ریاست جمهوری بایدن می تواند برای بحران بدهی وام دانشجویی آمریکا به چه معنا باشد
بحران بدهی وام دانشجویی 1.5 تریلیون دلاری آمریکا در دهه گذشته افزایش یافته است ، به ویژه این که دو رکود تاریخی چشم اندازهای مالی نسل هزاره را قبل از 40 سالگی مسن تر کرده است.
حتی قبل از همه گیری ، مرکز حفاظت از وام گیرندگان دانشجویی (SBPC) به Business Insider گفت: “میلیون ها آمریکایی با وام های دانشجویی در تلاش بودند تا از پس آن برآیند ، با افزایش بدهی و خرابی سیستم وام دانشجویی مواجه شدند.”
مارک کانتروویتز ، کارشناس آموزش عالی به CNBC گفت که این بیماری همه گیر ممکن است 10 میلیون وام گیرنده وام دانشجویی را از کار بیکار کرده باشد. و در حالی که پرداخت وام دانشجویی فدرال تا پایان سال متوقف شده است ، وام گیرندگان با وام دانشجویی خصوصی هنوز باید آنها را پرداخت کنند.
در چهار سال گذشته ، رئیس جمهور دونالد ترامپ با ارتقاء انتخاب مدرسه و دسترسی بیشتر به مدارس منشور ، بر آموزش پیش دانشگاهی تمرکز کرده است. در سال 2020 ، وی با تعلیق پرداخت های فدرال ، بدهی دانشجویان را تسلیم کرد ، اما این کمک در دوران جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، چگونه می تواند باشد؟
سیاست های پیشنهادی بایدن برای آموزش عالی حمایت دولت فدرال از آموزش را فراتر از دبیرستان افزایش می دهد. این طرح 750 میلیارد دلاری ، تحصیل در مقطع کارشناسی را در شرایط خاص رایگان می کند و برنامه های وام فدرال کالج را گسترش می دهد.
بایدن همچنین قول داده است که یک مربی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش تعیین کند.
در حالی که هنوز پیشنهاداتی در این مرحله وجود دارد ، برنامه بایدن برای مقابله با بدهی دانشجویی بر مقرون به صرفه تر شدن هزینه کالج و ارائه کمک های همه گیر برای وام گیرندگان دانشجویی متمرکز است. در اینجا معنی آن برای شما چیست.
تسکین بدهی وام دانشجویی همه گیر چگونه خواهد بود؟ در حال حاضر ، وام گیرندگان با وام دانشجویی متعلق به دولت فدرال مجبور نیستند پرداخت کنند و 0٪ بهره دارند ، به دلیل تمدید تسهیلات وام دانشجویی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آن را تأیید کرد. به عنوان یکی از چهار اقدام اجرایی در ماه اوت.
اما SBPC قبلاً به Business Insider گفته بود که این کمک 9 میلیون وام گیرنده وام دانشجویی را کنار گذاشت و تمام مفاد وام دانشجویی قانون CARES را تمدید نکرد (بسته حمایتی 2.2 تریلیون دلاری در ماه مارس تصویب شد). همچنین قرار است 31 دسامبر منقضی شود.
پرسیس یو ، وکیل مرکز ملی حقوق مصرف کنندگان و مدیر کمک وام گیرندگان وام دانشجویی NCLC ، این امر بین تاریخ انقضای کمک و روز تحلیف بایدن در 20 ژانویه فاصله می گذارد. پروژه ، به Business Insider گفت.
وی گفت: “با افزایش موارد کروناویروس و فصل تعطیلات نزدیک ، وام گیرندگان نمی توانند منتظر تغییر دولت برای تمدید تعلیق پرداخت وام دانشجویی فدرال باشند.” “وام گیرندگان به دولت و کنگره کنونی نیاز دارند تا کار خود را انجام دهد و به وام گیرندگان امنیت مالی لازم را بدهد تا بتوانند خود و خانواده های خود را در برابر این همه گیری مداوم حفظ کنند.”
در نامه ای که در 28 اکتبر ارسال شد ، 77 گروه حمایتی از وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده خواستند تا تعطیلی وام دانشجویی فدرال را تا 30 سپتامبر 2021 تمدید کند. حامیان می گویند که تمدید تمدید حمایت مالی برای خانواده های تحت فشار مالی به همراه خواهد داشت ، در حالی که منتقدان می گویند هزینه مالیات دهندگان و کسانی که با مشکلات روبرو هستند از قبل به کمک وام دانشجویی دسترسی دارند.
با توجه به توصیه های گروه کاری یونیتی ، بایدن ارائه 10000 دلار از بدهی وام دانشجویی به ازای هر وام گیرنده را به عنوان نوعی کمک به کروناویروس توصیه کرده است. واشنگتن پست می گوید اما آیا دولت بایدن به تنهایی این کار را انجام می دهد یا با کنگره همکاری می کند ، باید دید.
بخشش وام دانشجویی چگونه خواهد بود؟ توصیه بیدن به منظور اعطای وام دانشجویی به کروناویروس تنها یکی از جنبه های یک برنامه طولانی مدت آموزش عالی است که هدف آن برداشتن وام دانشجویی برای وام گیرندگان فعلی و آینده است.
در اینجا برخی از نکات برجسته برنامه تحصیلات عالی بایدن ، بر اساس وب سایت وی و توصیه های گروه کاری یونیتی از ژوئیه 2020 آمده است:

* در صورتی که درآمد خانواده شما کمتر از 125000 دلار باشد ، تا 4 سال در کالج یا دانشگاه دولتی و در صورت شرکت در موسسه خصوصی یا کالج محلی تا دو سال ، شهریه رایگان خواهید داشت.
* بخشش وام دانشجویی 10000 دلار برای وام های فدرال برای هر سال در صورتی که در شغل خدمات عمومی (مانند تدریس یا کار در موسسه غیرانتفاعی) حداکثر تا پنج سال به مبلغ 50،000 دلار کار می کنید.
* بازپرداخت بازپرداخت بازپرداخت وام های فدرال که در آن شما تنها 5 درصد از درآمد اختیاری خود را در مقایسه با 10 تا 20 درصد فعلی پرداخت می کنید و در صورت پرداخت کمتر از 25000 دلار ، ماهانه 0 دلار است. پس از 20 سال ، این بدهی بدون مالیات لغو می شود.
* دو برابر شدن کمک های Pell ، که در حال حاضر برای دانش آموزانی که نیاز مالی خود را نشان می دهند تا 6345 دلار ارزش دارد.
* اجازه دادن به دارندگان وام دانشجویی خصوصی که بتوانند وام خود را به ورشکستگی برسانند. اما در مورد کمک کرونایی 10،000 دلار به ازای هر وام گیرنده ، مشخص نیست که چگونه این پیشنهادات پس از روی کار آمدن وی اجرا خواهد شد.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدریاست جمهوری بایدن می تواند برای بحران بدهی وام دانشجویی آمریکا به چه معنا باشد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.