3 م foundسس استارتاپ سیاه ، درس هایی را که از تصمیم گیری در مورد تعطیلی شرکت های خود آموخته ان


3 م foundسس استارتاپ سیاه ، درس هایی را که از تصمیم گیری در مورد تعطیلی شرکت های خود آموخته اند به اشتراک می گذارند
بری گیونز یک روبات ساخت که زندگی مهمانی بود. کارآفرین مستقر در آتلانتا ، متصدی بارخانه مصنوعی Monsieur را در سال 2013 در Techcrunch Disrupt Battlefield پس از یک کمپین موفق Kickstarter که به زنده شدن محصول کمک کرد ، راه اندازی کرد.
تکنولوژی Monsieur هر ترکیبی از 300 کوکتل را ریخت و در میله ها مورد استقبال قرار گرفت و برای هر دستگاه کمتر از 4000 دلار فروخته شد. باربان روباتیک مورد علاقه فوری طرفداران قرار گرفت. اما وقتی فروش کم شد ، گیونز مجبور شد یا مجوز این فناوری را بگیرد یا مالکیت معنوی خود را بفروشد.
علی رغم جمع آوری بیش از 4 میلیون دلار برای رشد شرکت ، عمر کوتاهی داشت.
گیونز در گفتگو با The Plug می گوید: “لحظه ای فرا می رسد که شلوغی کافی نیست و کنار آمدن با این تصمیم بسیار سخت است.” “ما همچنین مجبور بودیم با این واقعیت برخورد کنیم که میزان سرمایه مورد نیاز برای استفاده از این فرصت تقریباً غیرممکن است که بر اساس ارزش گذاری شرکت و محیط جمع آوری کمک های مالی که در آن بودیم ، به دست آید.”
مطمئناً شرکت هایی مانند Givens هر روز تعطیل می شوند. بر اساس CB Insights ، 97 of از شرکت های تولید کننده سخت افزار یا سرمایه گذاری جمعی سرانجام می میرند. از نظر آماری ، اکثر استارتاپ ها پنج سال قبل از بستن فروشگاه دوام نمی آورند. اما برای مersسسین سیاه که در حال حاضر تأمین سرمایه مورد نیاز خود برای رشد را دشوار می دانند ، مبارزه برای بقا گاهی دیگر معنی ندارد.
داده های دفتر آمار کار نیروی پویایی مشاغل نشان می دهد که تقریباً 80 درصد از مشاغل جدید در سال اول بین سالهای 2005 تا 2017 شکست خورده اند. حتی با افزایش مشاغل متعلق به سیاهپوستان در سراسر ایالات متحده ، بنیانگذاران سیاه هنوز با راه اندازی با چالش های سرسام آوری روبرو هستند ، مقیاس بندی شده و فراتر از آستانه پنج سال رشد می کند.
ما Aniyia Williams را در سال 2018 در مورد چالش های بنیانگذار و مدیرعامل زن سیاه پوست در زمینه سخت افزار معرفی کردیم. در سال 2014 ، ویلیامز ایده Tinsel را داشت ، یک شرکت سخت افزاری که هدفون هایی را ایجاد کرد که به عنوان جواهرات شیک برای زنان دو برابر شد.
آنیه ویلیامز در TechCrunch Disrupt SF در سال 2018 در مرکز Moscone روی صحنه صحبت می کند. کیمبرلی وایت/گتی ایماژ برای TechCrunch قبل از راحتی ایرپاد ها و سایر هدفون های بی سیم ، بسیاری از کاربران تلفن های همراه هنوز مجبور بودند قبل از برقراری تماس یا گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود ، کمی وقت خود را برای بازکردن طناب گوشواره های مورد علاقه خود صرف کنند. او اولین گردنبند صوتی جهان را که با نام The Dipper شناخته می شود ، خلق کرد و حق ثبت اختراع را داشت. ویلیامز در نامه ای سرگشاده در Medium ، وحشتناک ترین چالش های شرکت خود را ثبت کرد و اعلام کرد که Tinsel از مارس 2019 ارسال محصول به مشتریان را متوقف می کند.
ویلیامز اذعان داشت: “صادقانه بگویم ، این یک روند طولانی برای من بود. من پنج مرحله غم و اندوه خود را پشت سر گذاشتم.” سخت افزار گران است. »
در طول عمر شرکت ، ویلیامز در مجموع 500،000 دلار با بنیانگذار خود Monia Santinello جمع آوری کرد ، که به گفته وی هزینه تولید و تولید محصول را پرداخت کرد.
از آنجا که تولید شروع به کند شدن کرد ، برای او مهم بود که بدهی تیم و فروشندگان را پرداخت کند. مدت کوتاهی بعد ، او به طور مرحله ای با سایر ذینفعان گفتگو کرد.
ویلیامز گفت: “شکست همیشه یک گزینه است.” “این به هیچ وجه هدف نیست ، اما اگر می خواهیم فضایی برای پیروزی های جدید ایجاد کنیم ، باید مایل به گرفتن” L “باشیم.” او نمی دانست که تجربه او با Tinsel فرصتی را برای او ایجاد می کند تا به دیگر بنیانگذاران Black and Brown کمک کند تا بدون اتکا به بودجه سرمایه گذاری شرکت های خود را تاسیس کنند.
ویلیامز در پست شخصی Medium خود اعلام کرد که Tinsel خاموش می شود و می گوید: “هنگامی که من Tinsel را راه اندازی کردم ، نمی دانستم آیا ایجاد هدفون گردنبند امکان پذیر است یا نه. بخشی از من تعجب کرد که آیا به همین دلیل است که هیچ کس دیگری هنوز این کار را نکرده است.” عملیات آن “اما می بینید ، من واقعاً چالش ها را دوست دارم ، به ویژه وقتی که دیگران می گویند خیلی سخت است. و من تصمیم گرفتم که دندان هایم را در این چال فرو ببرم.”
در حال حاضر ، ویلیامز به عنوان بنیانگذار و مدیر اجرایی Black & Brown Founders فعالیت می کند ، جامعه ای که به کارآفرینان سیاه و لاتینکس منابع مورد نیاز برای راه اندازی و توسعه شرکت های خود را ارائه می دهد.
ویلیامز می گوید: “این تجربه من بود که هم برای Tinsel سرمایه جمع آوری کردم و هم احساس می کردم که مدل سرمایه گذاری خطرپذیر در آن حفره ای ایجاد کرده است.” “من تصمیم گرفتم که سالها وقت ندارم منتظر بمانم تا افراد آن طرف میز تنوع بیشتری پیدا کنند.”
اولین رویداد موسسان Black & Brown ، آخرین پروژه از محل اقامت کارآفرینی او با Code2040 بود ، با امید به ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید در مورد اینکه چگونه بنیانگذاران می توانند مشاغل خود را راه اندازی کنند ، حتی اگر هرگز یک دلار پول سرمایه گذار نبینند.
برای جنیفر دنیلز ، او متوجه شد که زمان غروب Colorstock فرا رسیده است ، یکی از اولین استارتاپ هایی که راه حلی برای کمبود افراد سیاه و قهوه ای در عکس های موجود ارائه می دهد ، پس از آنکه چند راه تامین مالی جایگزین را به پایان رساند. گزارش بانک فدرال رزرو کانزاس سیتی نشان می دهد که 50 درصد از بنیانگذاران زن سیاه پوست از پس اندازهای شخصی یا خانوادگی برای تأمین مالی مشاغل خود استفاده می کنند. این برای دنیلز صادق بود. از زمان تأسیس شرکت ، دنیلز Colorstock را با راه اندازی بوت تأمین کرده بود – در زمان و زمان خانواده او.
دنیلز به یاد می آورد: “Colorstock حتی سه ماه اول عملیات را شکست و من حتی سرمایه خود را در یک سال به دست آوردم.” “با این حال ، هنگامی که فروش شروع به رکود کرد و رقبا ظاهر شدند ، من مجبور شدم در مورد بودجه شخصی اضافی (که به معنی استفاده از 401 هزار دلار او بود) یا به دنبال سرمایه گذاری خطرناک تصمیم بگیرم.”
هنگامی که سرمایه گذاری خطرپذیر معنی نداشت ، او ایده جذب شدن را پذیرفت. و وقتی این گزینه به نتیجه نرسید ، او تصمیم گرفت شرکت را در مارس 2018 غروب کند.
دانیلز در خاتمه شرکت خود متوجه شد که این تنها فرصتی است تا مشاغل بعدی او قابل دفاع باشد. دنیلز گفت: “به نقل از دوری کلارک ،” این یک شکست نیست ، این داده است. ” “هیچ شخص یا شرکتی نمی تواند مدل کسب و کار من را کپی کند زیرا من یک مشکل منحصر به فرد را به گونه ای حل می کنم که فقط من می دانم چگونه انجام دهم. این بدان معناست که من بیشتر تلاش می کنم تا” جهش “بعدی خود را شناسایی کنم و ارزشش را خواهد داشت زیرا من قبلاً تمام بازی را روی من اجرا کرده بودم. ”
دنیلز در فصل پس از بنیانگذار خود کارهایی را انجام می دهد که واقعاً او را هیجان زده می کند و تا به امروز ، با سرمایه گذاری در هنرهای شهری ، پارک ها و طرح های مکان یابی در شهر دیترویت ، آن را پرداخت کرده است.
وی گفت: “با تمرکز بر بازگشت به زادگاهم و سرمایه گذاری در مردم ، مکانها و اهداف دیترویت ، آموخته ام که یک سرمایه گذاری اندک دلاری می تواند کاتالیزوری برای تغییر باشد و رهبری من رهبری خدمتگزار است.” به
نقش جدید او به عنوان مدیر استودیو نوآوری ایالت واین به او اجازه می دهد تا در افرادی سرمایه گذاری کند که شبیه او هستند یا تجربیات مشابه خود را در بزرگسالی در دیترویت تجربه کرده اند. همچنین به نظر می رسد که واین ایالت آلما مادر او است ، که باعث افتخار او در حل مشکلات امروز با یک لنز نوآوری اجتماعی می شود.
او گفت: “من نقش خود را به عنوان کاتالیزور ، رابط و قهرمان درخشان ترین و بهترین دیترویت می بینم ،” و من نمی توانم منتظر بمانم تا این پایه محکم را برای راه اندازی مجدد استودیو در پاییز ایجاد کنم. ”
بزرگترین برداشت از تجربیات او: جمع آوری پول بسیار گران است و هر چکی ارزش تعقیب ندارد.
او گفت: “فقط به دنبال چک نباشید – مطمئن شوید که شخصی که آن را می نویسد یک شکاف تجربه در تیم شما را پر کند.” ما پنج شخصیت را در سراسر کشور به تعقیب هفت رقم گذراندیم و اگر می دانستیم دقیقاً با چه کسی صحبت می کنیم ، بخشی از این پول ذخیره می شد. ” Givens به بنیانگذاران هشدار می دهد که بدون صحبت با کسی که در واقع دارای مجوز و سابقه نوشتن چک است ، هیچگونه سفری انجام ندهند. “بقیه تماس تلفنی ، ویدئو کنفرانس یا ملاقات قهوه هستند.”
در جدیدترین فصل از سفر کارآفرینی خود ، گیونز با بنیانگذاران هموطن خود در آتلانتا Jewel Burks Solomon و Justin Dawkins همکاری کرده و شرکت Collab را راه اندازی کرده است ، شرکتی که تنها هدفش افزایش فرصت های کارآفرینان سیاه پوست برای ایجاد ثروت از طریق کارآفرینی است.
آنها به دلیل حضور قوی کارآفرینان سیاهپوست در آتلانتا مستقر شده اند و قصد دارند با همکاری با سازمان ها و مردم شهرهای دیگر گسترش یابند.
گیونز گفت: “هدف ما این است که همه جنبه های جامعه سیاهپوستان (بنیانگذاران ، ورزشکاران ، سرگرمی ها ، هنرمندان خلاق) را به منظور ایجاد ، حمایت و رشد فرصت های شغلی تولیدکننده ثروت در جامعه ما گرد هم آوریم.” “برای انجام این کار ، ما بر پر کردن شکاف هایی که مانع رسیدن کارآفرینان سیاه پوست به مرحله بعدی می شود تمرکز می کنیم: شکاف های فنی ، شکاف در استعدادها ، شکاف سرمایه ، شکاف در روابط ، فقط به ذکر چند مورد.”
Plug یک پلت فرم خبری و اطلاعاتی است که اقتصاد نوآوری سیاه را بررسی می کند و با توجه به آینده فراگیری ، بینش را به رهبران تجاری ارائه می دهد. گزارش هفتگی آن را در tpinsights.com دریافت کنید.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدد به اشتراک می گذارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.