عدم داشتن یک برنامه بازاریابی عالی ، برنامه ریزی برای شکست است
دو هدف اصلی برنامه بازاریابی چیست؟
دو هدف اصلی یک برنامه بازاریابی عبارتند از: (1) یک طرح برای پرسنل شرکت و (2) یک سند فروش برای فروش اجزای زیر:

* پرسنل کلیدی که برای شرکت کار می کنند
* بانکداران پول شرکت را با نرخ بهره پایین تر وام می دهند
* سرمایه گذاران برای هر سهم از سهام پول بیشتری به شرکت بدهند
* کارکنان با انگیزه و متقاعد شوند که در شرکت مناسب کار می کنند. عناصر اصلی در برنامه بازاریابی چیست؟
برنامه های بازاریابی دارای دو عنصر اصلی است – (1) اهداف و (2) راهبردهای دستیابی به آنها. چه نوع اهدافی؟ اهداف باید قابل اندازه گیری و چالش برانگیز باشند. اهداف قابل اندازه گیری به همه افراد در شرکت یک هدف مشترک می دهد. اگر هدف این است که 1 میلیون دلار در این ماه بفروشید ، به راحتی می توانید پیشرفت در این ماه را در طول ماه اندازه گیری کرده و مشخص کنید که آیا در پایان ماه به آن دست یافته اید یا خیر. اهداف چالش برانگیز همه را علاقمند می کند ، به جلوگیری از کسالت کمک می کند و افراد را در رسیدن به توانایی های بالقوه خود ترغیب می کند. اگر خیلی آسان باشد ، اهداف افراد را خسته کرده و انگیزه آنها را کاهش می دهد. اگر بسیار دشوار باشد ، اهداف کارکنان را ناامید و ناامید می کند که رسیدن به آنها تقریباً غیرممکن است.
ترکیب مناسب استراتژی ها با استفاده از 7 بلوک اصلی بازاریابی
پس از تعیین اهداف قابل اندازه گیری ، گام بعدی ایجاد استراتژی های بازاریابی برای دستیابی به آنها است. استراتژی های بازاریابی از جدول تناوبی عناصر بازاریابی طراحی شده است که من آنها را 7 عنصر اصلی می نامم.
سیستم اطلاعات بازاریابی
همه چیز با یک سیستم برای جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، گزارش (به تصمیم گیرندگان) و اقدام در مورد اطلاعات بازار در زمان واقعی آغاز می شود.
تحقیقات بازار. در “روزهای قدیم” ، تحقیقات بازار کافی بود. بازاریابان می توانند به عقب نگاه کنند تا تعیین کنند که کجا و چگونه باید جلو بروند. در واقع ، نگاه به گذشته هرگز کافی نیست ، اما به مراتب بهتر از انجام هیچ تحقیقی است. برای پیاده سازی یک سیستم اطلاعات بازاریابی عالی ، تحقیقات بازار باید جزء مهمی باشد زیرا برای درک موفقیت ها و اشتباهات گذشته باید به عقب نگاه کنید. در حقیقت ، در پیشاهنگان و ارتش ، آنها به شما می آموزند که موقعیت خود را مثلث بندی کنید تا گم نشوید. شما سه نقطه را با فاصله تقریبی 120 درجه انتخاب می کنید تا موقعیت خود را ثابت کنید. دو تا از آنها اغلب عقب هستند و یکی جلوتر.
نام تجاری (تصویر شرکتی و/یا موقعیت یابی)
پس از جمع آوری اطلاعات مناسب ، استراتژی های برندسازی برای تولید تصاویری از شرکت و محصولات آن طراحی می شوند که (1) مشتریان را برای خرید تشویق می کند و (2) آنها را از رقبا متمایز می کند. برای اینکه افراد غیر متخصص بفهمند مارک تجاری چیست ، آن را به دو بخش تقسیم می کنم که من آنها را “قفل” و “کلید” می نامم. هنگامی که قفل و کلید مد می شوند ، ابزارهای نام تجاری برای کمک به ارتباط آنها توسعه می یابد.
قفل کردن. “قفل” نشان دهنده مخاطبان هدف است که برای انجام بهتر این نیاز به محصولات شرکت مورد اعتماد خود نیاز دارند. کلید “کلید” شامل ایجاد تصاویری از شرکت و هر یک از محصولات آن است که در قفل بهتر از رقبا قرار می گیرد. ابزارهای برندسازی ابزارهای نام تجاری برای ایجاد یک کلید به یاد ماندنی شامل نام ، لوگو ، شعار ، فونت های نوع ، رنگ ها ، طلسم ها و جینگل ها است. تولید – محصول
محصولات متناسب با نقشه مارک شما توسعه داده می شوند. بسیار مهم است که محصول را به گونه ای تولید کنیم که انتظارات را برآورده یا فراتر از آن کند. اگر محصول وعده تصاویر مارک تجاری ایجاد شده را برآورده نکند ، خریداران ناامید می شوند و ناامیدی خود را با هرم ارجاع خود به اشتراک می گذارند. اگر در شبکه های اجتماعی باشد ، این اهرام ارجاع می تواند به ابعاد عظیمی برسد و مارک ها و شرکت ها را از بین ببرد. دو رایج ترین استراتژی طراحی محصول در زیر نشان داده شده است:
مدل استاندارد محصول همه کسانی که محصول را خریداری می کنند با همان پلت فرم اولیه شروع می کنند. آنها می توانند پیکربندی خود را با افزودن گزینه ها و لوازم جانبی سفارشی کنند. PC اصلی IBM و خودرو فورد از این مدل پیروی کردند. به گفته هنری فورد ، خریداران می توانند هر خودرویی را به شرط مشکی بودن داشته باشند.
مدل محصول متنوع. تمایز در هر پیکربندی محصول تعبیه شده است. یک مثال خوب در این زمینه ، خط تولید اصلی جنرال موتورز است که توسط آلفرد پی اسلون طراحی شده است. )
قیمت
پس از تعریف محصول ، می توان هزینه فروش را تعیین کرد و سپس استراتژی های قیمت گذاری را تعیین کرد. هرچه منحصر به فرد ، کیفیت و مطلوبیت بیشتر توسط نام تجاری و استراتژی های محصول ایجاد شود ، قیمت بالاتری را می توان دریافت کرد. بسیاری از استراتژی های مختلف قیمت گذاری وجود دارد. من سه استراتژی قیمت گذاری برتر را که معمولاً استفاده می شود ، بیان کرده ام.

* آنچه بازاریابی تحمل خواهد کرد. این یک استراتژی قیمت گذاری است که برای محصولات بسیار منحصر به فرد و با کیفیت مطلوب کار می کند.
* حاشیه ناخالص این استراتژی هزینه فروش را در بر می گیرد و قیمتی را ایجاد می کند که حاشیه سود ناخالص هدف را تولید می کند.
* مهمترین رقم این استراتژی تشخیص می دهد که مغز خریدار به طور معمول روی مهمترین (یا چپ ترین رقم) تمرکز می کند. به عنوان مثال ، برای مغز خریدار 9.99 دلار یا 9.95 دلار بسیار ارزان تر از 10.00 دلار به نظر می رسد ، حتی اگر تنها یک پنی یا نیکل کمتر باشد. در برخی موارد ، این سه استراتژی با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال ، اپل به طور معمول محصولات متمایز درجه یک را با قیمت های بالاتر می فروشد که اهداف حاشیه سود ناخالص آنها را برآورده می کند و از مهمترین قیمت گذاری رقمی استفاده می کند. اگر از فروشگاه اپل دیدن کنید ، iPads را با قیمت 499 دلار مشاهده خواهید کرد.
توزیع
توزیع تابع راحتی است. خریداران از فروشندگانی خرید می کنند که یافتن ، خرید و استفاده از کالاهایی را که می فروشند برای آنها آسان تر می کند. در ایالات متحده ، دو کانال مستقیم مشترک وجود دارد.

* افراد فروش به صورت حضوری (حضوری) به مشتریان می فروشند.
* بازاریابی مستقیم محصولات را از طریق اینترنت و پست مستقیم بدون هیچ گونه تعامل “حضوری” می فروشد. و ، دو کانال غیرمستقیم مشترک وجود دارد.

* تولید کننده به یک فروشگاه بزرگ یا یک حق رای دادن می فروشد که دور می زند و محصول را به خریدار نهایی می فروشد. مثال: Wal-Mart یا Target.
* تولید کننده به یک توزیع کننده یا عمده فروش می فروشد ، که محصول را به فروشنده یا فروشنده می فروشد و سپس آن را به خریدار نهایی می فروشد. مثال: هر فروشنده محلی یا کوچک تا متوسط. کسب و کارهای پیچیده تصور می کنند که می توانند افراد متوسط ​​را از بین ببرند و در پول خود صرفه جویی کنند. در حالی که این امر می تواند درست باشد ، آن دسته از مشاغل نمی دانند که باید وظایف افراد میانی را که باید انجام دهند (یا به دیگران پرداخت کنند) – انباری که فروشگاه بزرگ یا عمده فروش ارائه می دهد و راحتی آن خرده فروش ارائه می دهد همچنین ، این افراد میانی دارای مکان ها ، افراد فروش و تلاش های بازاریابی هستند که با حذف آنها نیز از بین می روند و ممکن است به خرده فروشان و خریداران نهایی برسند که شما نمی توانید.
ترویج
تعداد استراتژی های ارتقاء آنقدر زیاد است که برای پوشش همه آنها به یک کتاب نیاز است. استراتژی های برتر در ایالات متحده به چهار دسته تقسیم می شوند…
ادامه مطالب
* فروش شخصی. فروشنده یا فروشنده ، رو به رو به خریدار می فروشد.
* تبلیغات. فروشنده تبلیغات را در رسانه های ارتباط جمعی با هدف ایجاد اقدامات خرید که منجر به فروش می شود ، قرار می دهد.
* ارتقاء فروش تخفیف ، کوپن ، تخفیف یا مشوق دیگری به خریدار (یا فروشنده) ارائه می شود تا آنها را تشویق به خرید یا فروش سریعتر کند – معمولاً تا تاریخ انقضا.
* بازاریابی مستقیم. تبلیغ محصولات از طریق پست مستقیم ، تلفن ، تبلیغات پاسخ مستقیم ، اینترنت (شامل رسانه های اجتماعی و تکنیک های تلفن همراه). همه اش را بگذار کنار هم
پس از تدوین استراتژی های بازاریابی یکپارچه که از 7 بلوک اصلی (به عنوان مواد اولیه) استفاده می کنند ، (1) بودجه ای برای اجرای این استراتژی ها و (2) پیش بینی های فروش که در برنامه بازاریابی به اهداف قابل اندازه گیری برسد ، توسعه می یابد. با اجرای طرح ، هزینه های واقعی بر اساس بودجه اندازه گیری می شود و فروش واقعی با پیش بینی مقایسه می شود. هرگونه انحراف قابل توجه از اهداف و بودجه عملکرد ، تجزیه و تحلیل را برای تعیین علت آغاز می کند. این باید توسط اقدامات اصلاحی مناسب دنبال شود. اگر این طرح به درستی تدوین و اجرا شود ، احتمال موفقیت بالایی خواهد داشت. اگر سیستم اطلاعات بازاریابی به درستی ساخته و استفاده شود ، پیشرفت مستمر و مزیت رقابتی ایجاد می کند. همانطور که کاتسوکه واتانابه از تویوتا در مقاله ای در هاروارد بیزینس ریویو گفته است: «در شرکت ما نبوغ وجود ندارد. ما فقط هر کاری را که فکر می کنیم درست است انجام می دهیم و هر روز سعی می کنیم هر قسمت کوچک و جزئی را بهبود بخشیم. اما وقتی 70 سال پیشرفت های بسیار کوچک جمع می شوند ، تبدیل به یک انقلاب می شوند. ” با آرزوی موفقیت برای ایجاد یک برنامه بازاریابی که منجر به موفقیت بیشتر سازمان شما شود.
در اینجا بیشتر بخوانید برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدعدم داشتن یک برنامه بازاریابی عالی ، برنامه ریزی برای شکست است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.