد. الیا آن را به عنوان “سرمایه گذاری در مشاغلی که می تواند با 99 دلار تبدیل به یک امپراتوری شود – توصیف می کند – می توانید آن را به آزادی مالی تبدیل کنید.”
برخی از مارک ها-مانند شرکت ورزشی LuLaRoe ، شرکت مراقبت از پوست Rodan + Fields و Herbalife ، فروشنده مکمل های غذایی-با دعاوی چند میلیون دلاری ناشی از ادعاهای شیوه های فریبنده بازاریابی روبرو شده اند ، گاهی اوقات توسط توزیع کنندگان که سرمایه گذاری های اولیه بزرگی را انجام داده اند و دریافت کرده اند. در بازگشت کمی از شرکت
به عنوان مثال ، Herbalife طی شش سال گذشته 235 میلیون دلار برای حل و فصل دعاوی و تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال و کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار پرداخت کرده است.
سرمایه گذاری در صنعت “مقاوم در برابر رکود” شرکت هایی که بر بازاریابی شبکه ای متکی هستند اغلب محصولات بهداشتی و سلامتی را به فروش می رسانند. صنعت زیبایی اغلب به عنوان “مقاوم در برابر رکود” شناخته می شود و محصولات زیبایی یکی از تنها مناطقی در دوران رکود بزرگ بود که هزینه های مصرف کننده افزایش یافت.
در حال حاضر ، با متزلزل شدن بسیاری از زندگی روزمره توسط ویروس کرونا ، مراقبت از خود راهی مطمئن برای مقابله با هرگونه نگرانی جدید یا مکرر شده است.
لیزا مک ، توزیع کننده لوازم آرایشی مری کی ، گفت: “شما هنوز هم صورت خود را می شویید ، درست است؟ مردم می گویند” شما به ما گفتید که نمی توانیم صورت خود را لمس کنیم ، اما من هنوز هم می خواهم از آن مراقبت کنم. ” Business Insider. “آنها در خانه گیر کرده اند و می خواهند هنوز احساس خوبی داشته باشند. مردم به مهمانی نمی روند و لباس مجلسی نمی خرند. برای احساس خوب ، ممکن است یک لوله رژلب بخرند. ”
مک با بیش از 20 سال تجربه در فروش محصولات مری کی ، یکی از برترین توزیع کنندگان این شرکت در سراسر جهان است – و او یکی از کادیلاک های صورتی ماری کی را برای اثبات آن به فروشندگان نخبه خود واگذار کرده است. این شرکت 57 ساله لوازم آرایشی با بیش از 2.4 میلیون فروشنده انفرادی یکی از بزرگترین مشاغل فروش مستقیم در جهان است.
مک به بیزنس اینسایدر گفت که فروش محصولات تیمش در میان همه گیری همه گیر بهبود یافته است و خریداران هنوز در جستجوی پرفروش ترین سرم های ضد پیری ، روغن های ضروری و کرم ها و لوسیون های مری کی هستند. اگرچه ممکن است بسته شدن کارخانه ها و فروشگاه های خشت و ملات مانع از خرده فروشان رقیب شود ، اما مک گفت مری کی یک تجارت “ضروری” محسوب می شود که با وجود اقدامات قرنطینه ، امکانات تولید اجازه باز ماندن دارد.
هنوز مشخص نیست که آیا سایر شرکت های فروش مستقیم و کارخانه های آنها نیز مشاغل اصلی محسوب می شوند یا خیر ، اما توزیع کنندگان Business Insider می گویند که هیچ کندی در فروش و ارسال محصولات آنها وجود ندارد. سخنگوی Herbalife به Business Insider گفت که در حالی که این شرکت به انجام سفارشات محصولات خود ادامه می دهد ، “راهنمای تعامل با مشتری” را برای توزیع کنندگان اجرا می کند.
نمایندگان فروش Herbalife ، شرکت روغن های اساسی doTerra و برند لوازم آرایشی Avon به چندین درخواست مصاحبه پاسخ ندادند. نمایندگان فروش Rodan + Fields به Business Insider گفتند که تحت سیاست شرکت نمی توانند با رسانه ها صحبت کنند.
رز ، توزیع کننده سابق ، هشدار داد که شرکت های بازاریابی شبکه ای “در حال حاضر در حال شکار و استفاده از تاکتیک های درنده خود هستند. افراد زیادی هستند که می توانند در این شرایط از آنها استفاده کنند.”
در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید&#x27؛ درنده &#x27؛ شرکت هایی مانند مونات و مری کی از الگوهای رفتاری و اضطراب کروناویروس برای هدف قرار دادن میلیون ها آمریکایی تازه بیکار آمریکایی استفاده می کنند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.