گفته می شود آمازون قبل از راه اندازی رقبا روی استارتاپ ها سرمایه گذاری کرده و اطلاعات اختصاصی به دست آورده است ، که اغلب شرکت های کوچکتر را در این روند خرد می کند.


گفته می شود آمازون قبل از راه اندازی رقبا روی استارتاپ ها سرمایه گذاری کرده و اطلاعات اختصاصی به دست آورده است ، که اغلب شرکت های کوچکتر را در این روند خرد می کند.
بر اساس گزارش جدیدی از دانا متیولی و کارا لومباردو ، وال استریت ژورنال ، آمازون از فرایند سرمایه گذاری استارتاپ برای کمک به تولید محصولات رقیب خود استفاده کرده است.
مجله با ده ها موسس ، سرمایه گذار و مشاور استارتاپ صحبت کرد ، آنها گفتند که آمازون با شرکت های آنها ملاقات کرده یا در آنها سرمایه گذاری کرده است تا بعداً محصولات خود را که مستقیماً با شرکت کوچکتر رقابت می کند ، بسازد. مجله دریافت که محصولات ساخت آمازون اغلب رقابت را شکست می دهند.
مجله چندین نمونه از سرمایه گذاری های آمازون را که منجر به توسعه محصولات داخلی شده است کشف کرد. LivingSocial ، یک وب سایت معاملات ، به ژورنال گفت که پس از اینکه آمازون 30 درصد سهام این شرکت را به دست آورد ، شروع به درخواست تعداد زیادی اطلاعات از شرکت ، استخدام کارکنان و تماس با مشتریان LivingSocial برای ارائه معاملات بهتر کرد.
در یک مثال دیگر ، سرمایه گذاران صندوق Alexa سهمی در استارتاپ Nucleus خریداری کردند که یک دستگاه ارتباط تصویری برای خانه ساخته بود. هشت ماه بعد ، پس از دسترسی به برنامه ها و منابع مالی Nucleus ، آمازون Echo Show را معرفی کرد ، یک دستگاه مجهز به الکسا با صفحه نمایش ویدئویی بزرگ. به نقل از مجله ، فروش دستگاه های مصرفی Nucleus به سرعت کاهش یافت و این شرکت از بیشتر آن زمان برای فروش به بازار مراقبت های بهداشتی متمرکز شده است.
بر اساس این گزارش ، آمازون بعداً با Nucleus با 5 میلیون دلار توافق کرد ، اما هیچ گونه اشتباهی را قبول نکرد.
شرکت های دیگر مانند DefinedCrowd ، Vocalife و Ubi-که بلندگوی صوتی مشابه Echo داشتند-نیز به مجله آمازون گفتند آمازون با آنها ملاقات کرده یا روی آنها سرمایه گذاری کرده است ، اما بعداً به نظر می رسد از فناوری آنها استفاده می کند.
در بسیاری از موارد ، شرکت های کوچکتر گفتند که دیگر نمی توانند در فضا رقابت کنند و کوچک یا بسته شدند.
لئور گربلر ، که بلندگوی صوتی Ubi ، یکی از پیشینیان Echo را ایجاد کرده بود ، به وال استریت ژورنال گفت: “در نهایت ما پول نقد خود را سوزاندیم و مجبور شدیم بیشتر شرکت را کوچک کنیم.”
آمازون به Business Insider گفت که از اطلاعات محرمانه ای که شرکت ها هنگام سرمایه گذاری آمازون برای ایجاد محصولات رقیب استفاده می کنند ، استفاده نمی کند.
سخنگوی آمازون گفت: “برای 26 سال ، ما پیشگام بسیاری از ویژگی ها ، محصولات و حتی دسته بندی های جدید بوده ایم. از amazon.com تا Kindle تا Echo تا AWS ، تعداد کمی از شرکت ها می توانند سابقه نوآوری را که با آمازون رقیب است ، ادعا کنند.” Business Insider. “متأسفانه ، همیشه طرف های منافع شخصی وجود خواهند داشت که به جای ساختن شکایت می کنند. هرگونه اختلاف مشروع در مورد مالکیت معنوی به درستی در دادگاه ها حل می شود.”
گزارش ژورنال در حالی منتشر می شود که آمازون در مورد رفتارهای احتمالی ضد رقابتی با بازبینی مواجه است. کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه جلسه ضد تراست برگزار می کند که در آن جف بزوس ، مدیرعامل آمازون و دیگر مدیران برجسته فناوری شهادت خواهند داد.
کمیسیون تجارت فدرال همچنین در حال بررسی “صدها” خرید توسط آمازون و سایر شرکت های فناوری است تا مشخص شود آیا آنها با خرید “رقبای نوپا” مزایای ناعادلانه مطالب مرتبط ای کسب کرده اند. FTC همچنین پس از تحقیقات ژورنال در ماه آوریل که آمازون از داده های فروشندگان شخص ثالث برای عرضه محصولات رقیب استفاده کرده است ، با فروشندگان در پلت فرم آمازون صحبت کرده است.
گزارش وال استریت ژورنال را اینجا بخوانید. برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.