Airbnb استارتاپ


Airbnb استارتاپ دانمارکی را خریداری می کند که فقط برای چند ساعت یا چند روز فضاهای جلسات را رزرو می کرد
این شرکت روز جمعه اعلام کرد که Airbnb Gaest.com ، یک بازار آنلاین برای اجاره فضاهای جلسات به صورت همزمان ، را خریداری کرده است.
Gaest در دانمارک در سال 2015 توسط مدیرعامل آندرس موگنسن تأسیس شد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، مهمانان از آن برای رزرو فضاها برای جلسات ، رویدادهای تیم سازی و “حتی عکاسی” استفاده می کنند. Gaest به میزبان اجازه می دهد تا فضاهای خود را برای اجاره لیست کنند ، درست مانند Airbnb که به میزبان اجازه می دهد فضاهای شخصی خود را به مسافران اجاره دهند.
شرایط معامله اعلام نشده است. آخرین ارزش Airbnb در سال 2017 برابر با 31 میلیارد دلار بوده است.
Airbnb در بیانیه ای گفت: “متخصصان شاغل ممکن است بیش از نیمی از ساعت بیداری خود را در محل کار سپری کنند. جلسات و رویدادها فرصتی منحصر به فرد برای Airbnb است تا موارد استفاده محلی را مورد بررسی قرار داده و از جامعه کامل متخصصان مختلف ما حمایت کند.”
بر اساس این بیانیه ، Gaest.com ، که در بسیاری از کشورها در شش قاره به آن خدمات ارائه می دهد ، در حال حاضر به عنوان یک پلت فرم منحصر به فرد عمل می کند ، اگرچه کارکنان آن به Airbnb ملحق می شوند.
این خرید تنها چند هفته پس از افشای سودآوری Airbnb در دو سال گذشته انجام می شود ، در حالی که سودآوری حتی برای موفق ترین استارت آپ های پشت سر هم از جمله Uber و Lyft بسیار نادر است.
همچنین گفته می شود که Airbnb به دنبال IPO است.
همچنین یک استراتژی رشد جدید را با Airbnb برجسته می کند. با ورود به فضای کار ، Airbnb آماده رقابت با شرکت هایی مانند WeWork است ، که به نیروهای کار عشایری اجازه می دهد فضای میز و اتاق جلسات را برای مدت کوتاهی اجاره دهند.
WeWork ، که اخیراً در The We Company تغییر نام داد ، آخرین بار در یک دور تامین مالی ژانویه به رهبری SoftBank 47 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.
Axel Springer ، شرکت مادر Insider Inc. ، سرمایه گذار در Airbnb است.
Axel Springer ، شرکت مادر Insider Inc. ، سرمایه گذار در Uber است.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویددانمارکی را خریداری می کند که فقط برای چند ساعت یا چند روز فضاهای جلسات را رزرو می کرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *