طوفان کامل ‘؛ باعث کمبود شدید اجاره خودرو می شود و قیمت ها در مقاصد محبوب تا 700 دلار در روز افزایش می یابد
کمبود ماشین کرایه ای ایالات متحده را به خطر انداخته و ممکن است با افزایش سفرها بدتر شود.
واکسیناسیون و کاهش محدودیت های سفر باعث شده است که افراد بیشتری دوباره به سفر سفر کنند. Nerdwallet اخیراً گزارش داده است که هزینه های هواپیمایی و هتل ها هنوز کمتر از هزینه قبل از همه گیری است. اما اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات لحظه آخری به مقصد گرم هستید ، ممکن است بخواهید قبل از رزرو پرواز یا اتاق ، قیمت کرایه اتومبیل محلی را بررسی کنید.
مکانهای توریستی داغ در هاوایی ، فلوریدا ، فینیکس ، آریزونا و پورتوریکو با آنچه که برخی آن را “آخرالزمان اجاره ماشین” می نامند درگیر است.
دو یا سه سال پیش ، متوسط ​​اجاره خودرو در هاوایی حدود 50 دلار در روز هزینه داشت. جاناتان واینبرگ ، بنیانگذار و مدیرعامل AutoSlash ، به اینسایدر گفت که اکنون برخی از اتومبیل های کرایه ای بیش از 500 دلار در روز قیمت دارند. کریس ورونکا ، تحلیلگر ارشد هتل و اوقات فراغت در دویچه بانک ، به اینسایدر گفت ، در موارد شدید ، قیمتها به 700 دلار در روز افزایش یافته است که بیش از دو برابر آمار سال 2019 است.
واینبرگ گفت ، افرادی که به دنبال رزرو ماشین اجاره ای یک هفته زودتر در مکانهایی مانند فلوریدا هستند ، می توانند قیمتهای بین 5 تا 10 برابر متوسط ​​را ببینند. اما حتی مسافرانی که برای آینده برنامه ریزی می کنند می توانند هزینه های معمولی را دو یا سه برابر ببینند.
واینبرگ می گوید: “مردم به سرعت متوجه می شوند که باید هزینه اجاره ماشین را در نظر بگیرند ، زیرا این دیگر فقط یک افزودنی نیست.” این به معنای واقعی کلمه می تواند بیشترین هزینه سفر شما باشد ، بنابراین افرادی که در آخرین لحظه برنامه ریزی می کنند از آن غافلگیر کننده هستند. ”
آنچه شرکت های اجاره خودرو می گویند علائم اجاره خودرو در فرودگاه را نشان می دهد. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket از طریق Getty Images شرکت اجاره خودرو Hertz انتظار می رود “تقاضای زیادی” در طول تابستان داشته باشد ، که منجر به کاهش دسترسی به خودرو در مناطق خاصی از کشور می شود.
Enterprise این احساسات را تکرار کرد و افزود که “از تابستان گذشته همکاری نزدیکی با شرکای تولیدی خود داشتیم تا خودروهای خود را به ناوگان خود اضافه کنیم تا تقاضا افزایش یابد.”
آندره حداد ، مدیرعامل Turo ، در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت ، میزبانان Turo ، یک شرکت اشتراک خودرو ، شاهد افزایش تقاضا بوده اند زیرا شرکت های اجاره خودروهای سنتی بسیار گران شده اند.
آنتونی پائولینو ، مجری تورو در اورلاندو ، فلوریدا ، در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “2021 قطعاً یک چرخش بزرگ برای صنعت اشتراک خودرو در اورلاندو بوده است.” او گفت که پائولینو تا ماه نوامبر در حال رزرو است و افزود: “نیمی از مهمانان من به من گفته اند که دیگر هرگز به یک شرکت اجاره ای سنتی دیگر باز نخواهند گشت.”
چگونه یک “طوفان کامل” کمبود Avis را ایجاد کرد. گتی ایماژ/جان مور این کمبود ماشین اجاره ای را می توان با عوامل متعددی مرتبط دانست و چیزی را ایجاد کرد که وورونکا آن را “طوفان کامل” نامید.
هنگامی که بیماری همه گیر COVID-19 سفرهای خود را در ایالات متحده متوقف کرد ، شرکت های اجاره خودرو مانند Hertz-که در سال 2020 برای ورشکستگی از فصل 11 درخواست داد-و Avis مجبور شدند برای صرفه جویی در پول ، ناوگان خود را بفروشند. اما این حرکت به یک مسئله تبدیل شده است زیرا مردم پس از یک سال بدون سفر ، برای رزرو تعطیلات در مقاصد گرم تلاش می کنند.
برای حل این مشکل ، شرکت هایی مانند Enterprise وسایل نقلیه را از مکان های کمتر محبوب به نقاط دائمی بیشتر منتقل کرده اند. ورونکا گفت ، در حالی که این می تواند مشکلات فوری کمبود را کاهش دهد ، اماکنی که خودروها را حذف کرده اند در آینده نیز ممکن است محدودیت داشته باشند و مسئله “تعادل” ایجاد شود.
واینبرگ فرض کرد که این تغییر مجدد همچنین می تواند به این دلیل باشد که اتومبیل های اجاره ای در بازارهایی مانند شارلوت ، کارولینای شمالی به قیمت بسیار بالا فروخته می شوند یا به فروش می رسند. چارلستون ، کارولینای جنوبی ؛ و فرودگاه بین المللی پارک یخچالی مونتانا.
واینبرگ گفت: “شما شروع به تعجب می کنید که چرا آن مناطق ، و تنها توضیح منطقی واقعی این است که آنها وسایل نقلیه را از آنجا بیرون می کشند و با کمبود منابع از آن مناطق خارج می شوند.” “هر چقدر هم که شرکت های خودروهای اجاره ای با وسایل نقلیه ای که در دست دارند دخالت کنند ، من فکر نمی کنم این کافی باشد.”
هرتز در پاراموس ، نیوجرسی ، در طول همه گیری COVID-19 در ماه مه بسته شد. AP Photo/Ted Shaffrey، File در مورد شرکت هایی که خودروهای جدید خریداری می کنند ، کار به این سادگی نیست. کمبود تراشه های رایانه ای به صنعت خودرو آسیب رسانده و خرید این خودروها را برای این شرکت ها دشوارتر و گران تر کرده است.
ورونکا گفت که این کمبود تراشه “مسئله شماره 1” است و مانع این می شود که این شرکت ها ناوگان خود را به سرعت افزایش دهند زیرا قیمت خودروهای فرسوده و کاهش تعداد خودروهای جدید کاهش یافته است.
ورونکا می گوید: “مثل اینکه همه در یک سینما به یکباره به محل آتش نشانی می روند.” “این افزایش غیرمعمول گسترده و سریع تقاضا است که به دلیل کمبود موجود بودن خودروهای جدید تشدید می شود.”
در نتیجه ، این شرکت های اجاره خودرو به احتمال زیاد وسایل نقلیه موجود خود را بیشتر از حد معمول نگه می دارند. کرایه وسایل نقلیه با بیش از 60،000 مایل – زمانی که کمیاب بودند – می توانند در ماه های آینده معمولی شوند.
ممکن است چند ماه دیگر چراغی در انتهای تونل برای شرکت های اجاره خودرو وجود داشته باشد. واینبرگ گفت ، تقاضا برای اجاره اتومبیل اغلب در ماه سپتامبر کاهش می یابد ، که می تواند به این شرکت ها “فضای تنفس” بدهد.
اما اگر نمی خواهید تا ماه سپتامبر منتظر بمانید و مایل نیستید برای اجاره ماشین بیشتر از یک پرواز هزینه کنید ، در نظر داشته باشید که تعطیلات خود را زودتر برنامه ریزی کنید.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدطوفان کامل &#x27؛ باعث کمبود شدید اجاره خودرو می شود و قیمت ها در مقاصد محبوب تا 700 دلار در روز افزایش می یابد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.