11 دلیل که چرا جام جهانی قطر فاجعه بار خواهد بود
نه سال قبل از جام جهانی 2022 قطر ، این کشور به خاطر همه چیز از تدارکات گرفته تا رشوه گرفته تا نقض حقوق بشر مورد انتقاد قرار می گیرد.
این یک فاجعه رو به رشد است. در اینجا دلیل آن است.
1. آنها ظاهراً از “برده داری امروزی” برای ایجاد زیرساخت استفاده می کنند. گاردین این هفته گزارش بزرگی در مورد بدرفتاری با کارگران مهاجر نپالی در قطر داشت. این کارگران – که برخی از آنها در شهر برنامه ریزی شده برای میزبانی فینال جام جهانی 2022 کار می کنند – کارفرمایان خود را متهم کردند که از پرداخت دستمزد خودداری می کنند ، آنها را مجبور به کار بدون گرما در آب گرم می کنند ، آنها را در اردوگاه های ضعیف زندگی می کنند و پاسپورت های آنها را برای نگهداری مصادره می کنند. آنها را از کشور خارج کنند.
گاردین گزارش می دهد که از ماه ژوئن تا آگوست ، حداقل 44 نپالی در قطر بر اثر ساخت و ساز کشته شدند.
یوتیوب 2. دمای هوا در تابستان 120 درجه است ، بنابراین احتمالاً آنها باید در زمستان مسابقات را برگزار کنند. قطر در حین مناقصه گفت که میزبان این رویداد در تابستان است. اکنون تقریباً همه این ایده را کنار گذاشته اند و فیفا می تواند به زودی آن را رسمی کند.
Christof Koepsel/Getty Images 3. همجنسگرایی در آنجا غیرقانونی است. در حالی که قطر سیاستهای لیبرال تری نسبت به بسیاری از کشورهای خاورمیانه دارد ، هنوز قوانین سختگیرانه ضد همجنسگرایانه دارد. سپ بلاتر ، رئیس فیفا توصیه کرد مردان همجنسگرا که می خواهند به جام جهانی بروند باید “از هرگونه فعالیت جنسی خودداری کنند”.
شان گالوپ/گتی ایماژ 4. ادعای رشوه گیری گسترده ای در حین مناقصه وجود داشت. یک لرد انگلیسی گفت زمانی که فیفا بین انگلیس و روسیه برای جام جهانی 2018 و قطر و ایالات متحده برای جام جهانی 2022 تصمیم می گرفت ، رشوه وجود داشت. او گفت که یکی از اعضای فیفا از انگلیسی ها تقاضای شوالیه می کند و دیگری می خواهد مدرسه ای به ارزش 2.5 میلیون دلار در ترینیداد و توباگو در زادگاهش ساخته شود.
لورنس گریفیتس/گتی ایماژ 5. هیچ استادیومی وجود ندارد. 6. کل شهرهایی که برای میزبانی این رویداد ضروری هستند هنوز وجود ندارند. برای میزبانی جام جهانی قطر 220 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. آنها ورزشگاه ، هتل یا زیرساختی برای میزبانی رویداد ندارند ، بنابراین باید همه آنها را از ابتدا تا سال 2022 بسازند. در مقایسه ، هزینه آن 3.5 میلیارد دلار برای آفریقای جنوبی هزینه کرد.
شهر میزبان فینال ، شهر لوسایل ، هنوز وجود ندارد.
دستیابی/گتی ایماژ 7. استادیوم های تهویه مطبوع آینده که قطر وعده داده بود آنها را بسازد ، در واقع امکان پذیر نیستند. قطر وعده ساخت استادیوم های فضایی با فناوری خنک کننده بی سابقه را داد تا این رویداد در تابستان برگزار شود. اما پس از برنده شدن در این پیشنهاد ، آنها این طرح را لغو کردند. به گزارش ESPN ، شرکت معماری که ورزشگاه را می سازد گفت: “این سیستم در صورت استفاده در مقیاس بزرگ برای محیط بسیار گران است و” بدنام ناپایدار است “.
جزوه/گتی ایماژ

8. بازی در زمستان لیگ های اروپایی را کاملاً خراب می کند. برای بسیاری از این ستاره های بزرگ جهانی ، باشگاه بیشتر از کشور اهمیت دارد. در حالی که جام جهانی یک رویداد بزرگ است ، تعویق لیگ های انگلیس ، اسپانیا و ایتالیا برای همه دست اندرکاران یک سردرد بزرگ خواهد بود.
یوفا 9. فیفا مجبور به مذاکره مجدد درباره تمام قراردادهای تلویزیونی است. تلگراف گزارش می دهد که فیفا در صورت انتقال جام جهانی به زمستان مذاکرات محرمانه ای را با شبکه های تلویزیونی از سراسر جهان انجام می دهد. فاکس رکورد 425 میلیون دلار برای دو تورنمنت بعدی پرداخت با این فرض که در تابستان برگزار می شود و با NFL برخورد نمی کند.
هارولد کانینگهام/گتی ایماژ 10. فوتبال در آمریکا غرق می شود. جام جهانی تنها زمانی است که جریان اصلی آمریکا به فوتبال توجه می کند. اگر مجبور باشد با NFL رقابت کند ، فاجعه خواهد بود ، به خصوص اگر در ژانویه برگزار شود و با پلی آف صعود کند.
اندی لیونز/گتی ایماژ 11. آنها احتمالاً در ورزشگاه ها آبجو نمی فروشند. هتل ها و بارهای منتخبی در دوحه وجود دارد که در آنها مجاز به نوشیدن هستید. اما نمی توانید مشروب بخورید یا در ملاء عام مست باشید. این هوشیارترین جام جهانی خواهد بود.
شان گالوپ/گتی ایماژ برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید11 دلیل که چرا جام جهانی قطر فاجعه بار خواهد بود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.