انتخاب بایدن برای معاون وزیر بهداشت اولین شخص تراجنسیتی خواهد بود که توسط سنا تایید می شود


انتخاب بایدن برای معاون وزیر بهداشت اولین شخص تراجنسیتی خواهد بود که توسط سنا تایید می شود
جو بایدن رئیس جمهور منتخب سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد دکتر راشل لوین ، پزشک و وزیر بهداشت فعلی پنسیلوانیا را به عنوان معاون وزیر بهداشت در دولت خود معرفی کند. لوین اولین شخص تراجنسیتی است که در کابینه خدمت می کند و اولین فردی است که توسط سنای آمریکا تأیید می شود.
“دکتر راشل لوین رهبری ثابت و تخصص ضروری را برای رهایی مردم از این همه گیری – بدون توجه به کد پستی ، نژاد ، مذهب ، گرایش جنسی ، هویت جنسیتی یا ناتوانی – به ارمغان می آورد و نیازهای بهداشت عمومی کشور ما را برآورده می کند. بایدن در بیانیه ای سه شنبه گفت: “در این لحظه حساس و فراتر از آن”. “او یک انتخاب تاریخی و کاملاً واجد شرایط برای کمک به رهبری تلاش های بهداشتی دولت ما است.”
لوین به عنوان وزیر بهداشت ایالت ، رهبری واکنش ایالت پنسیلوانیا به همه گیری COVID-19 را بر عهده داشت. لوین در راس واکنش دولت ، سال گذشته با حملات ترنس هراسی افرادی در این ایالت روبرو شد که با اقدامات وی برای جلوگیری از شیوع بیماری مخالف بودند. اما کار او توسط فرماندار ایالت تحسین شد که سال گذشته علیه ترنس هراسی صحبت کرد.
لوین در ژوئیه 2020 در واکنش به حملات مداوم به هویت خود گفت: “من هیچ جایی برای نفرت در قلبم ندارم و صادقانه بگویم که برای عدم تحمل هم وقت ندارم.” “قلب من پر از اشتیاق سوزان برای کمک به مردم است و وقت من پر است از تلاش برای حفاظت از سلامت عمومی همه در پنسیلوانیا در برابر تأثیر همه گیری جهانی ناشی از COVID-19.”
بیشتر بخوانید: وزارت دادگستری به کاخ سفید ترامپ وعده داد که هارد دیسک های آن به جو بایدن واگذار نمی شود
لوین ، که در سال 2017 توسط فرماندار پنسیلوانیا ، تام ولف ، دموکرات ، به سمت فعلی خود منصوب شد ، سه بار توسط سنای ایالتی تحت کنترل جمهوریخواهان تأیید شد. لوین قبل از نقش فعلی خود ، از سال 2015 تا 2017 به عنوان پزشک عمومی پنسیلوانیا خدمت می کرد.
لوین 64 ساله فارغ التحصیل کالج هاروارد و دانشکده پزشکی دانشگاه تولان است و رئیس انجمن مقامات بهداشت ایالتی و منطقه ای است. او همچنین استاد اطفال و روانپزشکی در کالج پزشکی ایالت پن است.
لوین به تیم دبیران و مشاوران بایدن که طی چند ماه گذشته اعلام کرده است ملحق می شود و پاسخ او را به همه گیری کووید -19 ادامه می دهد.
همانطور که اینسایدر قبلاً گزارش کرده بود ، دولت بایدن در حال شکل گیری متنوع ترین دولت تاریخ آمریکا است ، به ویژه از نظر تنوع نژادی و قومی. حدود نیمی از کابینه و کارکنان رئیس جمهور آینده از جمله افراد رنگین پوست ، که بسیاری از آنها اولین کسانی هستند که در دولت رئیس جمهور خدمت کرده اند.
علاوه بر لوین ، تیم بایدن-هریس پیش از این قصد رئیس جمهور منتخب را برای معرفی سایر افراد LGBTQ به پست های بلند رتبه اعلام کرده بود. پیت بوتیگیگ ، که بایدن قصد دارد به عنوان وزیر حمل و نقل معرفی شود ، اولین فرد آشکارا همجنسگرا خواهد بود که دپارتمان کابینه را رهبری می کند. کارین ژان پیر اولین شخص آشکارا لزبین است که به عنوان رئیس ستاد معاون رئیس جمهور خدمت می کند.
گزینه های کابینه بایدن نیاز به تصویب اکثریت سنای آمریکا دارد. با پیروزی دموکرات ها در گرجستان در هر دو رقابت سنا در ماه ژانویه ، دموکرات ها دقیقاً نیمی از کرسی های سنا را در اختیار دارند. کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور منتخب ، که روز دوشنبه از کرسی خود در سنا کناره گیری کرد ، به عنوان رأی مخالف عمل خواهد کرد و عملاً کنترل دموکرات ها را در اختیار خواهد داشت.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.