5 راه برای هوشمندسازی بازاریابی B2B


5 راه برای هوشمندسازی بازاریابی B2B
هر از گاهی من با یک کمپین یا فعالیت بازاریابی روبرو می شوم که باعث می شود من متوقف شوم و یک خراش ذهنی انجام دهم. شما این فکر را می دانید – “چرا آنها این کار را کردند؟” در حالی که من طرفدار زیادی از تلاش برای ایده های جدید هستم تا ببینم چه چیزی می چسبد ، هر کارهایی که بازاریاب B2B می تواند انجام دهد برای جلوگیری از ظاهر احمقانه چند کار انجام می دهد.
1. اهداف خود را بشناسید. کارآفرینان اغلب به سختی می توانند تمرکز خود را به یک یا دو بخش محدود کنند. شاید تصور شود پول پول است. چه کسی اهمیت می دهد که از کدام بخش آمده است. ما درآمد داریم ، اینطور نیست؟ حقیقت این نیست که همه مشتریان شما مشتریان مناسب برای کسب و کار شما هستند. ما غالباً شرکت های خود را مربی می کنیم و به آنها کمک می کنیم تا پروژه های تحقیقاتی بازار را انجام دهند تا به آنها در درک بخش های مناسب که باید با تلاش های کلی خود به بازار مورد هدف قرار دهند ، کمک کنند. با درک کامل خریداران و شخصیت های شخصی خود ، یک قدم جلوتر بروید تا بتوانید نقاط درد ، نیازها ، علایق و ترجیحات ذینفعان اصلی را در بخش های هدف خود به وضوح بیان کنید. اگر در مورد موضع خود در این مورد مبهم هستید ، چند دقیقه وقت بگذارید تا نمره وضوح بازار خود را در اینجا محاسبه کنید.
2. کانال های مناسب را تنظیم کنید. نکته بعدی من مبتنی بر درک شما از بازار هدف است. برای موفقیت واقعی در بازاریابی شرکت در مرحله توسعه ، باید در مورد کانالهای بازاریابی که در دستیابی ، برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان هدف م mostثرتر هستند آگاهی داشته باشید. برای شناسایی کانال های بازاریابی مناسب خود ، کمی تحقیق کنید. با مشتریان بالقوه و مشتریان خود صحبت کنید. با تیم های فروش و خدمات مشتری خود نیز صحبت کنید ، زیرا آنها همچنین می توانند تا حدودی روشن شوند. به زبان ساده ، اگر بازار هدف شما در فیس بوک نیست ، شما نیز نباید باشید!
3. به دنبال هدف بروید. نتیجه گرا بودن یک ویژگی کلیدی برای هر بازاریابی است. اما این باعث نمی شود همه بازاریابان مستقیم از دروازه ما باهوش باشند. این مهم است که بازاریابان بر اهداف تمرکز کنند. بدون اهداف تعیین شده ، تلاشها ذاتاً به هدر خواهد رفت. مدیریت ارشد باید بیشتر به طور سالانه برای تعریف ، اولویت بندی و تعهد به اهداف بخش بازاریابی ملاقات کند تا بتوانید موفقیت تیم را به طور دقیق ردیابی کنید. یک قدم جلوتر بروید و اهداف خود را هوشمندانه کنید (فکر کنید تعداد مشترکان را به 10 هزار نفر افزایش دهید و نرخ باز را به جای بهبود خبرنامه به 25 درصد افزایش دهید) و به ارزیابی منظم و ارزیابی مجدد پیشرفت خود اهمیت دهید.
4. حمله خود را برنامه ریزی کنید. به جای اجرای کورکورانه بر خلاف اهداف بازاریابی خود ، در ابتدای هر سه ماهه یا چرخه برنامه ریزی مدتی را ادامه مطالب اختصاص دهید تا واقعاً برنامه های کاری را برای راهنمایی هر مرحله یا حداقل هر نقطه عطفی مستند کنید. این فعالیت می تواند به شما اطمینان دهد که کتابهای الکترونیکی خود را به موقع ایجاد کرده و منتشر کنید ، در برابر کمپین های خود اجرا کنید و به سایر اهداف خود برسید. با برنامه ریزی از این طریق ، به احتمال زیاد چابک خواهید بود زیرا موقعیت بهتری برای شناسایی و رفع موانع خواهید داشت.
5. تلاش خود را متمرکز کنید. از آنجا که بودجه بازاریابی در شرکت های فناوری راه اندازی و توسعه کمی محدود است ، تمرکز تلاش های بازاریابی نه تنها مهم است ، بلکه بسیار مهم است. هنگامی که بخش ، شخصیت ها و کانال های هدف خود را درک کردید ، اکنون باید توجه خود را به سمت تمرکز تغییر دهید. بازاریابان تمایل به جذب اشیاء درخشان دارند (باور کنید من می دانم) ، بنابراین مطمئن شوید که زمان و منابع خود را به درستی در چند موردی که واقعاً اهمیت دارند اولویت بندی می کنید تا در نهایت بتوانید تاثیر آن را مشاهده کنید. به جای تمرکز بر جذب بیشتر طرفداران فیس بوک ، چسباندن اینفوگرافیک خود به Pinterest یا ارسال یک بیانیه مطبوعاتی دیگر ، روی چند موردی که می توانید این هفته یا هفته آینده انجام دهید تمرکز کنید تا سوزن را بر خلاف اهداف خود حرکت دهید.
5.1 برای آزمایش وقت بگذارید. خوب ، توصیه بعدی من ممکن است در مورد آخرین نکته من خلاف تصور باشد ، بنابراین اجازه دهید کمی توضیح دهم. بدون افراط و تفریط و حواس پرتی از جدیدترین و بزرگترین چیز ، کمی وقت بگذارید تا آزمایش کنید و ایده های جدید را آزمایش کنید. به هر حال ، ممکن است چیزی پیدا کنید که بچسبد!
برای دریافت نکات عالی در مورد بهبود بازاریابی خود (و توسعه کسب و کار خود) ، در خبرنامه OpenView ثبت نام کنید. عکس توسط: renaissancechambara پستهای بیشتر را در OpenView Venture Partners بخوانید »
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.