من شاهد صدها مدیر عامل برای راه اندازی استارتاپ های خود بوده ام – در اینجا چگونه می دانم کدامیک از آنها موفق خواهند شد


من شاهد صدها مدیر عامل برای راه اندازی استارتاپ های خود بوده ام – در اینجا چگونه می دانم کدامیک از آنها موفق خواهند شد
من به مدت 10 سال در دنیای فناوری کار کرده ام ، آخرین بار به عنوان مدیر ارشد ارتباطات Cellink ، یک شرکت بیوتکنولوژی تجاری عمومی.
در آن زمان ، من در کنفرانس های فناوری شرکت کرده و تعدیل کرده ام-از این قبیل که مدیران عامل افکار خود را در مباحث پانل به اشتراک می گذارند ، یا کارآفرینان تازه کار درباره شرکت های خود در مسابقات شبیه به “مخزن کوسه” سخنرانی می کنند.
پس از مشاهده کافی از این ارائه ها ، اکثر آنها تمایل دارند با هم تار شوند. تنها افرادی که واقعاً به من پایبند هستند مدیران عامل هستند که دارای عامل “وای” هستند یا کسانی که ارائه های بسیار ضعیفی ارائه می دهند – به ندرت چیزی در این بین به خاطر می آورم.
واقعیت غم انگیز این است که اکثر این استارتاپ ها با شکست مواجه می شوند-طبق مطالعه ای که در مدرسه کسب و کار هاروارد انجام شده است ، میزان موفقیت کارآفرینان تازه کار فقط 18 درصد است. بر اساس این مطالعه ، حتی مersسسینی که یک استارتاپ موفق دارند ، تنها 30 درصد مواقع موفق می شوند.
اما هر از چندگاهی ، من شاهد ارائه ای خواهم بود که باعث می شود من متقاعد شوم که استارتاپ شانس ها را شکست می دهد. معمولاً ، به این دلیل است که کارآفرینانی که به زمین پیشنهاد می دهند چند کار کلیدی انجام می دهند که هرکسی که به دنبال ایجاد آن در تجارت است باید به خاطر داشته باشد.
پنج شاخص اصلی را بخوانید که به من می گوید آیا مدیرعامل استارتاپی موفق خواهد بود یا خیر.
موفق ترین زمین ها میدان هایی هستند که در آن اشتیاق واقعی مدیرعامل نمایان می شود. Sebastiaan ter Burg/Flickr هنگامی که در حال ارائه بازی هستید ، بین اجرای یک نمایش و اشتیاق واقعی به محصول خود تفاوت وجود دارد.
به تازگی با سرمایه گذار و کارآفرین جرالدین لو مئور آشنا شدم ، که افکار من را کاملاً بیان کرد.
“Le Meur” می گوید: “شرکت های موفق توسط بنیانگذاران هدایت می شوند که ارتباطات قوی با مشکلی که در آن صحبت می کنند دارند. من به دنبال افراد پرشوری هستم که انرژی خود را هنگام حرکت نشان می دهند.” “آنها اعتقادات خود را مطرح می کنند ، آنها یک داستان صریح دارند ، نه یک عرشه بسته بندی شده کاملاً یکپارچه.”
من به عنوان کسی که سهم عادی خود را در زمین های بازی دیده است ، معمولاً می توانم تشخیص دهم که چه کسی اشتیاق دارد کسب و کار خود را از شخصی که هیجان زده و در عین حال کوته بین است به سطح بعدی برساند.
اگر می خواهید به مخاطبان خود ثابت کنید که در کار خود جدی هستید ، از نشان دادن احساسات خود نترسید. ارائه های صمیمانه تا حد زیادی پیش می رود. وقتی برای اولین بار با مدیرعامل شرکت بیوتکنولوژی که با آن کار می کنم ملاقات کردم ، مجذوب اشتیاق صادقانه او برای تغییر چندین صنعت از طریق فناوری ای شدم که از کودکی به آن علاقه داشت.
می توانم بگویم این رویایی بود که او سالها داشت ، و در اینجا او 24 ساعت شبانه روز برای تحقق این امر کار می کرد. با به اشتراک گذاشتن دلایل شخصی خود برای تمایل به کار در زمینه خود و ایجاد تغییر ، مشخص شد که او اشتیاق شدید برای موفقیت دارد.
کارآفرینان موفق برای بازخورد باز هستند. mixetto/Getty Images توانایی پذیرش و اعمال بازخورد برای موفقیت بسیار مهم است.
شما تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از مدیران عامل را دیده ام که بدون قدردانی از آنها بازخورد می گیرند. به جای اینکه اجازه دهید نظرات منفی زیر پوست شما قرار بگیرند ، به آنها به عنوان فرصت های یادگیری برای رشد نگاه کنید. اگر کسی برای بهبود کسب و کار شما وقت می گذارد و از شما بازخورد می گیرد ، از او سپاسگزار باشید و از مربیانی که در این راه به شما کمک می کنند ، کمک بگیرید. مدیران عامل موفق کنجکاو ، گرسنه و همیشه به دنبال یادگیری هستند.
من اخیراً در پنلی حضور داشتم که در آن بازخوردی را برای چندین مدیرعامل ارائه دادم که داستان آنها را در رسانه ها بیان کردند. تنها یک مدیر عامل از پنج نفر برای بررسی بیشتر بازخورد ما به پنل آمد. این موضوع گویای حرفهای او بود. تمایل او برای بهبود و درک نظرات ما واقعاً از بین رفت.
و ارائه خود را بیش از حد پیچیده نمی کنند. موسسه Strelka برای رسانه ، معماری و طراحی/Flickr ساده باشید.
بسیاری از کارآفرینان با استفاده از کلمات بسیار پیچیده و ترکیب در معیارهای مختلف که درک آن برای عموم مردم دشوار است ، اشتباه می کنند.
مخاطبان خود را بشناسید و مطابق آن ارائه خود را تنظیم کنید. بهترین مدیران عامل می توانند پیام خود را به صورت کوتاه و مختصر منتقل کنند. محدوده توجه مردم کوتاه است ، بنابراین از وقت خود عاقلانه استفاده کنید تا مخاطبین خود را جذب کرده و آنها را در مورد محصول خود آموزش دهید.
ماروین لیائو ، شریک 500 استارتاپ ، گفت که در طول پنج سال فعالیت خود به عنوان سرمایه گذار در صندوق سرمایه گذاری VC که در سطح جهانی شناخته شده است ، صدها سخنرانی داشته است.
لیائو به بیزینس اینسایدر گفت: “وقتی می خواهید توضیح دهید که روی چه چیزی کار می کنید و چه مشکلی را حل می کنید ، کاملاً واضح باشید.” “آن را ساده نگه دارید. به راحتی انتقال دهید که محصول شما چگونه به مشتری هدف شما کمک می کند.”
مدیران عامل موفق همچنین به تیم های خود اعتبار می دهند. بنیاد چشم دلسوز/مارک لانگرج/گتی ایماژ بخشی از یک رهبر خوب این است که اعتبار را در زمانی که شایسته آن است به دست آورید. مگر اینکه یک نمایش یک نفره را اجرا کنید ، تمام اعتبار را به خود ندهید.
کسب و کارهای موفق ناشی از کار گروهی خوب است. سرمایه گذاران به دنبال تیم هایی هستند که برای ایجاد یک کسب و کار قوی با هم همکاری کنند. به عنوان مدیرعامل ، نشان دادن این که مشارکت تیم خود را به رسمیت می شناسید و اشاره به مهارت های خاصی که تیم شما را از دیگران متمایز می کند بسیار مهم است.
وقتی می شنوم که مدیرعامل حاضر است و با افتخار کارهای تیم خود را به اشتراک می گذارد ، به من اطمینان می دهد که آنها برای کارکنان و فرهنگ شرکت ارزش قائل هستند.
اگر مدیرعامل خود را جذب کند ، این امر به سرعت امیدواری آنها را برای موفقیت به عنوان بازیکن تیم کاهش می دهد.
و در نهایت ، مدیران عامل موفق آنچه را که می گویند انجام می دهند. fizkes/Shutterstock.com بر اساس تجربه من ، بسیاری از مدیران عامل تمایل دارند بیش از حد قول بدهند و کمتر عمل کنند. مدیران عامل اعتماد کننده کسانی هستند که تمام تلاش خود را برای عمل به وعده های خود انجام می دهند.
بیل ریچرت ، شریک در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیلیکون ولی Pegasus Tech Ventures ، به بیزینس اینسایدر می گوید: “کلید یک راه موفقیت موفق این است که روشن ، قانع کننده و معتبر باشد.” “سرمایه گذاران به دنبال کارآفرینانی هستند که زرنگ ، پیگیر و مقاوم هستند. هوشیاری مهمتر از باهوش است. هوشمند به معنای دانستن پاسخ درست است – هوشیار بودن به این معنی است که می توانید نحوه انجام آن را دریابید.”
به محض شنیدن وعده های بزرگ ، اما چیزی برای نشان دادن آن وجود ندارد ، اعتبار آن مدیرعامل و شرکت آنها از بین می رود. داشتن یک چشم انداز مهم است ، اما شما همچنین باید مراحل واضحی را ارائه دهید که در مورد چگونگی دستیابی به آن چشم انداز برای ایجاد اعتماد توضیح دهید.
من یکبار دیدم مدیران یک شرکت هوش مصنوعی با فناوری خود قابلیت های خاصی را وعده می دهند که قادر به نشان دادن آنها نیستند و هیچ داده ای برای ادعاهای خود ندارند. آنها یک ارائه بصری جذاب داشتند و مدیرعامل یک سخنران قدرتمند بود ، اما اطلاعات فاقد اصل بود.
به نظر می رسید که آنها سعی می کردند حواس مخاطب را پرت کنند و از اثبات مفهوم خودداری کنند. هنگامی که از آنها پرسیده شد که چگونه برای دستیابی به اهداف خود برنامه ریزی می کنند ، مدیرعامل پاسخ مبهمی داد و به طور خودکار به موضوعی دیگر روی آورد.
اگر به دنبال راه اندازی شرکت خود هستید ، وقت بگذارید و مدیران عامل موفق را تماشا کنید. چه به صورت حضوری و چه در YouTube ، احتمالاً می توانید آن عامل “وای” را که اغلب موفقیت را پیش بینی می کند ، تشخیص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *