استارتاپ جستجوی عرشه Algolia برای جمع آوری 150 میلیون دلار – و ارزش آن چهار برابر 2.25 میلیارد دلار – را بخوانید تا از رقبای سرسختی مانند آمازون دفع شود.


استارتاپ جستجوی عرشه Algolia برای جمع آوری 150 میلیون دلار – و ارزش آن چهار برابر 2.25 میلیارد دلار – را بخوانید تا از رقبای سرسختی مانند آمازون دفع شود.
نرم افزار جستجو و راه اندازی API Algolia یک سال است که تغییر کرده است: مدیرعامل برنادت نیکسون در ماه مه گذشته ، مدیر اجرایی قبلی و بنیانگذار Algolia را جایگزین نیکلاس دساین کرد و به سرعت هفت مدیر جدید را برای کمک به مقیاس شرکت به کار گرفت.
امروز ، استارتاپ نه ساله مستقر در سانفرانسیسکو اعلام کرد دور D سری 150 میلیون دلاری را با ارزش 2.25 میلیارد دلار اعلام کرده است-چهار برابر مبلغی که در زمان تأمین بودجه سری C در اکتبر 2019 بود. این دور ، کل بودجه Algolia را به 315 میلیون دلار می رساند و به آن کمک می کند تا در برابر رقبای بزرگ و شرکت عمومی خود Amazon Web Services و Elastic رقابت کند.
نیکسون به اینسایدر گفت که تیم اجرایی جدید او “سس مخفی” موفقیت های شرکت مانند راه اندازی یک محصول پیشنهادی جدید و خرید MorphL ، استارتاپ هوش مصنوعی است که به مبلغ نامعلومی در ماه ژانویه خریداری کرده است.
او گفت الگولیا در سال گذشته از یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک به یک مدل مبتنی بر استفاده رفت ، که نیکسون می گوید مشتریان از آن استقبال کردند: “اگر می خواهید از کوچک شروع کنید ، می توانید کاملاً کوچک را شروع کنید.”
تغییر این استارتاپ بخشی از تغییر بزرگتر در صنعت نرم افزار به سمت مدل های مبتنی بر استفاده است ، جایی که شرکت ها به جای استفاده از اشتراک مکرر ، مشتریان را بر اساس استفاده دقیق از محصولات یا خدمات دریافت می کنند.
همچنین در سال گذشته ، Algolia یک استراتژی جدید فروش شرکت ارائه داد که به گفته نیکسون به مشتریان بیشتری کمک کرد.
او به اینسایدر گفت: “ساختار کسب و کار به طور قابل توجهی تغییر کرده است.” “ما هنوز به مشاغل کوچک رسیدگی می کنیم ، اما اکنون نیز بسیار خوب وارد این شرکت شده ایم.”
نیکسون گفت ، فروش به شرکت های بزرگتر نیز به معنای به کارگیری یک مدیر ارشد جدید مشتری و رئیس مشارکت ها ، حذف دیواره پرداخت مواد آموزشی برای مشتریان و استخدام سریع یک تیم فروش جدید است.
اما دنبال مشتریان بزرگتر شرکت نیز به معنای رقابت با خدمات وب غول ابر آمازون و 13 میلیارد دلار Elastic ، خالق نرم افزار Elasticsearch است.
محصول جستجوی AWS بر اساس Elasticsearch است و این دو شرکت بر سر سود آمازون از نرم افزار منبع باز Elastic دعوا کرده اند. نیکسون می گوید ، اما Algolia از این نبردهای قانونی در امان است زیرا نرم افزار آن اختصاصی است.
نیکسون می گوید: “الاستیک با دعوای حقوقی علیه AWS درگیر است زیرا آنها نسخه منبع باز را گرفتند و آن را در AWS قرار دادند. ما IP خود را داریم.” “بنابراین این یک خندق رقابتی قابل توجه است.”
نیکسون می گوید با این آخرین تزریق پول نقد ، این استارتاپ 490 نفری روی محصولات و پشتیبانی مشتری سرمایه گذاری کرده و در مناطق جدیدی مانند آلمان ، ژاپن ، سنگاپور و استرالیا گسترش می یابد.
در همین حال ، رشد خدمات و نرم افزارهای مبتنی بر ابر در دوران همه گیری برای استارتاپ نیز یک مزیت بوده است-و نیکسون خوش بین است که ادامه خواهد داشت.
نیکسون می گوید: “افرادی که روی تحول دیجیتالی تمرکز نداشتند و می دانستند که باید این کار را انجام دهند ، در واقع شروع کردند و اقدام کردند.” “از بسیاری جهات ، ده سال پیشرفتی که ما در فاصله سه یا پنج ماه انجام دادیم برای تجارت بسیار خوب بوده است و فقط ادامه خواهد داشت.”
آخرین دور Algolia توسط گرینویچ ، Lone Pine Capital واقع در کانکتیکات هدایت شد و شامل مشارکت شرکت های Fidelity Management & Research ، STEADFAST Capital Ventures ، Glynn Capital و Twilio بود. سرمایه گذاران موجود Accel ، Salesforce Ventures ، DAG ، Owl Rock و World Innovation Lab نیز کمک مالی کردند.
عرشه ای را که Algolia برای افزایش 150 میلیون دلاری سری D خود استفاده می کرد و ارزش آن را چهار برابر کرده بود ، به 2.25 میلیارد دلار بخوانید:
Algolia Series D Pitch Deck Algoliaالگولیا الگولیا الگولیاالگولیا الگولیا الگولیاالگولیا الگولیا الگولیاالگولیا الگولیاالگولیا الگولیا الگولیاالگولیا الگولیا الگولیاالگولیا الگولیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *