پس


پس از فروش یک شرکت به یاهو برای میلیون ها نفر ، مایکل کاتز در حال راه اندازی یک استارتاپ با پول از Nas است
قبل از mParticle ، کاتز مدیر یک تیم بزرگ در یاهو بود. و قبل از آن ، او یک شرکت دولتی 270 میلیون دلاری به نام Interclick را اداره می کرد. وقتی کار نمی کند ، وقت خود را با سگ های نجات می گذراند.
ما به تازگی با کاتز آشنا شده ایم – در اینجا یک نسخه ویرایش شده از این گفتگو است.
شما مدیرعامل یک شرکت دولتی بوده اید ، رئیس بخش بزرگی از یک شرکت اینترنتی بزرگ ، یاهو ، و اکنون یک بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ هستید. چی؟!
دیدن مراحل مختلف یک شرکت بسیار سرگرم کننده است. در اینترکلیک ، همه چیز را دیدم ، از شروع کار در آپارتمانم در بوستون تا عرضه عمومی در سال 2009 ، خرید آن در سال 2011 ، و تماشای برچیده شدن آن در یک سازمان بزرگ.
هنگامی که ما mParticle را راه اندازی کردیم ، خیلی بیشتر می دانستیم و می توانستیم با دیدگاه یک استارتاپ موفق در آینده ، کارآمدتر عمل کنیم ، اما این واقعیت را پذیرفتیم که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد به طوری که ما بیش از حد سالمند نیستیم.
ما همچنین اوایل در Interclick عمومی شدیم ، بنابراین من مدت زیادی در این مرحله از یک شرکت خصوصی نبودم ، که قطعاً از آن لذت می برم.

و شما الان چند سال دارید؟

سی و شش. هرچند احساس خوبی دارد.

کدام شغل را بیشتر دوست داشتید؟

هر یک منحصر به فرد هستند و همه بخشی از رشد به عنوان یک فرد و یک مدیر اجرایی هستند. هرچند موفقیت همیشه سرگرم کننده است و به اشتراک گذاشتن آن با افرادی که واقعاً دوستشان دارید همه چیز در مورد آن است. Interclick تا به حال بهترین خواهد بود ، زیرا ما 6 سال را در آنجا گذراندیم ، اما اگر در mParticle موفق باشیم ، انتخاب سختی بین این دو خواهد بود.

و حداقل؟

این کار دشواری است ، زیرا قسمت های سختی در مورد هر کدام وجود دارد. تا زمانی که گرسنه و متواضع بمانید ، همه چیز مثبت است ، زیرا آنچه ممکن است به طور موقت از آن لذت نبرید ، ممکن است دیدگاه زیادی را در مورد آینده ایجاد کند ، که ارزش فوق العاده ای ایجاد می کند.
اداره یک شرکت دولتی واقعاً استرس زا بود و شروع mParticle از ابتدا آسان نبود و زمان کار در یاهو چالش برانگیز بود اما سودآور بود و انگیزه بیشتری در راه اندازی mParticle ایجاد کرد. من باید برای همه آن سپاسگزار باشم.
اگر می خواهید در دراز مدت موفق شوید ، باید همه چیز را بپذیرید.

دقیقاً mParticle چیست؟

ما یک پلت فرم اتوماسیون داده برای برنامه های تلفن همراه هستیم. ما به برنامه های بومی کنترل می دهیم تا سریعتر حرکت کرده و پیچیدگی را کاهش دهند. اگر با هر توسعه دهنده برنامه ، بازاریاب یا ناشر صحبت می کنید ، همه آنها با “خستگی SDK” روبرو هستند ، که فرایند پیچیده ای برای افزودن شرکای جدید به دسته برنامه آنها است.
از نظر عملیاتی ، اداره یک برنامه کاربردی بسیار دشوار است ، زیرا قرار دادن SDK های متعدد در یک برنامه نه تنها چرخه های توسعه را مختل می کند ، بلکه مسئولیت حریم خصوصی و امنیت قابل توجهی را ایجاد می کند و می تواند قفل فروشنده را ایجاد کند. ما این کار را به گونه ای انجام می دهیم که برنامه ها بتوانند یک SDK واحد مستقر کنند و سپس با کنترل هرچه بیشتر داده های خود و بدون نیاز به ایجاد سربار SDK اضافی ، با هرکسی که می خواهند کار کنند. مدیریت برچسب را برای SDK ها در نظر بگیرید ، که برای رفع پیچیدگی برنامه های بومی ساخته شده است.

بنابراین برنامه این است که آنقدر به بخش مهمی از “مجموعه تبلیغات” تبدیل شویم که فیس بوک ، گوگل یا توییتر باید شما را بخرند ، درست است؟

خریداری شدن محصول جانبی انجام بسیاری از کارها از جمله استخدام تیم مناسب ، ایجاد فناوری مناسب و اجرای استراتژی مناسب بازار است. اگر این کار را انجام دهیم ، گزینه هایی خواهیم داشت ، اما روی یک معامله تمرکز نمی کنیم – این موضوع تا آنجا که ممکن است برای مشتریان ما ارزش ایجاد می کند.
ارزشی که ما ارائه می دهیم فراتر از “مجموعه تبلیغات” است تا بخش های زیادی از تجارت ، از جمله بازاریابی ، بلکه محصول و مهندسی را لمس کند. ما فکر می کنیم که بسیاری از بسترهای داده مبتنی بر وب کار بزرگی در ایجاد ارزش افزایشی در مجموعه تبلیغات انجام داده اند ، اما فرصت های دیگری وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند.

آیا من درست شنیدم که Nas یک سرمایه گذار است؟ چطور اینطور شد؟

او هست. ما گروه بزرگی از سرمایه گذاران داریم. من و برادرم چند تابستان پیش در راه فرانسه با او ملاقات کردیم ، و من حتی متوجه نشدم که او در آن زمان سرمایه گذاری فناوری کرده است ، اما یک ماه یا بیشتر بعد که دیدم او در چند فرصت دیگر تلفن همراه سرمایه گذاری کرده است ، من پرسیدم آیا او علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر است؟
او مرا به شریک تجاری و مدیر خود ، آنتونی صالح ، معرفی کرد و آنها کمی بعد چک نوشتند. همه چیز تصادفی بود ، به ویژه اینکه نه من و نه او واقعاً دوست نداریم با افرادی صحبت کنیم که ما واقعاً آنها را نمی شناسیم. او یک سرمایه گذار فعال در زمینه فناوری است ، هر چند از طریق صندوق سرمایه گذاری خود ، Queensbridge Venture Partners ، با مجموعه ای کاملاً چشمگیر.
علاوه بر پول ، چه چیزی برای mParticle روی میز آورده است؟

برای من او دیدگاه های زیادی به ارمغان آورده است. داشتن یک موفقیت بزرگ-احتمالاً بزرگترین آلبوم رپ تا کنون-با “Illmatic” به عنوان اولین آلبوم او ، و سپس فراز و نشیب های بعدی ، بسیاری از آنچه او باید بفهمد این است که چگونه طول عمر و حفظ اهمیت را ایجاد ادامه مطالب کند. وفادار ماندن به خودش اما رشد همزمان هم به عنوان یک فرد و هم یک حرفه ای ، یک توازن ظریف است که تعداد کمی از مردم می توانند آن را به طور واقعی از بین ببرند.
پس از خروج از اینترکلیک ، که به عنوان اولین شرکت من موفق بود ، چگونه می توانم آن را پیگیری کنم و همچنان مرتبط باشم؟ من می دانستم که نمی توانم همان کار را انجام دهم ، زیرا می خواهم خودم را به چالش بکشم تا به عنوان یک کارآفرین رشد کنم ، اما همچنین به این دلیل که جهان در حال تغییر است و همه چیز در حال حرکت است.
مطالب بیشتر کمک به سگ های سرپناه بخش مهمی از زندگی کاتز است. مایکل کاتز او موفقیت های باورنکردنی داشت ، و اینکه ببینم چگونه همه چیز را در سطح بالایی مدیریت می کند ، بسیار عالی است ، و چیزی که من قطعاً از آن قدردانی می کنم.

از همه سگ ها بگو.

سگها را دوست داشته باش ، مرد! چطور ممکنه نباشی؟ نجات حیوانات و کمک به پناه دادن به سگ ها بخش مهمی از زندگی من است ، زیرا تعادل را ایجاد می کند. چند سال طول کشید ، اما بسیار مهم است که بفهمم چیزهای بیشتری در این دنیا وجود دارد تا فناوری و تجارت ، و همچنین اینکه همه ما بخشی از این کره خاکی هستیم. این فقط مربوط به انسان ها نیست.
عقب نشینی و تلاش کم کم برای کمک به من بسیار مهم است تا بتوانم از کار سخت و خودخواهانه در مواردی مانند داده تلفن همراه احساس خوبی داشته باشم.

اکنون تماشا کنید: چگونه مارک کوبا راه را برای سرمایه گذاری استیو بالمر در NBA باز کرد لطفا برای تماشای این ویدئو جاوا اسکریپت را فعال کنید

برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویداز فروش یک شرکت به یاهو برای میلیون ها نفر ، مایکل کاتز در حال راه اندازی یک استارتاپ با پول از Nas است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.