داده های جدید افزایش چشمگیر فیلم هایی را نشان می دهد که مستقیماً در سال 2020 به سیستم های پخش یا اجاره دیجیتال رفتند
در سال 2020 شاهد افزایش قابل توجه فیلم های مستقیم VOD بود زیرا شیوع ویروس کرونا صنعت تئاتر را ویران کرد.
در حالی که استودیوهای فیلمسازی هنوز برای برخی از اکران های خود در چارچوب سینما متعهد هستند (برای مثال “بیوه سیاه” دیزنی) ، آنها همچنین به عنوان یک جایگزین برای دیگران به پلتفرم های پخش و اجاره دیجیتال (TVOD) روی آورده اند.
موتور جستجوی جریان Reelgood داده های Insider را از گزارش بین المللی کاتالوگ VOD 2021 خود ارائه می دهد که نشان می دهد میزان SVOD (پخش ویدئویی درخواستی ، مانند Netflix) و TVOD (ویدئوی معامله درخواستی ، مانند iTunes) چقدر در سال 2020 افزایش یافته است.
انتشارات پخش از Q4 2019 تا Q4 2020 سه برابر و انتشار TVOD تقریباً چهار برابر در همان دوره افزایش یافته است.
این افزایش از سه ماهه سوم 2020 هنگامی که همه گیری همه برنامه ها را برای بازگشت به حالت عادی سینماها ادامه داد ، محسوس بود.
با وجود اینکه بسیاری از سینماهای آمریکا در ماه آگوست پس از پنج ماه تعطیلی بازگشایی شدند ، 133 فیلم مستقیماً به خدمات پخش و 132 فیلم مستقیماً به پلتفرم های TVOD رفتند. در Q2 ، 84 نسخه در جریان و 50 نسخه در TVOD منتشر شد.
Reelgood فقط فیلم هایی را که در 14 روز پس از اکرانشان در سینما پخش شده بودند ، شمارش کرد. بنابراین ، انتشارات مستقیم مانند “روح” و انتشارهای روز و تاریخی مانند “زن شگفت انگیز 1984” شمارش شدند. نسخه های اصلی Netflix مانند “Project Power” شمارش شدند. اما فیلم های دیگر Netflix مانند “Mank” و “Black Rainey’s Black Bottom” که اکران تئاتر آنها بیش از 14 روز قبل از پخش در Netflix محدود شده بود ، شمارش نشدند.
نمودار زیر رشد را از Q4 2019 تا Q4 2020 تجزیه می کند.
Reelgood در حالی که شیوع همه گیر در استودیوهای سنتی هالیوود به سمت پخش و پخش دیجیتال سرعت بخشیده است ، Netflix در حال افزایش تولید فیلم های اصلی خود بود.
جانشین فیلم اصلی این شرکت ، اسکات استوبر ، با ساخت فیلم های غول پیکر مانند “استخراج” و مدعیان اسکار مانند “مرد ایرلندی” مارتین اسکورسیزی ، به ایجاد غول جریان در یک فیلم سینمایی قدرتمند کمک کرده است. این شرکت در گزارش درآمد خود در ماه ژانویه اعلام کرد امسال قصد دارد حداقل یک فیلم اصلی جدید هر هفته منتشر کند.
استوبر ماه گذشته به نیویورک تایمز گفت که او همچنان علاقمند به مذاکره با زنجیره های تئاتر برای نمایش فیلم های نتفلیکس است ، موضوعی که در گذشته به دلیل سیاست های سختگیرانه پنجره پردازی سالن ها مورد بحث بوده است. اما این بیماری همه گیر منجر به فروپاشی پنجره سنتی تئاتر شده است که در آن یک فیلم به طور انحصاری حداقل 75 روز در سینماها پخش شد.
یونیورسال با زنجیره های اصلی تئاتر از جمله AMC ، بزرگترین تئاتر جهان قرارداد بسته است تا پنجره تئاتر را در اکثر موارد تنها به 17 روز کوتاه کند. پس از سه تعطیلات آخر هفته در سینماها ، یونیورسال می تواند اولین فیلم خود را با خدمات اجاره دیجیتال ، که معمولاً 20 دلار هزینه دارد ، آغاز کند.
استوبر به تایمز گفت: “من معتقدم که همه ما به کمی تکامل نیاز داشتیم تا به فیلم هایی که از مالکیت معنوی ساخته نشده اند فرصتی داده شود.” “اکنون ما منتظریم ببینیم تجارت تئاتر چگونه می شود. هنگامی که صفحه تکتونیکی متوقف شود ، می توانیم آن مکالمات را انجام دهیم. ما برای این گفتگوها باز هستیم.”
استودیوهای دیگر به اجزای جریان خود اختصاص داده اند. دیزنی بازسازی زنده “مولان” خود را با هزینه 30 دلار دیگر در سینمای دیزنی پلاس و در سینماهای مناطق بین المللی که در آن موجود نیست آغاز کرد.
سپس فیلم پیکسار “روح” را مستقیماً به دیزنی پلاس بدون هزینه اضافی برای مشترکان در ماه دسامبر منتشر کرد. این شرکت قصد دارد فیلم های بیشتری را در ابتدا برای سرویس های استریم خود منتشر کند ، مانند انیمیشن “رایا و آخرین اژدها”.
برادران وارنر قدم های بیشتری فراتر می گذارد و قصد دارد امسال همه فیلم های خود را همزمان به سینماها و سرویس پخش HBO Max شرکت وارنر مدیا اکران کند. اولین بار این استراتژی را با “زن شگفت انگیز 1984” در دسامبر امتحان کرد ، که به مکس تقویت بسیار مورد نیاز را داد. به گفته شرکت تحقیقاتی نیلسن ، بینندگان 2.25 میلیارد دقیقه را در تماشای فیلم در اولین آخر هفته خود در Max صرف کردند.
با تداوم مبارزه سینماها در دوران همه گیری ، افزایش اکران VOD می تواند ادامه یابد. اما حتی پس از همه گیری همه گیر ، به احتمال زیاد استودیوها و تئاترها روی مدل های ترکیبی با هم همکاری می کنند. این بیماری همه گیر تغییرات زیادی را در زمینه سینما تسریع کرده است.
هارولد مینتز ، رئیس شرکت فیلم سازی سینمااسکور ، در مصاحبه اخیر خود با اینسایدر گفت: “من فکر می کنم مفهوم پنجره قدیمی بسیار قدیمی بود.” “همه گیری همه چیز را مجبور کرد ، اما در نهایت اتفاق می افتد … اکثر فیلم ها [در سینماها] پس از سه هفته پخش می شوند ، بنابراین منطقی است.”
افشاگری: ماتیاس دوپنر ، مدیر عامل شرکت اصلی Business Insider ، Axel Springer ، یکی از اعضای هیئت مدیره Netflix است.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدداده های جدید افزایش چشمگیر فیلم هایی را نشان می دهد که مستقیماً در سال 2020 به سیستم های پخش یا اجاره دیجیتال رفتند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.